Розите-съчетание по цветове

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Fleurs en Seine -масадка-купуваме ги от Петрович,розаплант и другите сайтове вече са по-скъпи.Млеч норозова с нюанси,богат цвят,трайна -дори и в жегите,изправен храст.Може да ти дойде малко височка,дават я към 1оо-150.При мен си е към 120-30
Изображение
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от maiakt »

Благодаря,Либра. Всъщност приемам и всякакви други предложения за 3-те рози, само за Дарбито не ми се търси друго място. ROSE DE TOLBIAS и Queen Elizabeth могат да идат при някоя неусвоена ограда.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Rose de Tolbias си е хубава,не я разхождай другаде.Куин елизабет,не че е лоша,но не е нещо особено.Това ,което аз съм срещала из парковете е роза към 120/нищо чудно да я режат като ЧХ/ с розови,рехави цветове по върховете.Ако ти е налична вече и си я харесала,не я мисли повече.
Изображениеjubilee celebration-остинка с много красив цвят и аромат.Не съм въвсем сигурна дали е толкова префектен храста й.Нека и други да кажат,
Jubilee Prince de Monaco-много я харесвам тази роза,една от най-любимите ми е ,но тя е падащ разперен храст
Аusta Louisa много красив накъдрен цвят,не е висока
Leonardo da Vinci тази е много добра,богата,голяма
Pomponela-всеки трябва да я има
Brother Cadfael нежна
Виж и на Бел темата .
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от liubami »

Pomponella всеки трябва да я има!!!Bell, благодаря!Аз имам 2!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от bell »

Да, Помпонелата е прекрасна роза всички го знаем, но само да припомня, че тя разцъфтява най-късно и трябва внимателно да се слага в групи с други рози, ако целта е да цъфтят заедно. Ще съвпаднат, но когато другите вече прецъфтяват, тя започва да отваря.
Rose de Tolbiac при мен вървеше, като катерач преди да се спомине в онази прословута зима на загуби. Аз нея не си я представям без опори или обелиск :hmmm:
За Дарби сме коментирали или ще е с формата на чаша, голям храст или катерач, но какъв нрав ще прояви при теб само той си знае :angelche:
maiakt, аз бих оставила там само Дарбито, а другите две рози бих преместила, освен ако не предвидиш подпори. И все пак какви цветове обичаш, защото така е трудно човек да предложи, Либра ти е дала много варианти. Leonardo da Vinci е прелест за рози в група :liubov2: jubilee celebration също, но тя расте по-бавно и категорично и трябва повечко време, за да спре да клюма и стои сама изправена. Аз я видях на 3-тата година, при Калико е прекрасна.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от ния »

:lol: :lol: :lol: ще си купя Помпонела-яд ме е на мен си след голямото умуване коя де да бодна ,си обещах поне 1 година роза да не поглеждам в поръчка,но сте толкова подробни :potekoha: :tzeluvka:
Весела да е НГ :daaa:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Eeee,едвам ви склоних за Помпонелка.Но,да,бях забравила за нея/както и розовото Фаири/,че дефазира цъфтежа.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от ния »

"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Няма проблем-цъфтежът на тези 2 рози започва почти ,когато първата вълна на останалите е минала.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от maiakt »

Благодаря за включването,Бел :tzvetentze: . По принцип харесвам всякакви цветове без жълто.Ако изключа катерачите и минитата, имам около 10 рози ( едно кътче с бели и лилави и едно кътче с бели и червени :angelche: ).Rose de Tolbiac, Леонардо,Дарби и Елизабет съм ги купила,защото са ми харесали на снимки и от отзиви от тук. Първите 3 май не могат да се комбинират и се чудя ако дарбито остане някъде самостоятелно, тогава в триъгълник да са Rose de Tolbiac, Леонардо и трета- на височина между двете,но не знам в какъв цвят. Друг вариант е да предложите 2 дружки,които да си подхождат с Леонардо за обсъжданото място, а групичката Дарби,Толбиас и Елизабет ( или друга като Pomponela ) да сложа например 5 метра по-надолу,от другата страна на пътеката.Ще предвидя и необходими подпори или обелиск за тях,това поне мъжът ми може да направи. Всякакви предложения ще са ми от полза, защото съм новобранец градинар и много неориентирана в розеното царство.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”