Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от greeneyed »

Nostalgie, Jubile du prince de Monaco, Double delight - засега за тези се сещам, maranta
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Mисля,че и трите нямат аромат.
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

Double delight е от силно ароматните рози :tzvetoman: за другите две е средна работа.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от stefan_doc »

Не успях да кача снимка на Moonstone.
Но при нея кантът е розов, не червен.
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

greeneyed написа:Nostalgie, Jubile du prince de Monaco, Double delight - засега за тези се сещам, maranta
Империатрица Фара,
Изображение

Рина Херхолдт

Изображение



и с това, май списъка на масово разпространените такива свършва. Само, че и двете добавени от мен не са кой знае колко ароматни.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

bell написа:Double delight е от силно ароматните рози :tzvetoman: за другите две е средна работа.
Да,бях умряла вчера,нямаше да знам.Айде,Дабъл делайт ми е в далечен край,да кажем не съм стигнала до аромата й,ама Принца да е ароматен?
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

:lol: :lol: :lol: Либре, ми Дабъла я дават в топ 10 на най-ароматните рози.
А, за Принца знам ли :hmmm: то и за Nostalgie пише, че е с умерен аромат, ама аз не го хващам.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от maranta »

Много ви благодаря за бързата реакция :tzeluvka: , но май не е никоя от посочените :snif: Аз лично имам само Носталгията, но този цвят не прилича изобщо на нея, а и на изброените от вас. Това си е (мръсно) бяла роза с 1мм червенеещо ръбче, розово червеното не се разлива навътре към листенцата. :nod:
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

Handel rose https://www.google.bg/search?rlz=1C1KMZ ... =637&dpr=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Има я в нашите полета и я продават за катерлива бг производителите. Като не знаят хората, като нищо ще я режат и на чаена.
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

bell написа::lol: :lol: :lol: Либре, ми Дабъла я дават в топ 10 на най-ароматните рози.
А, за Принца знам ли :hmmm: то и за Nostalgie пише, че е с умерен аромат, ама аз не го хващам.
Потвърждавам за Дабъла и неговият аромат, много и ароматна красива роза, нищо че е създаден 1970 и някой си година.
Маранта, що не и прасна едно фото на тая бикольорка, че да намалиш главоблъсканицата.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”