Как да накараме розите да цъфтят повече

Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

Благодаря за информацията, aya_vhill :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от МГХ »

И аз благодаря. Ще взема да опитам. :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от Миша »

Момичета, много внимавайте с пластмасовите пръчки, първите години са гъвкави, после се втърдяват и при натиск се чупят с трясък, при който буквално изстрелват парчета пластмаса, след като се сдобих с огромна синка и си представих как такова парче полита към лицето ми много бързо изхвърлихме всички пластмасови пръчки. Защо не ползвате армирано желязо, вечно е и не е толкова скъпо, една пръчка 6 метра фи 8 е към 3 лв
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от d_vitanova »

Аз превивам рози без тези пръчки. Лариса , примерно, превивам от 2-3 г.
Правя го така - късна есен, когато са голи клони, хващам едногодишен прорастнал клон възможно най-в края, завързвам го /аз ползвам един такъв пластмасов канап на кълбенца в зелен ;) цвят/ и внимателно огъвам до където ми позволи клона. Целта е да стане дъга, възможно най-прибрана, връхчето на клона да стигне до земята или до където е възможно. Голям пирон омотавам с канапчето и го забивам в земята.
Много думи за нищо и никакво :D , дано да се разбира.
Deleted User 5091

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от Deleted User 5091 »

А аз ги превивам с П- образни скоби. Най-чисто го правя като не ми хареса формата на храста. Така си ги насочвам накъдето ми трябва ;) Преди няколко дни превих така Рапсодия в синьо- искам я с по-разлята форма :angelche:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

Това с П-образните скоби ми допада, ще се ползва :daaa:
А специално за Олд Хола все пак ще опитам с бамбуковите обръчи, за да захвана на повече места големите му шишове.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от Denis »

ann написа:Да изкарам тази дълбоко забутана тема - искам да покажа какво са пуснали в Бриколаж и Практикер:
...
Това са готови извити бамбукови пръчки, има 3 размера, най-големият е 150 см (на снимките). Алтернатива са на лесковите пръчки, които се препоръчват за огъване на розите.
Може-би ги знаете, за мен поне са новост. Здрави са и ще ги пробвам със силните клони на WOH.
Здравей,
колко струват, поне тези размери които си взела - и колко бр. са в опаковката.
...
За пластмасовите пръчки,
явно са различни, имам такива по 1.5 и 2м, два пъти сме купували, първите поне от 4 години са в градината - нищо не се е пръснало все още,
не помня откъде са - Баухаус или Баумакс
Последно промяна от Denis на Окт 12, '17, 16:51, променено общо 1 път.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от ann »

Този най-голям размер - 150 см, струва 10 лв за 3 бр. Продават ги комплектовани по 3.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от Denis »

Мерси Анн :tzvetentze:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
bell

Re: Как да накараме розите да цъфтят повече

Мнение от bell »

Анн, май само ти успяваш да я укротяваш тази роза :liubov: Като се замисля при мен всяка година е различна, какво ли не пробвах с рязането- първо беше на обелиск, май така най ми хареса, после се разпери в ширина и не можеше да се минава около нея. Махнах конструкцията и я разах на 50 см., направи приличен храст на първи цъфтеж и после пак напуска едни шишове във всички посоки и цветове по върховете и така всяка година. Определено си е роза за ограда, като при теб :daaa: Можеш ли да качиш снимка на първата й вълна, защото не знам къде да я търся, но си спомням, че я имаше някъде из темите.
Ще ми се пак да я видя колко обилно цъфти по дължините, когато е хоризонтирана.
Чуденката ми е дали предните клони, които не са прикрепени към оградата трябва да се оставят и хоризонтират или да се режат стъпаловидно по-ниско :hmmm: а, задните са високи и хоризонтирани по оградата. Така режа Артур бел, Компасион и др. при, които структурата е идентична.
Тя май много не се влияе от превиване и цъфтеж по дължините :hmmm: Не е като Розариум, Гертруд Джейкил и други, които вадят цвят от всяка хоризонтирана пъпка.

Като гледам дори на Остин рекламата липсва цвят в долната част.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”