Розите-съчетание по цветове

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от gospodinov »

zeleno написа:плет , който да се реже с храсторез , става само от ругози
те обаче , растат много бавно , по мой наблюдения
и аз съм засадила три покрай оградата на лозето , с идеята да станат бодливи топки / всъщност две + едни Очи :mrgreen:
Фани, би ли споделила имената на розите?
Попаднах на информация за BLANC DOUBLE DE COUBERT, че е изключително подходящ за плет, бързо растящ и обилно цъфтящ.
Изображение
Някой има ли го в градината си?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от calico »

Господинов, мерси. Тази роза аз как съм я пропуснала от погледа си? :ufff:
Хибриз ругоза, цъфти доста, понася сенки, ароматна :daaa:
само дето нещо размера не ми харесва, малка е 150-180 см нагоре си е малко
иначе 50 см ширина е добре, не са много такива тесни рози, колоновидни. Пък и позволяват наблизо да има дупка за друга роза
Срещал ли си я някъде из поръчките? Петрович сигурно ще я има :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от gospodinov »

calico написа:Господинов, мерси. Тази роза аз как съм я пропуснала от погледа си? :ufff:
Хибриз ругоза, цъфти доста, понася сенки, ароматна :daaa:
само дето нещо размера не ми харесва, малка е 150-180 см нагоре си е малко
иначе 50 см ширина е добре, не са много такива тесни рози, колоновидни. Пък и позволяват наблизо да има дупка за друга роза
Срещал ли си я някъде из поръчките? Петрович сигурно ще я има :hmmm:
За Петрович не съм гледал, но Rosaplant я имат за 22.00PLN
http://www.rosaplant.pl/en/rugosa/12-bl ... ubert.html" onclick="window.open(this.href);return false;
За BLANC DOUBLE DE COUBERT в HMF размерите са - Height of 4' to 7' (120 to 215 cm). Width of 4' to 7' (120 to 215 cm).
Друга която ми се стори подходяща е
Dagmar Hastrup, макар, че май ще е ниска за целта!!
http://www.rosebook.ru/roses/rugosa-hyb ... r-hastrup/" onclick="window.open(this.href);return false;
За нея някаква информация от първа ръка?
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от maiakt »

Здравейте,планирала съм един триъгълник от 3 рози,който ще е на растояние около 4-5 метра пред навеса,тоест на много централно място. Едната роза е Abraham Darby, другата ( най-отдалечена от навеса и на 20 см по-ниско) ще е ROSE DE TOLBIAS. Проблема ми е третата - предвидила съм Queen Elizabeth, но от няколко дни се чудя дали е добър избор.Нещо ме притеснява формата на цвета,че е различен. Моля дайте някакви предложения за третата роза.Благодаря !
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Aбе,как Куин Елизабет,това е най-разпространената роза по света!Не че е лоша,но ще измислим някой -по голям гъдел.
Каква е идеята на тази тройка-2 са високи и няма ли на пречат на гледката или ще бъдат по-в страни?Двете трябва да ги подпираш с нещо ?Елизабет е към 120 см.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от maiakt »

На практика като се стои под навеса, от дясно по оградата са катерачите, отляво частта след пътеката (около 5 метра широчина и 20 м. дължина още не е мислена). На около 10 метра надолу ще почва скален кът и басейн. Тоест на най-гледаното място, пред навеса площта е около 10 на 10 метра и там ще е с трева.Идеята е да има цветно петно от 3 рози (най-красивите :angelche: ), което ще е близо до пътеката и по средата от навеса към скалния кът.Дано ме разберете по описанията.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от ToBo »

Queen Elisabeth прави внушителни храсти по 3 м, ако не се реже. Но тя има един съществен проблем - на нищо не прилича в дъжд. А в София обикновено почва дъждовният сезон точно в най-обилния цъфтеж и всичко отива на кино :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от calico »

Ами остинка сложи, ще си отива до другите две там. Цвят какъвто искаш, те повечето са средни храсти и се допълват идеално

Куин Елизабет оголва краката и не е за такова солитерно петно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Maiakt,тази височина не е ли голяма като за център в тази тревна площ?Сигурна ли си ,че се търси 200 см, роза,и какъв цвят -пак ли розова?
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от maiakt »

Либра, мислех си само едната да е 200 ( тя е да по-ниска с 20-30 см. площадка). Дарбито я дават до 150 см. ( не съм сигурна,така пише в розебука). Третата може и да е по-ниска,мисля че ми харесва с различни височини. За цвят - не знам,за това и искам помощ. Ако и третата е някакъв близък цвят - сигурно поне няма да е много шарено. От друга страна - не знам дали пък няма да е много скучно .... Иначе като свободна ( не решено къде да я сложа имам само Леонардо ). Мисля напролет и Пашмина да поръчвам,но не знам дали е подходяща за там. Ако не- дай някаква идея, :tzvetentze: .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”