Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

flora написа:Моцарт се предлагаше от полякинята от Розаплант и я бях поръчала. Само дето цъфна нещо шарено...та беше голямо разочарование. Ако се организира поръчка да е от проверен търговец.
И друго се сетих има и само Mozart роза, муск да не я бъркате с нея :hmmm:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.4410" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
elena kirilova

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от elena kirilova »

http://myroses.de/epages/28114def-cb53- ... 140%5B1%5D" onclick="window.open(this.href);return false;
ако някой нещо измисли от тука да ме има в предвид
германеца я има :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от zeleno »

и що така се впъна баш в нея
влез , разгледай
Гибрид Moschata/мускусные гибриды (Hybrid Musk)- с търсачката на розебука
има например един муск при холандеца , на Мур , дето не знам защо и Бел го подмина , хем съм сигурна , че я алармирах ...
то и аз де , но нямам чимове за вадене , като нея :hihihi:
http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybrid/dawn-crest/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от zeleno »

все си мисля , че е хубаво да имаме строго отрезвяваща тема в която , като се размечтае някой за нова невиждана и нечувана роза "на райета или точки" да може да бъде зададен смисления въпрос - защо точно тя , а не ....
ще е много поучително за всички
има много рози със сходни фаци и качества , на различна цена обаче и с различна достъпност
:hmmm:
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Krasiyana »

Как защо що точно таз, бе Фани! :dovolen: Ти кога се жени що точно тоз мъж избра, а!!! Я виж какъв избор има - височина, цвят и всякакви размери, и със сходни фаци и качества! :hihihi: Аз трудно се отрезвявам и за розите, и за божурите, и ... за мъжете! :hmmm:
Като пламне искрата веднъж, това ще да е! Любов е това - необяснима и невероятна! :liubov2:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Фани, нали знаеш че тоз много смислен въпрос няма смислен отговор. :lol:

мисля че ще е по-добре да турим срок- розата да е поне от 5 години на пазара и да имаме отзиви за нея, че тогава да я купуваме.
че то сме свидетели на големи разочарования от разните райета и пайети :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

Няма как да се унифицират желанията на всички да харесват едни и същи рози.
То дори и рози, които са от 1970 година на пазара като Дабъл Дилайт пораждат противоречиви отзиви - при един е разкошна, при друг в черния списък.
Я тя даже присъства в класациите на Розебук и за роза любимец и за най-ароматна роза.
http://www.rosebook.ru/roses/favorites/page-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от zeleno »

в никакъв случай нямам в предвид унифициране :!:
а , като се залетя да купувам , ти примерно да ми пишеш - я погледни тази , че я имам и съм доволен , няма ли да стане за позицията която имаш да запълваш
нещо подобно
защото аз ще съм търсила простоцветно пембе , но не съм намерила всички подобни сортове , слаба ми е търсачката един вид :lol: / или ми е слаба фантазията /
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Фани, виж сега - ний такава тема имаме, "Препоръчайте ми рози" е затова, там всеки препоръчва неща дето са изпитани при него.

Ама таз тема не съм ли я пущала аз, още във времената когато нямах рози а имах място? Тя е и за раирани и на калинки рози, някои новости дето нямат удържане и пр., ма нека си стои, ние вече места нямаме, ама пък можем и да вадим, нали?
освен това е хубаво да се вижда масовата психоза, как става полудяването - ми ние така Пашмината купихме, ми за Ебб Тайд помниш ли колко стонове бяха? Ми за Очите? (от всичките ни лудости май само тая си струваше)
то не бяха Сватбени кейкове, кви ли не нови щуротии....

отивам да я чета отначало тая тема, поучителна ми се види :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Krasiyana написа:Как защо що точно таз, бе Фани! :dovolen: Ти кога се жени що точно тоз мъж избра, а!!! Я виж какъв избор има - височина, цвят и всякакви размери, и със сходни фаци и качества! :hihihi: Аз трудно се отрезвявам и за розите, и за божурите, и ... за мъжете! :hmmm:
Като пламне искрата веднъж, това ще да е! Любов е това - необяснима и невероятна! :liubov2:
О, о, о....е да и да :shock: :slove: :srofl: лИбов ли бе да го опишеш :angelche:
Това любовно обяснение към розите да се запамети, да!
zeleno написа:и що така се впъна баш в нея
влез , разгледай
Елена, според мен изоообщо не е припаднала по Mozart's Lady. Познавайки я си мисля, че е набелязала в джоба някои неземни червени райета, с тъмен отенък и просто покрай скучния розов муск и нашите трепети да си ги напоръча :lol: Може и да бъркам, де но е малко вероятно. Лени признай какво си харесала :gush:

Фани, отваряй такава тема пък кавото сабя покаже.

Изтрезвително за розови сортове или Приземяване, приземяване, приземяване... :hihihi:


Признавам без бой, че освен всеобщата ни любимка Фаери имам поне още няколко розови муска Excellenz von Schubert, Heavenly Pink които са машини за цвят. Какво ще ме учуди повече от тях Mozart's Lady не е ясно но, подушвам че тичинките й са по-различни от другите :angelche:

ИзображениеExcellenz von Schubert by Kosara's Roses Garden, on Flickr

ИзображениеHeavenly Pink by Kosara's Roses Garden, on Flickr
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”