Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

това ли е катераЧ? не прилича, направо си е кълбо.
внероятно има склонност към вадене на дълги клони, доста рози го правят.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от молина »

clock написа:
milaitzia написа:Ако някой търси Еден и в бялата версия, ги има налични в Градина"Роза". Най сетне да я набарам! :ieeemyzh:
От септември месец имам платени в Градина Роза 4 бр. Еден и 2 бр. бял Еден. Общо 84лв. Все още доставени рози нямам. Помисли преди да поръчаш от там.
И аз чакам още поръчаните там от есента рози. Обадих се по телефона и макар да ми отне доста време да се свържа, госпожата с която говорих любезно ми обясни, че се извинява за забавянето, но били получили розите късно (т.е. вече не било подходящо да се садят) и щяли да ги съхраняват при тях докато температурите се вдигнат достатъчно и тогава щели да ги пращат. Този разговор го водих в края на декември и точно тези дни се бях сетила, дали да не звънна пак да питам... нали уж вече се затопля... Надявам се да си получим розите, че ако остана без Еден и Пашмина не ще ми се плаче, а незнам :cry:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Това обяснение за съхранението при тях е направо трепач :lol:
значи купуват, и си замразяват парите, и дори още разходи по съхранението им правят.
Ми браво, отговорна работа.... :angel2:

А истината вероятно е, че розите още не са ги получили от търговците. Тази фирма също внася от Хърватия, Унгария, Сърбия, Полша, а тези не са от най-коректните и бързите.

и каква е цената там на един Еден?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от clock »

Този разговор с нея и аз го минах още средата на декември. Последваха още два с много по- рязък тон с последвало не вдигане на телефона. Вече се съмнявам, че изобщо ще получа нещо - било рози, било пари. Както и да е - Парен каша духа!
Извинявам се, че оспамихме темата!
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от молина »

Еден е 14 лв., а белия и червения Еден са по 14,99лв. Аз обаче тогава издирвах Пашмина и покрай нея се изкуших и за Едена... макар че се оказа, че него мога да го намеря и на други места, но уж за по-удобно предпочетох да поръчам и двете оттам. Не губя надежда, че ще ги получа, въпреки забавянето :stiskam: , а за в бъдеще ще имам едно наум. :ufff:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
milaitzia
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Апр 27, '16, 22:00
Местоположение: Гърция

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от milaitzia »

clock написа:
milaitzia написа:Ако някой търси Еден и в бялата версия, ги има налични в Градина"Роза". Най сетне да я набарам! :ieeemyzh:
От септември месец имам платени в Градина Роза 4 бр. Еден и 2 бр. бял Еден. Общо 84лв. Все още доставени рози нямам. Помисли преди да поръчаш от там.
Аз ще плащам с наложен платеж, но пък така като ви слушам, кой знае какви рози ще ми доставят и колко ще са Еден.. :?:
We are the dreamers of dreams and the masters of reality!
Аватар
milaitzia
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Апр 27, '16, 22:00
Местоположение: Гърция

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от milaitzia »

молина написа:
clock написа:
milaitzia написа:Ако някой търси Еден и в бялата версия, ги има налични в Градина"Роза". Най сетне да я набарам! :ieeemyzh:
От септември месец имам платени в Градина Роза 4 бр. Еден и 2 бр. бял Еден. Общо 84лв. Все още доставени рози нямам. Помисли преди да поръчаш от там.
И аз чакам още поръчаните там от есента рози. Обадих се по телефона и макар да ми отне доста време да се свържа, госпожата с която говорих любезно ми обясни, че се извинява за забавянето, но били получили розите късно (т.е. вече не било подходящо да се садят) и щяли да ги съхраняват при тях докато температурите се вдигнат достатъчно и тогава щели да ги пращат. Този разговор го водих в края на декември и точно тези дни се бях сетила, дали да не звънна пак да питам... нали уж вече се затопля... Надявам се да си получим розите, че ако остана без Еден и Пашмина не ще ми се плаче, а незнам :cry:
Звъннете сега да говорите с тях, тъй като от онзи ден са налични в сайта им..
На мен ми направи друго впечатление. Поръчвам тук от един гръцки розариум и са безупречни в опаковането, корените са в торф и торбичка, от Бритрозако също са увити в някви трици и в кутии на които са обозначени имената им, а пък вчера като говорих с жената от Градина Роза, ми каза че нямало нищо, ни кутии, ни трици, нищо. Гол корен, казва..та затова се съмнявам че няма да са и Еден :hmmmmmm:
We are the dreamers of dreams and the masters of reality!
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

calico написа:това ли е катераЧ? не прилича, направо си е кълбо.
внероятно има склонност към вадене на дълги клони, доста рози го правят.
Бийе Ду (billet doux) явно не се държи като типичен катерач, (макар че в сайта на Делбард я дават до 3 метра.) но пък е по френски очарователна.
Изображение
Но пък тук на тази снимка, се виждат изправени, дълги клони типични за катереща роза.
Изображение
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от elmaz »

О, Градина Роза - любим сайт :ufff: :ufff: :glupav: :glupav: :glupav:
Преди 4 години поръчах рози за доста пари, платих ги и зачаках.
Есента, след разговор каза, че чака санитарен или какъв контрол да мине и ги пуска.
И до там. Звънях, звънях, не вдига.Писах мейли, писах във фейса, разгеле ми вдигна декември, щот ме обърка сигурно и каза,
че ме е забравила и розите са прибрани за зимата. Пролетта да чакам.Изпрати ми 3-4 рози в един чувал, на които поочти не се четяха имената.
поръчаните рози бяха над 20. На следващата есен ми прати някяви рози, изобщо не отговарящи по имена.Alabaster цъфна в жълто. :svekurva: И не си вдига телефона, кучката му с кучка.
Та насадих ги, а те още берат душа.
Това ми е опита с тази градина.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Lois

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Lois »

На мен ми е чудно, при толкова сходни преживявания с един и същ търговец, защо не са подадени оплаквания?
Тези от КЗП са се активизирали напоследък, обикалят къде ли не и се чудят на кого какъв проблем да сътворят, на едни колеги посетили фотостудиото и се хванали за липсата на табелка и работно време :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”