Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от apis »

При тоя пек трябва да садим вече само простоцветни пеперудки,които издържат на пустинни условия,от рода на Хюлтемия.
Lilly , ти не трябва да садиш чаени хибриди и флорибунди,трябва да видиш храстите,както Азарина примерно се е
ориентирала към канадските издържащи на студ.Виж на Уорнър,Ленс и др.
Deleted User 1445

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Deleted User 1445 »

Lilly написа:
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
ти реши казуса - остава само Джулия на мястото на всички кеки
Умно решение :daaa: И аз вървя към редуциране - от 200 до 150 - до този момент, сега мисля, че 100 е оптималната бройка за разумен слугинаж :lol: :tzvetentze:
Зеленко, нахитряваме :tzeluvka:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от apis »

И аз ще вадя рози,на това слънце всички ми изглеждат напълно еднакви,побеляли.
Засадени на сянка пък са само храсти и не цъфтят.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

Фаниии, Салито е една от розите, дето ще махам :snif:
Миналата година, когато я видях за първи път цъфнала, почти ми спря дъха
в момента са едни почти голи пръчки само останали
ако при теб расте без проблем - значи или мен не ме харесва, или градината ми ...рязане? кой да ти каже :snif:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

[quote="Nini"]
100 е оптималната бройка за разумен слугинаж :lol: :tzvetentze:

няма да се съглася с теб за разумния слугинаж :lol:
разумните жени са по моловете и фризьорските салони - да се правят на красиви за вечерните заведения ;)
или пък на море/планина/езерце .... такива неща
нищо разумно няма в това да се чудя как да си извадя тръните от ръцете и как да намеря време между 100 други задачи за градинарската хамалогия :snif:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от apis »

Lilly , на този скат засади безбодилести шипки,има различни сортове.
Те имат еднократен цъфтеж,в началотото на сезона,когато е все още свежо,
а след това правят шипки и хубава зеленина.Така или иначе вторият цъфтеж на твоите рози е проблемен.
Тук там между тях може да има други ниски храстчета,иглолистни и цветя.

Или събери и засади всички възможни рози от серията на очите и от серията на пеперудите.
Ще стане хубава колекция.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

[quote="apis"]Lilly , на този скат засади безбодилести шипки,има различни сортове.

ако знаеш колко зор беше да изчистя шипките , хич нямаше да ми предлагаш такъв вариант :lol:
имам много цветя / центрантуса се чувства супер на тая жарава, сантолини, салвии, цитизус, бербериси , маргаритки , евонимуси, треви, кученца, астри .... - една е шарения, не е за приказване
И розите трябва да са черешката на тортата, не просто шипки :lol: - шегувам се, не ги зная тия шипки
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

оооооооо , даааааааааа
ругозите са твойте рози , но не смея да ти ги предложа
селектирани специално за немските магистрали ;)
аз сложих такива на оградата на лозето , дори майка не можа да ги умори
Deleted User 1445

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Deleted User 1445 »

Lilly написа:
няма да се съглася с теб за разумния слугинаж :lol:
разумните жени са по моловете и фризьорските салони - да се правят на красиви за вечерните заведения ;)
или пък на море/планина/езерце .... такива неща
нищо разумно няма в това да се чудя как да си извадя тръните от ръцете и как да намеря време между 100 други задачи за градинарската хамалогия :snif:
:lol: :lol: :lol: Лили, развесели ме :tzeluvka: Сигурна съм, че ако две седмици те турят да молуваш като някоя разумна женица, на третата ще търчиш в ужас, развила синдром на остра градинарска недостатъчност. На мен лично ми се образуват нерви само като завия по улицата към Мола, влетявам, купувам за секунди някои пиезокристални гащи и бързо бягам. :lol: Фризьора е неизбежен щото не мога да се стрижа сама. Виж за море, планина, всеки намира време :daaa: И да не е съвсем спам :nod: Всичките ти рози ли са първи сезон :hmmm: ако е така, бива да им дадеш шанс - поне две три години, за да покажат потенциал. Аз чакам 4 години един Елф и Цезар рози да станат, те са с по две пръчки и три цвята на сезон. Не ми се споменава за Короната на принцеса Маргарита, която пети сезон е висока 70-80 сантиметра, а трябваше досега да е чудовище. Но розата е от Петрович, а от него всички остинки са ми голяма мъка.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

[quote="Nini"][quote="Lilly"]
Всичките ти рози ли са първи сезон :hmmm: ако е така, бива да им дадеш шанс - поне две три години, за да покажат потенциал.

За мола и фризьора - очевидно , че и аз ги заобикалям отдалече :D В мола поне можеш кафе да пиеш, но от задушевните разговори във фризьорските салони пъпки ми избиват :lol:
За розите - първа и втора година са, но и Джулия е втора година , пък е роза - слънце, goldelse - то се уби да цъфти /първа година му е/, балерините са здрави, ама не ме радват особено...
Сали - то - Зеленко , като каза , че цъфти нейната, аз погледнах моята - вярно е , че цъфти, ама всички цветове са едни мръхляви и опърлени - голяма работа , че цъфти :snif:
Но нека бъдем философки - това да са ни проблемите :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”