Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 364 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от zeleno »

тя Бриз-а си е такава ;)
лесно се вкоренява
идеята за под плочка / камък / е да се задържа влагата :daaa: , както вече е написано
bell

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bell »

Шега, Фани :lol: ама, много готино ми прозвуча, това- под тротоарни плочки :lol: Хайде дано ти се хванат :stiskam:
Тутти написа: Много ти благодаря за илюстрацията, съвсем ясно. Може да звучи нелепо, но хич не ми се получава с резниците, ще сменя и мястото. Може и в това да е била причината.
Няколко години вкоренявам успешно е и загуби има. Миналата реших по препоръки, престаравайки се да пробвам и на по-сенчесто и влажно място от рамблера на Остин за другарчета с идеята да тръгнат уж по-добре и лятото да имат повечко влага. Резултатът беше нулев и за първи път всичко заложено изгни, като черни резници и то преди пролетта. Правя уточнение, че при мен е глина и където задържа влага през зимата не е място за вкореняване. Най-добре се прихващат на слънце и сухо през зимата, а ако може лятото нещо да им е, като шарена сянка тръгват по-добре.
Друго, което ми е направило впечатление, вкоренен резник с едно листо, лятото никакъв прираст едвам крета, но не мърда. На следващата година вече заяква и тръгва, тоест не отписвайте зелени резничета, дори да нямат прираст първото лято.
Тути, правилно си преценила, че може мястото да не е добро. Пробвай в различни части на двора. Какво се случва с резниците ти- почерняват ли преди пролетта? Ако, е така вероятно влагата им идва твърде много.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Тутти »

Bell, точно така е. Мястото е сенчесто и постоянно влажно. Почерняват преди пролетта. Благодаря за препоръките. Така и ще направя, мястото трябва да е каквото казваш.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Дааа, и аз на сянка ги садя и доста заминаха.Но такива с тънки клони,никакъв проблем нямаха.
И сега съм засадила на сянка ,а са ми драгоценни ,и какво да правя <да ги разхождам ли?Нямам удачно място - зиме на слънце,лятото- на сянка? :hmmm:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от daxc »

libra написа:Дааа, и аз на сянка ги садя и доста заминаха.Но такива с тънки клони,никакъв проблем нямаха.
И сега съм засадила на сянка ,а са ми драгоценни ,и какво да правя <да ги разхождам ли?Нямам удачно място - зиме на слънце,лятото- на сянка? :hmmm:
Под асма/пергола?
Зимата няма листа и е огрявано от слънцето , а лятото листата пазят от силното слънце.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

;) Само това нямам .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от calico »

libra написа:;) Само това нямам .
спешно ТМ да направи асма, обясни му че ти трябва за резниците :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Aз гроздета имам,но там са се настанили половината ягоди.Да забода и рози,няма ли да стане прекалено?
Гроздето е разположено до югозападна стена.
bell

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bell »

Либре, аз ги слагам между розите на слънчевите участъци, където не се задържа влага. Колкото и да са близко една до друга вече са големи храсти и в основата остава място за резници. Лятото са на шарена сянка под храстите, а есента или на следващата пролет ги вадиш и редиш на предвидените места. Хем, при пролетното рязане имаш повечко достъп, а и листата не ти пречат.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Aма ,всичко е уплътнено около розите,дарлинг!Сега уплътнявам ирисите.
:idea1: Новите божури не съм уплътнила!
:eeeh: Тъкмо днес оглеждах градината ,че съм успяла да наместя всичко,но не би.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”