Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от milena02 »

pipike написа:Ghislaine de Feligonde
Аз я имам. Търпи засенчване, но мрази резитбата, имай го предвид. Резитбата в конкретния случай е колкото да държиш храста в някакви граници, ако твърде много се разпростре. Естествено, пълна сянка не е най-доброто, но при мен половин ден е на сянка и цъфти два пъти в годината. Първият път много обилно, след това - тук-там. Но си я харесвам. Абе направо си я брой за еднократно цъфтяща, а те повече се отчитат на стара дървесина, тъй че кротко с ножицата.
mama_li

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mama_li »

milena02 написа:
pipike написа:Ghislaine de Feligonde
Аз я имам. Търпи засенчване, но мрази резитбата, имай го предвид. Резитбата в конкретния случай е колкото да държиш храста в някакви граници, ако твърде много се разпростре. Естествено, пълна сянка не е най-доброто, но при мен половин ден е на сянка и цъфти два пъти в годината. Първият път много обилно, след това - тук-там. Но си я харесвам. Абе направо си я брой за еднократно цъфтяща, а те повече се отчитат на стара дървесина, тъй че кротко с ножицата.
Ето я моята. Късно следобед е засенчена от дървото зад оградата. Рязала съм само клони, които много се разпростират напред. За цъфтенето само ще опонирам на Милена, след първия обилен цъфтеж, почти не остава без цветчета по нея. Много си я харесвам.
Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от rosi-m »

Искре аз имам две ,едната е на слънце и стана огромна,
другата на сянка и все едно беше спряла да расте и
като я преместих тръгна.Според мен не търпи засенчване.
А защо ми се струва снимката с розата на mama_li е
в друг отенък,тази е в жълто бяло със ситни цветчета
и листенцата са много мънички ,ситни струва ми се
че това е друга роза на mama_li
:tzvetentze:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от pipike »

Благодаря Ви момичета - слънце ще я грее до 13 часа :tzeluvka:
Валя Никифорова
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Фев 20, '17, 12:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Валя Никифорова »

Аз използвах по една шепа заешка тор на дупка,примесена с пръстта от нея.Мястото,на което ги местя беше засадено преди две години с 10 стръка чубрица,нищо друго.Предполагам,че каквото има в почвата,не е изхабено,седи си там.Слънце ги огрява до към 12.00 и след 16 ч,а почвата е песъклива./Така казва една бабка съседка/Садила съм на разстояние около 50-70 см една от друга,гледах как са били досега.
bell

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от bell »

rosi-m написа: А защо ми се струва снимката с розата на mama_li е
в друг отенък,тази е в жълто бяло със ситни цветчета
и листенцата са много мънички ,ситни струва ми се
че това е друга роза на mama_li
:tzvetentze:
Ghislaine de Feligonde е разнолика роза и при мен вади розови отенъци. И в нета има много примери, където оранжа избива на розово и жълтото се губи. Климат ли, почва ли не знам каква е причината.

Изображение
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.280232" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.240608" onclick="window.open(this.href);return false;

Лиде, върховната ти е розата :tzvetoman:
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от rosi-m »

bell при мен преобладава в
жълтата гама по точно от бяло
до жълто може и от почвата да
зависи
ето точно като в енциклопедията
http://www.rosebook.ru/roses/gallery/mu ... igonde/97/" onclick="window.open(this.href);return false;

:tzvetentze:
bell

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от bell »

Гледам розите сега, като нямат листа и всичко по структурата им се вижда много по-добре. Изобщо не ми харесват присадките над земята на по-старите рози. Гледам да ги изчиствам максимално от сухи клони и все пак ми седят сухи, вдървени, обемни и грозни. В някои части присадката седи, като суха и изобщо не прави нови пъпки, за да избиват клони.
Прави ми впечатление и друго. Розите, които съм садила, така че присадката да е под земята имат много хубава и богата основа на клони в диаметър и добра репродуктивност на нови шишове. Розите минават на собствен корен и според мен се справят много по-добре. Тези с присадки над земята не :hmmm:
Мисля да продължа да ги садя под нивото на земята.
При вас как е положението?
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от rosi-m »

Розите от миналата година ги садя с
присадката под земята и е много по-
удобно,че не трябва да бъдат заривани
то е по указание на съфорумка
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”