Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от tili »

Гео, граф написа:
tili написа:... И днес една приятелка ми завидя за червените деруги, защото си няма градина и гледа само мушкати на балкона с изкуствена трева. :angelche:
Тили, щях да се учудя, ако ти беше завидяла за някоя фръцлива рокля ;)... А ние тук можем да си мерим розените екземи, но трябва да е спрямо броя на розите, щото нали едно е 30 корена като мен, друго е 300 'сепаГ, нали 8-)
Е,моите рози надминаха идеалната бройка от 42 и ги докарах над 60. И си показах драскотините, за да се оплача, а тя пък взе, че ми звидя :) Човек никога не знае... :liubov2:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от ToBo »

Негово Величество силно ме дразни :twisted: Как го режете това Дарби, като то има два клона като хората, а всичко останало се е увъртяло едно в друго като лиана :mrgreen: На два клона ли да го оставя :hmmm:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

ToBo написа:Негово Величество силно ме дразни :twisted: Как го режете това Дарби, като то има два клона като хората, а всичко останало се е увъртяло едно в друго като лиана :mrgreen: На два клона ли да го оставя :hmmm:
Да, остави го на два клона и на метър от земята. Той ще напуща нови пъпки по стеблата. Ако имаш някой и друг клон от втори и трети порядък, остави и него, стига да не се пресичат.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от ToBo »

Така стана, доста го офъках :nod: Няма метър, но догодина ще има :lol: Над 80 см всичко беше преплетено и полегнало. Оставих двата стабилни клона и още един, който стои сам и има някакви разклонения все пак ;) Благодаря :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Tanet »

Нещо не мога да се ориентирам катерача Сесил Брюнер как да я режа, какво да оставям. То са едни по три клончета от пъпка, една гъстота, същата ми е и Клер Матен-не върви като катерач, ами като някакъв широк супер гъст храст, то резача сигур тъй я е направил де :lol: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
РОУЗ

Re: Резитба на рози

Мнение от РОУЗ »

И аз имам катерачи като храсти - Розариума, Дарби, Еден и др, така ми се получиха още първата година, като изрязах основните 2-3 клона много ниско /бяха измръзнали/, и сега се чудя как да го поправя. :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Tanet написа:Нещо не мога да се ориентирам катерача Сесил Брюнер как да я режа, какво да оставям. То са едни по три клончета от пъпка, една гъстота, същата ми е и Клер Матен-не върви като катерач, ами като някакъв широк супер гъст храст, то резача сигур тъй я е направил де :lol: .
Тани, по общия принцип- от всяко място дето има повече от една развита пъпка, т.е. има две или три клончета от едно място, оставяш само едното- избираш кое ти харесва и гледаш общата посока и форма. Така прореждаш извътре. На Клер изрежи всичко извътре, то и без това няма да види светлина, а отгоре можеш направо да я фризираш като с храсторез, каквато форма искаш. Аз и на нея рязах от двойните и тройни клони, та сега просветна добре. Освен това всичко което е цъфтяло, също и от всяко клонче дето е най-нависоко поне по 10 см изрежи.
все пак не забравяй, че всичко което режеш са цветове :mrgreen:

Роузи, остави ги бе, щом искат да са храсти, нека пък. Купи си други от същите, учи ги за катерачи
аз така имам два Розариума. Единия е на три метра гъвкави клони типичен катерач, другия е на 90 см изрязан с три клона храстова роза :liubov2:

а нямал три клона, два били. Ето го храстовия Розариум, беше бая наяден от пробивача и сега е така
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

Лятото бях качила една снимка на Амадеус във ФБ и се оплаках, че върви като храст и не ще да тръгне във височини.
Дал ме коригира, че е необходимо да се привързват клоните, за да не се веят безразборно от вятъра в посоки. При застопоряването им имало значение нещо си за хормона на растежа. И от юли я строих, като войник овързана и тръгна. Сега имам поне няколко високи двуметрови клони.
Изображение

Изправете и вържете водещи клони по пръчки или огради да не се веят свободно и ще тръгнат :daaa:
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 926
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 66 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от mim »

А какво ще кажете за тези ръкавици? :daaa: :lol:
[video][/video]
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Tanet »

Ами освен да си спретнем и една маняшка поръчка за ръкавици какво друго да кажем :lol:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”