Синьо-лилавите клематиси

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Blue sky »

на този линк има направен преглед на различните сортове "синьо" лилави клематиси - тъй като всички исакме син клематис, а то напрактика, няма такъв, поже да се ползва за сравнение и ориентир при избор

сини клематиси

Изображение Изображение Изображение
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от denitsavm »

На мен пък си ми се струват съвсем сини някои от клематисите :nod: , сега има си лилавее оттенък, но пък ако ги водим виолетови, ще каваме, че няма съвсем виолетов, а са със сини отенъци...
Ето този Блу Ейнджъм - ми син си е - небесно светло синьо Изображение въпреки, че на снимката лилавее :hmmmmmm:
доколкото знам и Fujimusume също е съвсем син...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Titi »

Сложих си очила за четене - гледах, махнах ги - пак гледах, пак ги сложих и гледах, на мен този Блу Ейнджъм ми се струва бял с леееко лилав отенък. Как така е небесно син?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от calico »

Блу, моето дребно клематисче jouiniana Mrs Robert Brydon си е чисто и лазурно синьо, ама вие нали тия не ги броите за клематиси... :lol:

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от denitsavm »

Titi написа:Сложих си очила за четене - гледах, махнах ги - пак гледах, пак ги сложих и гледах, на мен този Блу Ейнджъм ми се струва бял с леееко лилав отенък. Как така е небесно син?
Тити, чак сега видях :oops: , ами така излиза на снимките - белезникаво лилавеещо :hmmmmmm: , но си е синичко, според мен :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Blue sky »

Калико, страшен е този, аз и преди съм казвала :ieeee:
ама как нямам място за такива :eeeh:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от calico »

Блу, това клематисче е много благодатно за малко място. Отдолу израстват 2-3-4 стебла и вървят право нагоре като пръчки и чак на метър и нещо от земята почват да се разклоняват и да цъфтят отгоре. някъде около поне 80 см са само стебла, които заемат много малко място и могат да се сгъкат де да е на една квадратна педя. облака се получава отгоре. пРи това те не са виещи се и нямат нужда от опора, поне до около 1,30-1,40 м са си прави и твърдостоящи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от denitsavm »

Пфууу, как не съм разбрала по-рано за него - редя се за резник :oops: , много добре ще пасне на асмата :D
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Elyza »

Calico, разкажи повече за този пухкав клематис, че много ми хареса. Колко е годишен, кога цъфти, как се размножава, от къде си го взе... С какво цвете си го съчетала, ако е роза каква и най-накрая обелиска от къде е, понеже търся в момента. Намерих в Стерадо двуметров за 65 лв./много ми е/, но чакам и на Баумакс да получат след седмица и още избирам.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Миша »

Калико,от кога въздишам по твоя синичък облак,чакам и аз инструкции от къде може да се намери или да се запиша на опашката за някое резниче :oops:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”