Щамбови рози

Публикувай отговор
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от popov »

Давайте малко по интуиция бе, хора!!! :hihihi:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от shoshy »

То интуиция, интуиция хубаво, ама една шамба вече уморих. Тази дано презимува :stiskam: .
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Щамбови рози

Мнение от dar »

gospodinov написа:
dar написа:Аз да попитам и тук
За пръв път ще правя опит да отглеждам щамба и много се вълнувам. Ще пречили пръскалката на поливната система, която ще опръсква само вдървената част на щамбата бе короната. Дано, някой види въпроса, че както разбирам купона е продължил до сутринта. Целувки от мен
Dar, според мен ако пръскането е неизбежно, поне да е в ранните часове 6-7 сутринта, когато така или иначе има роса.
Мерси, Господинов!
Засадена е вече и ще се опръсква сутрин рано и вечер много късно. Харесвам ги много, дано ни радва.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от zeleno »

до всички нови щастливи собственички на щамби
що първо не чете и после да купувате бе хора ;)
на щамбата най-уязвима е короната / с прилежащата присадка /
като садите забивате един як кол / както би трябвало и за всяко новопосадено дръвче / , увивате короната , а долната присадка , ако има такава , за свое успокоение или зарявате за зимата или също увивате , а най-добре забивате четири кола около розата и и правите минипарник за студените месеци , който можете да запълните с шума , за да ви е съвсем топло на душата ...
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Щамбови рози

Мнение от ния »

zeleno написа:до всички нови щастливи собственички на щамби
що първо не чете и после да купувате бе хора ;)
...
popov написа:Давайте малко по интуиция бе, хора!!! :hihihi:
:lol: :lol: :lol: Лесно Вие на вас....


Ми не ние,организаторите на поръките са виновни,тест за компетенция не пуснахте :D :D :D

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 67#p678467

От вечера съм на тема рози от Вираг-оляла съм се,а ми престига утре и Краля :o ,но след орисването ще е на правилното място :hmmm: :angel2: :liubov:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 209 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от polyabs »

Ааа вие ветераните нали сте за това да ни напътствате, поучавате, направлявате .... :lol: е вижте как нашата Дарби фея Калико обяснява как се гледа Дарби ..... а щамбовата фея коя е да се яви тук да ни обясни и ориса преди да сме засяли :ufff:
gospodinov

Re: Щамбови рози

Мнение от gospodinov »

shoshy написа:
dar написа:
polyabs написа:Тутти, може би трябва да я облепиш и стегнеш с изолирбанд за да не отваря повече и за да не влиза вода :daaa:
А аз искам да попитам мили съфорумци, понеже получих първите си щамби, как да го сея, долната присадка да закопавам ли под земята, както при нормалните рози?
Поли, Деси ми обясни,че на щамбите присадката не трябва да е под земята, а на нивото й.Каза в дупката на розата да сложим и стабилен кол, висок една педя над присадката. Да укрепим дръвчето и най важното, над и под присадката. Да завием с агривало. Деси, дано предавам думите ти правилно.
Ако може мачко пояснения
Долната присадка на новопридобитата ми щамба е около 6-7 см. Долната или горната й част трябва да е на нивото на земята?
Изображение
Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 209 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от polyabs »

:daaa: Благодаря gospodinov
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от shoshy »

gospodinov, благодаря за помощта :tzvetentze:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Щамбови рози

Мнение от maiakt »

Здравейте,да споделя и моя опит с щамбова роза.Преди година,като начинаещ градинар си харесах и купих по интернет една щамбива роза. Понеже и представа си нямах,питах човека,който ми я продаде как да се грижа за нея. "увивате със плат и найлон отгоре включително коронката имайте впредвид че тя е най важна от върха излизат калемите за цъфтежа и много внимавайте там да не измръзне". Найлона - при мен беше чувал с няколко дупки. При мен така оцеля,нямаше проблем. Забравих и още нещо - разбира се,че сложих колче,даже и стеблото омотах с кашон ( това имах под ръка).
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”