Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dar »

Либре, а добре ли ще едо очите да сложа един корен перовския висок до 50 см и 60 широк? То като цвят добре, а като цяло как ще е? :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Лилавичко много ще й отива на тази роза и като е до нея ,а не пред нея,няма да я закрива.
Аз от Роузловер много съм харесала простата салвия за конпаньон на розите.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Grace »

О.к., разбрах, Очите ще е сама :dovolen: За Боника ще търся друго място. Благодаря още веднъж :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1464
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от vanina_g »

Да питам и аз, понеже времето за засаждане идва, :ieeee: вече имам подарени резници и чакам и други розички, та въпроса е:
Едното място което съм определила миналата есен имаше много бръшлян - рязах, дърпах, скубах и накрая засипах с морска сол, белким го утрепя тоя бръшлян, (не че изчезна съвсем де), та питането ми е - вече мина почти година - мога ли на това място да бучна роза? Дали солта се е отмила? :hmmm:
elenaa2
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Яну 19, '17, 10:30

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от elenaa2 »

Здравейте прекрасни,досега четох,четох ама нещо явно не дочетох.Имам тазгодишни Глори и Еден от Бритрозако- цъфтяха си,растът си,но сега трябва да ги преместя.Въпросът е коя да сложа до дувара и коя до колоната на навеса,и двете места ги пече цял ден.То май аз трябва да реша ,ама викам да питам по знаещите,че нещо се обърках от много четене.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Коя е Глори?
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от daxc »

Съжалявам , че ще задам въпрос веднага след въпроса на Елена , без да е получилa отговор.

С декоративна цел искам в основата на розите си , на земята да разстеля оцветен дървесен мулч.
Някой поставял ли е мулч около розите си и това отразява ли се на растежа и развитието на розите?
Може ли да се очаква загниване около основата на розите?
От намокрянето на мулча , предполагам , че ще потече цвят към розите. Това ще се отрази ли на растенията?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Със сигурност,боя от цветен мулч няма да утрепе розите.Но се чудя,какво се случва с листата върху мулча.Защото е добре листата да се махат и да не разнасят заразите,които са събирали цяло лято.
elenaa2
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Яну 19, '17, 10:30

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от elenaa2 »

Глория Дижон :oops:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

http://www.rosebook.ru/roses/noisette/gloire-de-dijon/" onclick="window.open(this.href);return false; Това е описанието на Глори-то,аз лично я нямам,но гледам ,че е доста големичка .Трябва да прецениш къде можеш да я сложиш,по-точно дали може да е до колоната.Тя е с гъвкави клони и ако може да се вие някъде по тераси,става да е до колона.Но пък,ширина 300 см не е за колона ,ще пречи,мисля.Все пак не е "телефонче " да се вие сама,а трябва някак да се закрепва за нещото.
Еден е по-ниска и става за около колона,но си има ширина-трябва пак да се премисли дали няма да пречи.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”