Розите-съчетание по цветове

Публикувай отговор
Lois

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Lois »

При мен Александра е по-висока, за три години около 1.60, на ширина към метър, изправена, оголва се отдолу.
Помпонелата става голяма, ако й дадеш шанс, а не като мен да я местиш три пъти за три години. Виж в темата на Рачето - тя има най-шеметната помпонела, която съм виждала, до една каменна чешма, красавица.
Уилям Шекспир при мен е солитер, но май не си харесва мястото, за три лета е висок 50 см и расте разпилян, аз го привързвам за да не лази по земята.
Другите ги нямам.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от mds777 »

Момичета , много ви благодаря за бързите отговори! :tzeluvka:
дара, абсолютно си ясна! :dovolen:
bell, бях възхитена от твоята комбинация Falstaff и Jayne Austin и мисля при следваща поръчка да взема и Jayne Austin, нея не бях я предвидила.
Lois , в темата на Рачето видях Помпонелата и останах очарована.
libra я има в съчетание с William Sheakspire 2000,(при нея Шекспир е около 150-170см., както ми писа), получила се е страхотна комбинация!
Ако при мен Александра Кентска оголва клони, мисля пред нея да сложа Хаиди Клум.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

Помпонелата за две години съм я местила 2 пъти. Вторият път бе миналата пролет и през лятото мина 1.60м. и над метър ширина. При мен е на втора линия (рози) и е с две отчетливи вълни. Ако имах още място вероятно щях да я насадя отделно от всички останали. Ще се пробвам да ти я снимам в момента макар, че в тоя сняг :hmmm:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от mds777 »

Звездичка, благодаря!Моля те ,недей да се затрудняваш сега да снимаш, имам време докато получим март розите.
Отделно би я насадила защото става голяма или защото се различава от съседните й?
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

Изображение

Изображение

Ето я. Снимах я основно заради това, че както е видно и от снимките храста не е равномерно развит . Обръщам внимание на това, защото пред нея растеше стръкче Eуфорбия, а сърце не ми даваше да го изкореня. Много хора тук искат да залепят розите си една до друга. Ефектът е този и сега това ме дразни. Либра и Калико преди време се опитаха да ни предупредят, че на розите им трябва място, за да оформят хубав храст, ама :ufff: бих я засадила отделно, защото като цъфне е изумителна :liubov2: и поляга. Ето я в началото на юни на 50см. и цвета държи много дълго на пълен пек.

Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от mds777 »

Звездичка, чудна е розата ти!
"Много хора тук искат да залепят розите си една до друга." Разбирам ги- искаме от всички, а място няма. Но си права, че е по-важно от колко място се нуждае розата,за да се развива добре и да покаже красотата си, а не нашите желания.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

mds777 :tzvetentze:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
gospodinov

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от gospodinov »

Имам засадени Еден и Розариума от двете страни на входната врата, Еден е с една година по рано засаден от Розариума,
Тъй като все още не са цъфтяли заедно се чудех дали съм подбрал правилната комбинация между двете рози.
Намерих снимки, която отговориха на въпроса ми, явно е добра комбинация.
Пускам ги ако на някой му е интересно.
Изображение

Изображение
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 4&start=84" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от pipike »

Gospodinow и аз направих тази комбинация но Розариума е легнал при мен
или разстоянието ми е голямо между двете рози :hmmm:
Не зная какво да сложа до Herzogin Christiana- засадих я на пьлен пек Изображение
gospodinov

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от gospodinov »

Подобно на Херцогинята (ако се търси подобна роза) ми се струва Hans Gonewein Rose на Тантау, само че е по розова.
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda ... wein-rose/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Иначе, аз бих сложил нещо друго от серията Парфюма.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”