Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от renimoss »

Това е L'Elégante du Pyla от Петрович.
Изображение

Изображение

Миналата година се чуди дълго дали да живее или да мре, накрая все пак оживя с едничко кклонче, презимува без никакво укритие и сега ме зарадва с първи цвят. Би трябвало да има аромат, но беше изпран от дъжда.
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от марианна »

Подрежи я на есен,виж моята каква стана след силно поподрязване Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от renimoss »

Чудесна е, Марианна! Дано и моята устиска и стане такава. Има ли аромат при теб?
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от марианна »

Рени има аромат и то доста силен
Deleted User 5091

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Deleted User 5091 »

Първи цвят на Rosomane Janon :angelche:
Изображение
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от dilyanka »

Souvenir d'Edouard Maubert в жегата цъфти така
Изображение
лалесъм

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от лалесъм »

Покрай чуденката във форума - Дали розите на Масад стават и за по-хладен климат? - си направих едно ревю на моите рози, растящи на южен планински склон, с ниски нощни температури, дори през лятото, в тежка глина и в относително по-висока въздушна влажност, подхранвани, но непръскани с химия :dovolen:
Docteurs Massad - любов и мъка неземна, прилича ми на лале - стъбло и цвят, само че двукратно цъфтящо
Emilien Guillot - същата работа, но даже и любов няма, заради неоновото оранжево, което пръква на 2 пъти в годината
Froufroutante Jackie - тук надежда има, но нарастването на височина е като на стрелян охлюв
Irene Frain - прекрасница отвсякъде, невероятен храст за масадка, кратки паузи между цъфтенията, до декември с цвят, продължително задържа цветовете, много здрава; предполагам, че са от една порода с любимата масадка на Калико Valchlea
Laurent Cabrol - първата година великолепна, а последвалите 2 години от зле на по зле, а уж при розите било обратно ;), въпреки това се усеща силата на тази роза - дори заложения резник от нея се развива най-добре в сравнение с останалите; най ме дразни, че е податлива на ЧП, но й възлагам надежди и я преместих тази есен :stiskam:
Nadine Xella-Ricci - и тя трудно ще направи храст, но компенсира с много цъфтеж за първа година
Paul Bocuse - другия отличник като красота, цъфтеж, задържане на цвета и здравина, нещо в руската енциклопедия са му объркали формата на храста пък и той не му е от силните страни, но е напълно компенсиран от другите качества на розата
Ventilo - нова ми е, красив цвят, ще се чакаме
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от greeneyed »

Аз да добавя , че чак сега се сетих , че имам 'Les Yvelines , на която тази година не съм правила нито 1 снимка, защо ли ? :lol: А Rosomane janon се гътна на 2та година. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от calico »

Лаленце, мисля че и в жегите при мен масадките хич ги няма. Без Андре Тюрка и Валшлеята, те са отличници

обаче Валшлеята наистина е великолепна. Недостатъка й е, че е малка - към 70 см, да беше по-голям храст, просто поне два щях да имам.
За разлика от Надин Ксела Ричи, има доста висока, едра пъпка и цвета на първи цъфтеж разтворен е към 10-12 см.
ще сложа някои нейни снимки тук, може някой да си я хареса.
Храстчето е около 60-70 см на първия цъфтеж, и настрани е толкова, има разперена структура.

ето я на пъпки, това е на 15 май, нямам по-ранна снимка(снимките се уголемяват при кликване)

храстаИзображение

пъпкаИзображение

и полуразтворен цвятИзображение

към 19 май вече се е поразтворилаИзображение

на тази фаза държи доста дълго цвета, може би 4-5 дни ощеИзображение

това вече е разтворен цвят, доста едър, едва сега вече се виждат тичинкитеИзображение

това е на 22 майИзображение
Изображение

тук е след 10 дни, на 25 май, все още е красавицаИзображение

и тук последно е на 28 май, нямам по-сетнешни снимки на компа, но мисля че още 5-6 дни беше в това състояниеИзображение

както виждаш, от нея все още няма нито един оронен цвят, белите листенца отзад са от Пилгрима
Изображение

това й е прецъфтяващата фаза, но така се задържа още поне 3-4 дни, после отсипва чисто и не засъхваИзображение
Изображение

После прави малка пауза и цъфти с втори доста обилен цъфтеж. След това непрекъснато вади по някой клъстер от цветове, но не чак като първата вълна.
за малка роза в тази гама силно я препоръчвам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”