Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Валя Никифорова
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Фев 20, '17, 12:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Валя Никифорова »

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59345BDF
Днес извадих и преместих още една-една лопата даде жертва,остават още 7 рози.Страшни коренища са пуснали.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Daniela Pargu »

При пресаждането ,ако има от големите корени разръфани, премазани от бела-отрежи повредата и така садиш :daaa: :daaa:
Валя Никифорова
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Фев 20, '17, 12:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Валя Никифорова »

Така направих,дори едната се разцепи на две при ваденето!
Как не съм знаела по-рано за този форум,толкова неща да съм научила.Нищо де,не е късно. :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1120 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от greeneyed »

Толкова ли е наложително това местене? Нали си представяте какви рани нанасяте на растенията и колко време ще им трябва да се възстановят. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Валя Никифорова написа:https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59345BDF
Днес извадих и преместих още една-една лопата даде жертва,остават още 7 рози.Страшни коренища са пуснали.
Валя, преди да ги завадиш, подкопавай околовръст, да кажем на педя и малко около присадката. Повдигни леко с бела и след това с малка яка лопатка задълбай надолу, после пак с бела, пак с лопатката. И така докато разровиш в дълбочина до около поне 30 см. През това време където срещнеш дебели крепежни корени забити надолу- режи с ножицата и продължавай да подкопаваш под розата. Непосредствено под нея и встрани има ситни и тънки коренчета, с тях се храни, тях ги пази. Като стигнеш до вертикалните под ней дебели крепежни корени, ги режи, ти вече трябва да си на 40 см под розата, това е достатъчно. Няма нуждза да вадиш кореновата бала с пръст, за розите това не е необходимо, то е и по-трудно. Като извадиш така розата, виж колко още надолу отиват тези срязани дебели корени, защото това вероятно е от подложката, тя е шипка и поизрежи още ако можеш в дълбочина, прочисти ги. Че от тях тръгват едни шипки... :twisted:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от violi16 »

Благодаря за описанието, за мен беше много полезно Калико !
Правила съм ненужни усилия до сега :mrgreen:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lois »

Валя Никифорова написа:https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59345BDF
Днес извадих и преместих още една-една лопата даде жертва,остават още 7 рози.Страшни коренища са пуснали.
така като гледам, са чаени хибриди, така и така трябва да ги изрежеш ниско, няма страшно.
Е, тази година няма да ти цъфтят като миналата, ама ще се оправят, не им се притеснявай.
Lois

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lois »

greeneyed написа:Толкова ли е наложително това местене? Нали си представяте какви рани нанасяте на растенията и колко време ще им трябва да се възстановят. :hmmm:
Грийни, Валя каза че или ги мести, или ги няма - от това по-наложително какво :lol:
Валя Никифорова
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Фев 20, '17, 12:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Валя Никифорова »

Да,или ги местя,или ги няма.Благодаря,Калико!Ми то от мързел и бързане така и направих,гледах да опазя малките нежни коренчета.Сега остава да съм се справила и с рязането,но четох и в другата тема,дано!
Ще следя да видим кога и с какво трябва да ги торя.Харесвам ги много,дъщеря ми обожава рози,тя ги иска навсякъде и по много.Но мама да ги гледа.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Daniela Pargu »

Валя,още сега,мила,сложи им тор в основата.Тези,които си пресадила вече- около тях посипи и го зарови с малката грапичка! :dovolen: :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”