Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Ти по принцип си права,но ставаше въпрос за една роза ,която ,евентуално,ако Дени хареса ,би си преживявала чудесно в Шотландия.Права си също ,че тя не дава пищността на някои рози,но ние и не знаем дали има място за подобно изобилие в двора.
Между другото,не заменям нашия пек/в който едвам претакам/ с дъждовна и ветровита Англия.И се радвам ,че синовете ми не ме направиха мома англичанка.Абе,що си требе,оно си сака.
denitsavm

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от denitsavm »

Мерси за отговорите ... ми ей на сега искам тая Аугуста Луйза пък ще видим - да ми намерите нарежете резници за ноември. Искам и една тъмно-пурпурно-лилава, ама ако може да не расте особено и ще ги сложа заедно :dovolen:

Ми, Грийни, двора е 30 квадрата за садене ... какви ти англииски рози ... те са огромни :o И без това имам вкоренен резник от моята си Синдарела, то вече е приличен размер растение ... тя ще ми е достатъчна, имам и рамблер - ще познаете ли коя? :angel2: :mrgreen: имам и Жаклин Дюпре сбита в живия плет и няма кой знае колко място за рози :hmmmmmm: , ама както се сещате аз не страдам за рози особено :angelche: /а имам и още, резници си нарязах от моите и от миналогодишните резници имам 3-4 файрита, саксии ще им купувам сега :nod:

Та какво гледат тук - общо взето каквото им попадне, пълно е с нашите любими имена "бяла ароматна", "червена катерлива", жълта с едър цвят" и просто "розова" :D , та всякакви има :nod: Не са много разпространени по градините англииските рози, но два месеца се радвах на един Дарби /мисля че е/ - голямо пиршество за очите :potekoha: , ама огромно ... къде да ги гледам :hmmm: , и други съм виждала, очевидни остинки, хубави са, но и другите им рози, ако не са чаени хибриди, също са хубави, чаените не са определено за тук. Проблем не е зимата, а лятото, щото такова няма. Розите цъфтят от края на юни, задържат цвят дълго, много дълго, щото силни и тежки дъждове няма много често, но после немалко от тях въобще не си и правят труда да се подготвят за втора вълна, тук таме някой цвят и това е. Жаклинката, след като получих с много пъпки и се изцъфтя, сега е прекрасно зелено храстче и не изглежда да мисли за нов цъфтеж ... Ауейкънинга пуска цветове по върховете :liubov2:, файритата ми не спират, но те са си файрите и са си такива :nod: , та рози от типа на файрито се държат най-добре явно и тук. Съседите ми гледат около 50 рози в контейнери, ми добре са си, въпреки моето недоверие към този тип отглеждане, ама не им знаят имената, нямат и представа защо половината са ниски, а другите високи и не приемат много идеята, че розите имат различни видове и сортове :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Тъкмо,ще блеснеш с познания за розите и не само.
Резниците ги имаш и за двете ,но масадката е по-добра-цъфтелива е много.Аугуста е много хубав накъдрен цвят ,но си е чаен хибрид.
Странно,че Фаири цъфти непрекъснато - наше село-не.
Жаклин вече втора година се изживява еднократна, а еднократните започнаха да повтарят. :hmmm:
denitsavm

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от denitsavm »

Коя е масадката ... Albrecht Dürer ли
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Не,Mishelle Bedrossian
denitsavm

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от denitsavm »

Аха. Ами ще си отбележа да ти искам наесен от нея тогава :nod: /гледам в хелпми бая избледнява, но тук такова слънце няма да я пече/ И от на Танчето Мари Кюри искам резници :angel2:

И малко спам -ето една остинка, никой не я гледа, предполагам за това е плешива, засадена между къщата и пътеката, в някакъв процеп /никой не я окопава или тори, май не я и режат честичко. Освен това е в абсолютен мрак - северно изложение. / Изображение и аз имам една такава леха между моята пътека и тая на съседите, ще взема някой остин катерач да бучна :hmmm: , да се развива двуизмерно и на сянка - вземете измислете нещо, ма не искам жълто, май дарби ще да е, че поне да зарадвам Калико
fany28
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Авг 27, '17, 09:24

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от fany28 »

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.294108" onclick="window.open(this.href);return false;
виж това Дени
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от greeneyed »

Дени ,дори не си го и помисляй да слагаш остинка на сянка, без достатъчно слънце. Само ще си изхабиш мястото. На това място сложи хости и хойхери, астилбета също. Композирай ги, астилбетата ще се източат при теб с цветовете , хостите стават разкошни кошерини, на преден план- хойхерите. Другото, което искам да ти кажа е , че според мен и масадките няма да вървят. Като гледам как вървят масадките при Нини, а моите почти се загубиха. Аз харесвам много от англ.рози Голден селебрейшън, Невзрачния Джуд- също. Ама са високи и широки, де, истински аристократки в градината. За отглеждане в контейнери на патио рози може и да стане, след като няма да им се сварят корените . Има богат избор, пробвай. :daaa:
Либра, и аз се дистанцирам от този климат- току що преваля, вали в момента и всеки момент ще завали били трите състояния на времето . 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от evelin_pas »

Ей, забравихте Munsted wood :daaa: Прекрасна вишневочервена английска роза. И мн хубав храст.
Снимката е от вчера. Цъфти за трети път
Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Tanet »

http://www.rosebook.ru/roses/gallery/te ... ubilee/15/" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-обичанияЧХ от англичаните бил силвър юбилей заради длгия цъфтеж и много устойчивите на дъжд цветове. Дени, аз нямам Мария Кюри, мислех да я поръчам,но изтървах поръчката. Бел, Милени я имат и от тях знам че много я харесват.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”