Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от лалесъм »

За Розариума как ще се прояви зависи от подложката май, не само от рязането. Като поръчвахме рози от Унгария те го предлагаха в двата варианта - храст или катерач. Аз си поръчах храст - расна като такъв, но не стигна кой знае какви размери и се помина. После си взех още един Розариум - не помня вече откъде - и за първата си година расте по коренно различен начин - по оградата нагоре. Май този път съм попаднала на катерач :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Май,да!
Сега,за Розариума и такива магарета като него,единственият начин е ,докато е зелен клонът,да се подвежда на някъде.Изпусне ли се този момент,после няма оправия.Лошото на Розариума е,че той е и доста бодлив и не много приятно да се подрежда .
МГХ,ти трябва да чакаш нови клони и да направиш тази операция,а старите които пречат,да отрежеш.То,и така си се подновяват катерачите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 621 пъти
Получил благодарност: 1113 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от greeneyed »

libra написа:Май,да!
Сега,за Розариума и такива магарета като него
например Westerand 8-) , подвеждането е когато са млади клоните. Основно височината им зависи от климатичните особености- ако е топличко, растат като луди.При умерени температури се озаптяват .
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

А,Вестерланд е от най-лудите.Можеду другото-виждала съм го остриган на чаша и изглеждаше много добре.Също и аз съм го рязала като ЧХ,когато не знаех че има други рози-беше страхотен. Питам се как ли биха изглеждали катерачи в редица,подстригани всички по този начин.Ако имах къде,бих опитала.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от renimoss »

libra написа:А,Вестерланд е от най-лудите.Можеду другото-виждала съм го остриган на чаша и изглеждаше много добре.Също и аз съм го рязала като ЧХ,когато не знаех че има други рози-беше страхотен. Питам се как ли биха изглеждали катерачи в редица,подстригани всички по този начин.Ако имах къде,бих опитала.
На кръговото на Цариградско шосе в София има едни древни от соц-време розови масиви от някакви червени чаени хибриди и сред тях са се промъкнали 2 Вестерланд-а. Тях всяка година ги режат есента като ЧХ и до есента на следващата година остават относително компактни (за нрава си) и са най-красивите и цъфтящи рози в масива след като на ЧХ им опадат листата лятото. Ако се научим да го режем правилно, Вестерланд би бил страхотна и незаслужено отритвана роза, а какъв нежен аромат има самооо 8-)
незабравка

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от незабравка »

Eто го моя Росариум като катерач, вдигнат на три метра,покрил е асмата.След сегашната подстрижка казвате всичко младо израснало да се приведе навреме да расте по конструкцията. :nod:



Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

:cry: Искам и аз такъв Розариум !Ами,ти имаш много сговорчив Розариум!.Новия -да,ама ти си знаеш,какво ти даваме акъл.Ако е за въпрос,аз не се справям.
Сега,да кажа някоя добра дума и за моя-сврян е между два други катерача,ама тоя път не е и на 80,а по-малко.Аз ,самата не мога да се развихря да го у/на-правлявам.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dar »

Какви рози показвате :potekoha: С очите си да ги видя пак няма да повярвам, че е истина. Не съм поръчвала катерачи. Сега се метнах на флорибунди, че ми се вижда по лесно отглеждането им, пък и за катерене място не съм осигурила на катерачите. Може би на по късен етап :hmmm: Ако не дразня много ММ, че е вече на ръба, пък е уж спокоен човек
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

ТМ малко ще почине зимата и ще позабрави какъв стрес си му причинила.И на пролет го атакуваш с нови идеи.И той,нали те обича,няма да откаже.Ако се дърпа даваш за пример разни образцови сговорчиви половинки от форума .Да разбере,че не боли ,много.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dar »

libra написа:ТМ малко ще почине зимата и ще позабрави какъв стрес си му причинила.И на пролет го атакуваш с нови идеи.И той,нали те обича,няма да откаже.Ако се дърпа даваш за пример разни образцови сговорчиви половинки от форума .Да разбере,че не боли ,много.
Либре, благодаря ти за съвета. Сега остава само да го оставя наистина да почива зимата, че аз непрекъснато го облъчвам със снимки от вашите градини и идеи и .....ще трябва да се озъптявам, че то любов, любов ама не трай се :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”