Как да накараме розите да цъфтят повече

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от calico »

tedkata написа:Calico,онемях направо. Е, няма такав красота.Моля те напиши им имената, ако не те затруднява.
това е Дарби
Изображение

има няколко рози Дарби, по-малки са защото големите прецъфтяха.
Тъмночервената е Шекспир, жълтата е Греъм Томас
другите вече ги казах
мисля че имаше и Brother Cadfael, но нещо не я виждам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ljuboznatelna »

Между двете цикламенки не е ли тя?

Изображение

Прелест, а как ли ухаят!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от tili »

Ето една статия с много точни обяснения и снимки за превиването на розите. В коментарите също има интересен споделен опит.
http://www.asienda.ru/post/26531/" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от лалесъм »

Тили, :daaa:
Да споделя от личен опит - превиването въобще не повлия на цъфтежа на Madame Alfred Carrière :snif: Повлия само на бурния й растеж :mrgreen:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от tili »

лалесъм написа:Тили, :daaa:
Да споделя от личен опит - превиването въобще не повлия на цъфтежа на Madame Alfred Carrière :snif: Повлия само на бурния й растеж :mrgreen:
Аз имам малко катерачи и ще опитам да ги поусуча около още ненаправените обелиски. Напролет ;)
Светли празници, лаленце!
gospodinov

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от gospodinov »

Изображение
Никога да не си чувал за английските рози на Дейвид Остин, тая снимка ще те направи техен фен - уникално...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

Да изкарам тази дълбоко забутана тема - искам да покажа какво са пуснали в Бриколаж и Практикер:
Изображение Изображение Изображение

Това са готови извити бамбукови пръчки, има 3 размера, най-големият е 150 см (на снимките). Алтернатива са на лесковите пръчки, които се препоръчват за огъване на розите.
Може-би ги знаете, за мен поне са новост. Здрави са и ще ги пробвам със силните клони на WOH.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от МГХ »

Как точно ги използваш , че аз освен че се се набодох цялата докато се опитвах да наведа клони , ами и изпочупих няколко.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

В момента съм ги забола пробно - използвах, че дъждът размекна земята и забих всеки край на около 30 см дълбочина. Не съм ги наместила в оптималното положение спрямо нуждите на розата, но смятам да разположа единият край на дъгата максимално близо до стъблото, а другият - докъдето позволява да се разгъне бамбука + да влезе стабилно надолу в пръстта. После ще привържа приведените клони за бамбуковата дъга.
Нарочно купих най-големият размер, за да съм сигурна, че ще има достатъчно дължина за вкарване в земята, за да задържи жилава и силна роза като Wollerton Hall.
Опитвала съм да вържа огънатите клони за основата на стъблото, както е указано в някои клипчета, но при тази роза поне на мен не ми допада.
Тези бамбукови дъги са експеримент, но ми се струва, че ще се получи добре.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

МГХ написа:.... ами и изпочупих няколко.
И да - това също е вероятно да се случи при огъване на клони с цел да се завържат за стъблото, освен това обикновено връзката е стъбло-връх на клон, т.е. цялото огъване и последвалото нарастване от всяка листна пъпка разчита на свръзка в една точка и то относително крехка. По бамбуковите дъги смятам да закрепя клоните на няколко места.
Както писах и по-горе, за такива дъги съм чела, че се използват лескови пръчки, което излиза безплатно :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”