Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

bpetrova написа:Някой може ли да помогне с разпознаването на тази роза? Купувана е от Хоуммакс за катерлива. Много е бодлива и засега друго не мога да кажа.
Изображение
Belkanto на Noak
http://www.noack-rosen.de/neu/index.php ... 71&lang=de" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

bell написа:Болшой е изменчив и само на първа вълна ще ти отвори най-точно. Като се замисля при двуцветните рози има често пъти разминаване дори през различните вълни, които прави през лятото.
Виж колко е различна и тук жълтото липсва http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.177546" onclick="window.open(this.href);return false; Понякога може да червенее и да липсва друго оцветяване, май всякакви варианти. Ако, снимките ти са от есенна вълна е възможно от студеното време да има по-плътни и тъмни цветове.

А, ти казваш че има жълто в нея, какво те притеснява тогава? Червеното по снимките не излиза добре и моята розовее, но си е баш червено :hmmm:

Най-точно ще я видим на първа вълна другото лято :tzvetoman:
Забравих да спомена, че имам втора роза, която е Болшой и тя си цъфти точно както трябва. Тази ми беше изпратена по-погрешка пак с надпис Болшой.
Но цвета е по малък и пъпката по-остра и не отваря както Болшой и понеже са вече 3-та година при мен, мога да кажа, че са доста различни като цвят.
Якимор, най ми прилича на нея, но пък не съм я виждал на живо, Моника като, че ли е по светла на цвят.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от maranta »

Чудесни сте, благодаря ви :gush:
Господинов, нямах с какво да фотна, бях с бойна униформа, подходяща за пълнене на чували с тор :angel2: Никаква техника нямах :snif:
Калико :daaa: Най-близо е до Бидермайер, да.
calico написа:Маранта, прилича ли на Бидермайер?
Изображение
И с това зеленичкото в основата :nod: Но той не е ли нисичък и без аромат(сега прочетох). Тази в момента беше около метър висока, но имаше отрязани шишове, дебели колкото молив приблизително. Вие си знаете де, но все пак това са последни цветове за сезона, не бяха съвсем разтворени пъпките... Мноого ми хареса, нежна и ароматна :liubov2:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

тази как се казва ?

Изображение
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bpetrova »

Fourth of July според мен.
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

gospodinov написа: Забравих да спомена, че имам втора роза, която е Болшой и тя си цъфти точно както трябва. Тази ми беше изпратена по-погрешка пак с надпис Болшой.
Но цвета е по малък и пъпката по-остра и не отваря както Болшой и понеже са вече 3-та година при мен, мога да кажа, че са доста различни като цвят.
Якимор, най ми прилича на нея, но пък не съм я виждал на живо, Моника като, че ли е по светла на цвят.
Е, щом не е тя знам ли :hmmm:
Най-добре разгледай листата, която са предлагали от разсадника от където си купил розата с какво биха могли да я объркат, вероятно знаеш :daaa:
Ако, не ще я видим другата пролет, но тези рози са толкова близки по звучене.
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Благодаря Бел :tzvetentze: , като цъфнат и двете ще кача снимки за сравнение.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lizi »

Една роза , вкоренена от резник . Вероятно някой ще я познае.Забравила съм кой ми прати резниците . :ufff:
Цяло лято цъфтя без да спре. Изкара едни дълги шишове. Няма да ЧХ.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

Лизи, катерач ли ще е?
прилича на оная червено-оранжевата дето Унгареца ни я беше сбъркал на всички, забравих й името :ufff:
имам я, трябва да потърся снимки

ето я, ама аз нали рози отблизо не снемам и сега нянам близък план :ufff:

Изображение

Изображение

Изображение

сетих се- Ди Ди Бриджуотър, ама на латиница как е не знам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lizi »

Да , катерач е определено. Страхотна роза и много интересен цвят.Прилича на Dee Dee Bridgewater. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”