Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Айде и аз да се наредя на опашката за разпознаване на сорт роза. Тази година на работа купиха рози(мисля, че от Димов) и ги засадиха.
Има една бяла, ЧХ, с много едър и хубав цвят, пусто все голямото ме влече :angelche:
Едни снимки съм направил, не е за приказване :glupav:
Изображение

Изображение

Изображение

Като е на пъпка, сърцевината е сметанова жълта, като отвори е чисто бяла, размера на цвета е 10-12 см, има много приятен сладък аромат, не много силен.
Засега розите са малки и не мога да кажа размер на храста.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от lilaby »

Петата роза на daxc ми прилича на Docteurs Massad http://www.rosebook.ru/roses/modern-shr ... rs-massad/" onclick="window.open(this.href);return false;

А розовата на aneli99 - на First lady
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от 4eers »

aneli99 написа:Бел,розата е на 4 години ,местена е след втората година и е засадена на място на коета има слънце до към обяд .Има слаб аромат и не е оставала без цвят от пролетта.
Мисля че е на неподходящо място и затова не успява да отвори хубаво цветовете.Тази есен ще я местя. Розата от която си взех клонче навремето имаше много
стегнато и отрупано с цветове храстче.Слагам още една снимка на полуотвореният цвят.Дълъг е около 5 - 6см и е много плътен и тежък.
Изображение
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.35400" onclick="window.open(this.href);return false;
aneli99
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Сеп 22, '10, 10:25
Местоположение: Русе

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от aneli99 »

Благодаря момичета, Lilaby,4eers.Разггледах снимки и на двете рози повече прилича на Auguste Renoir,но си мисля че може би е Hornish Plot.
По рано Bell беше писала че може да е някои хибрид перпетуал,изчетох темата за тези рози и другата за старинни сортове и видях снимка на Mileni на Hornish Plot.Тя като че ли по прилича на моята.
Моята,
Изображение
цветовете на снимката не са реални,цветът и по скоро е като на снимката на Mileni
и тази на Mileni ,но много по - хубава и по - добре гледана от моята

Изображение
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от daxc »

Благодаря на всички за отговорите.
Това което разбрах е , че розите са били закупени преди няколко години от Ирис Дей.
За съжаление Ирис Дей вече не развива дейност и няма от кого да се разберат сортовете на розите.
По отношение на роза № 5 , от посочените сортове единствено Kronenbourg се доближава до показаната роза.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

В началото на форума всички купувахме от бг доставчици и сме разпознавали розите .Естествено ,не всички.Ако ти е важно,разгледай първите теми за рози.Но и нещо ми се мотае,че по някое време имаха промяна в номерацията.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от daxc »

Основното което ме интересуваше е да разбера от къде са закупени и съответно да мога да направя поръчка от там , като посоча предпочетеният от мен сорт.
За съжаление този производител вече не развива дейност , а разглеждайки каталозите на другите български производители , не откривам тези рози.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

как се казва тази роза

Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от pipike »

Angel Face

http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/angel-face/" onclick="window.open(this.href);return false;
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

pipike написа:Angel Face

http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/angel-face/" onclick="window.open(this.href);return false;
"pipike, :daaa: :liubov: :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”