Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от clock »

Както снощи обещах сега ще покажа как съм опънала розата, за която търсихме кой сорт е. Gospodinov, предположи, че е Uetersener Klosterrose, на мен от снимките при рускините ми заприлича на нея. Ще я документирам през годината и все ще я открием коя е. Сега ми се иска да си кажете мнението добре ли съм я опънала. За първи път ми е. Ето я

Изображение
Изображение

ММ ми е обещал да сложи някакви напречни железа между двата стълба на чардака, но чакам да му дойде музата. Дотогава ще е привързана на колчетата.

А тази е жълтата неизвестна. Пак от Баумакс, на разсадник Нановски. И нея поопънах, но пак не знам дали е правилно.

Изображение
Изображение

Малката храстова с бонбонено розов цвят и същият аромат. Само изсъхналото и връхчетата и клъцнах.

Изображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Клокче, на тази снимка се вижда, че има пъпки от които излизат по три и четири клончета
Трябва да премахнеш най-слабите от тях, и да остане само едно, ако много ти се свиди-две.
Изображение

добре си ги опнала, нека се изцъфтят, че ти сега дори не ги знаеш какви са за рязането, те ще си покажат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от clock »

Няма да ми се свиди, Калико. Те и на бебетата косиците им ги подстригват нула номер, за да им е по- гъста косата после :dovolen: След малко ще им заговоря на розите: "Трай! Трай, бабо, за хубост!" :lol:
Благодаря ти, Калико! :liubov:
mama_li

Re: Резитба на рози

Мнение от mama_li »

Бел, ето какво свърших с Froufroutante Jacky .
Изображение

Изрязах остатъците от цъфтеж, тънките и поизсъхнали клонки, и съвсем мъъничко от височината на розата.
Ако трябва нещо да коригирам, казвай, че като отида другата седмица да се поправям.
dal

Re: Резитба на рози

Мнение от dal »

Джаки е масадка , те не бива да се стрижат , а и тая я дават катереща , какво повече искаш да и отрежеш ?! :liubov:
mama_li

Re: Резитба на рози

Мнение от mama_li »

dal написа:Джаки е масадка , те не бива да се стрижат , а и тая я дават катереща , какво повече искаш да и отрежеш ?! :liubov:
Лично аз, нищо. Понеже имаше консултация по телефона, какво, колко и как, затова прилагам снимков материал. На масадките ще им е трети сезон при мен и практически първо рязане, затова питах. :liubov:
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

ле ле Лиде, Джакито има страхотен старт за сезона :liubov2: Не пипай нищо супер си е!

Тили, извинявай едва сега видях питането ти.
Щом ще има обелиск розата сама ще ти покаже как да я привързваш и увиваш. Да, хубаво е ако искаш да върви и във височина да оставяш и прави, прикрепени клони :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Защо да не се режат масадките?Те са и много различни като вид храст.
trebnik
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 24, '16, 12:44

Re: Резитба на рози

Мнение от trebnik »

Здравейте,
На 1 април подрязах моите рози,които имаха вече листа.После ги наторих с амониева силитра.Дали ще оцелеят?
Да ги напръскам ли профилактично с Топсин М70?
Последно промяна от trebnik на Апр 11, '17, 23:33, променено общо 1 път.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от ToBo »

Да :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”