СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Deleted User 2919 »

.
Последно промяна от Deleted User 2919 на Авг 12, '15, 12:02, променено общо 1 път.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Kika »

calico написа:Някой има ли Paul Neyron да даде отзиви?

В Розебука пишат, че доста често продават тази роза наместо Луиз Одие. При мен обаче е Луизата, защото цвета не е едър, а за Paul Neyron пише, че има най-едрия цвят сред розите - 18-20 см.
Ми аз исам розов храст с цветове едри като божури
Имам една роза от резник, за която Либра предположи че е Пол Нейрон. Резника си взех от една изоставена от 15 години къща. Тази роза там не е видяла никакви грижи, а всяка пролет е отрупана с цвят, дори и в тази сушава и гореща година в момента има цветове - по-дребни, но красиви.
Ето моята(втора година е) от пролетта:

Изображение

Изображение

Изображение

Преди няколко дни имаше 3-4 цвята и сега има пъпки, не съм снимала. Храста е висок около 1,50м, тесен, изправен, със светли листа, няма бодли, почти не боледува. Общо взето това са ми наблюденията. Розата е много красива, една от любимките ми е, иска ми се да я преместя в предния двор, но ми е жал да я рестартирам.
Калико, ако искаш да ти изпратя резници. :liubov:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от kim »

Кои видове от старинните рози имат светлозелени и матови листа? Нещо като нашенските трендафили.
И има ли от тях такива, които повтарят цъфтежа или няма чак такава комбинация :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от pepina »

Мисля, че имам Paul Neyron.
Поне така си я определям, защото не знам друга роза с такъв гигантски цвят. Имам я за втори сезон. Дойде от Петрович вместо вече не помня какво - някаква пак старинна май беше. Първия сезон беше с нормални цветове, тази година юни цъфна със 7-8 наистина огромни розови цвята, единични, съвсем леко наклонени настрани, мерих ги - всичките поне 16 см, единият беше 19 см. Като паници. Стояха ужасно дълго време - поне месец, през което време почти не си промениха цвета, накрая изсъхнаха и ги махнах. Следващият "цъфтеж" се състоеше от 2 цвята около десетина см - края на юли. Също доста трайни. Оттогава няма никой, обаче сега ходих да я гледам и забелязах 1 пъпка ;) . Чакам да видя наесен какво ще се случи.
Храстът е изправен и тесен, с дълги и прави шишове от основата. В момента минава 1.30, но на ширина не е повече от 50 см. Не виждам нищо общо с Луиз Одие, която си расте като катерач и пуска шишове настрани и нагоре.
Листата са едри, матови, бодлите са нормални. ЧП почти не хваща, даже много по-малко от някои, дето се водят с 3 звездички.
За аромат не помня нещо специално, може да не съм забелязала - то юни всичко мирише :D
Обаче просто не мога да намеря нито една снимка, освен тази, където тя въобще не е примадоната :oops:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от calico »

Кика, благодаря, вече я поръчах и предпочитам да е готова роза с корени :tzvetentze:

Пепина, и аз мисля че имаш Пол Нейрон, точно така описват формата на храста. Ако няма и бодли, значи е тя :daaa:

Ким, ругозите имат такива листа, мисля че и дамаските рози също са с такива листа.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Kika »

Калико :daaa: :tzeluvka:
Ким, Пол Нейрон май е точно такава, а и Кралицата на виолетките :hmmm: , но цветовете са по дребни , мога да ти пратя резници и от двете. :liubov:
Пепина, Пол Нейрон няма бодли както е писала Калико, а на твоята май се виждат. Виж Пинк Пийс: http://www.rosebook.ru/roses/gallery/te ... -peace/27/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от pepina »

Kika написа:
Пепина, Пол Нейрон няма бодли както е писала Калико, а на твоята май се виждат.
Кика, не знам, нямам 100% сигурност. Тази Пинк Пийс я дават с по-малки цветове, а и венчелистчетата някак не бяха като на моята.
От друга страна на тази снимка в руската енциклопедия Пол Нерон си има бодли.
Изображение
Освен да е сбъркана. Или просто не всяка е без бодли. Да ти кажа, Доктор Джамейн ми прави бодли на по-стари клони. Освен и той да ми е сбъркан, но по всичко иначе си е Доктора.
Всъщност младият прираст на моята (сега го гледах) Пол Нерон (все още така си му викам, абе няма друга роза с тоя размер на цвета) е без бодли, а на стари клони се появяват.
Аватар
kangel (Камелия)
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1352
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:56
Местоположение: София

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от kangel (Камелия) »

Понеже не видях никъде отзиви, моля да кажете нещо за Souvenir d'Alphonse Lavallée. Четох в един блог много хвалби за тая роза, но пише, че доста често вместо сувенира продават друга роза Erinnerung an Brod, а в някои случаи и Souvenir de DR. Jamain. Та имате ли снимки на тази роза от Петрович? Каква е формата на цвета? С времето цвета избледнява или потъмнява? Има ли бодли?
п.п.Намерих и дискусия от същия автор в един форуми там е показвал със снимки разликите между розите, но снимките вече не се виждат за съжаление.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от greeneyed »

des-Quatre-Saisons - damask ,забутана между рози и пеони, в началото се стелеше, ама вече се издигна. Оправя се милата...

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Lizi »

Kika написа:
calico написа:Някой има ли Paul Neyron да даде отзиви?

В Розебука пишат, че доста често продават тази роза наместо Луиз Одие. При мен обаче е Луизата, защото цвета не е едър, а за Paul Neyron пише, че има най-едрия цвят сред розите - 18-20 см.
Ми аз исам розов храст с цветове едри като божури
Имам една роза от резник, за която Либра предположи че е Пол Нейрон. Резника си взех от една изоставена от 15 години къща. Тази роза там не е видяла никакви грижи, а всяка пролет е отрупана с цвят, дори и в тази сушава и гореща година в момента има цветове - по-дребни, но красиви.
Ето моята(втора година е) от пролетта:

Изображение

Изображение

Изображение

Преди няколко дни имаше 3-4 цвята и сега има пъпки, не съм снимала. Храста е висок около 1,50м, тесен, изправен, със светли листа, няма бодли, почти не боледува. Общо взето това са ми наблюденията. Розата е много красива, една от любимките ми е, иска ми се да я преместя в предния двор, но ми е жал да я рестартирам.
Калико, ако искаш да ти изпратя резници. :liubov:
Това не е Пол Нерон.Аз я имам - подарък ми е от Дал . Листата са съвсем други .Стеблата са прави и дебели. Цветовете са огромни - няма друга такава роза с толкова голям цвят , а формата на цвета е като божур.При мен е висока около два метра . И не е еднократно цъфтяща . Страхотна роза е - много ефектна.
Освен това при мен много лесто се маносва от брашнеста мана.
Последно промяна от Lizi на Авг 30, '15, 22:26, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”