Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Mike »

Туй шипкоподобно го гледам втора година и цъфна това- еднодневни цветове, но има купища пъпки. Расте изправено на яки шишове -какво е , че се колебая да го изкореня?
Изображение
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Изображение Rosa Laxa :hmmm: Все едно,избила е подложката.
И аз съм отгледала два яки клона на Пени Лейн с цветове на клъстер,очаквам нещо подобно.Мисля,че не е проста шипка заради клъстерите.
Ето на какво ашладисват Бритрозако НОВО! От сезон 2011-12 Брит Розако АД ще предлага на вътрешния пазар холандски базов посадъчен материал- розов разсад от следните сортове: Rosa cor. Laxa, Rosa Multiflora, Rosa Schmid's Ideal, Rosa Inermis.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от clock »

Тутти! :tzeluvka: Благодаря ти! :tzvetentze:
Не смеех и да се надявам, че някоя от тях ще се окаже английска роза, но са толкова красиви! Аз съм тотално влюбена в Греам Томас! Цялата градина грее! Това са първите английски рози, които виждам на живо, а не на картинки в чужди сайтове! И те са в градината ми! Може и да изглеждам смешно отстрани, но за мен това е сбъдната мечта!
Тутти, благодаря ти още веднъж!
Благодаря! :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

clock написа:Тутти! :tzeluvka: Благодаря ти! :tzvetentze:
Не смеех и да се надявам, че някоя от тях ще се окаже английска роза, но са толкова красиви! Аз съм тотално влюбена в Греам Томас! Цялата градина грее! Това са първите английски рози, които виждам на живо, а не на картинки в чужди сайтове! И те са в градината ми! Може и да изглеждам смешно отстрани, но за мен това е сбъдната мечта!
Тутти, благодаря ти още веднъж!
Благодаря! :liubov:

Какъв възторг само, Клокче :tzeluvka: Не можах да се въздържа, толкова ми хареса.
Ти си вече впримчена от Остин розите, честито!!!!
А Гр. Томас е наистина поразително красива роза, а също и храст
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Clock, честито, да те радват много.
Остин розите са магнетични и спиращи дъха, пожелавам ти да направиш цяла колекция от тях.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от clock »

Калико! Господинов! Благодаря ви!
Калико, права си - впримчена, пленена, обсебена съм от тези рози! Абе чисто влюбване си е направо! :angelche:
И, дай Боже, да сме живи и здрави, и колекция да направя! :liubov2:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

търся сорта на една удивително алено-червена , чист цвят ,типичен ЧХ , роза
видях я набързо от колата , зад Макдоналдс на Цариградско , на излизане от тунела на Мол-а
то и отпред са озеленили с редица самоотвержено цъфтящи червени ЧХ / от към булеварда /
но тази е единичен храст , на ъгъла ,от към локалното / което се оказа , че също се води булевард Цариградско шосе :lol: / , искрящ направо
малко се чудя зад Макдоналдс ли беше или зад бензиностанцията
но е отзад , в посока центъра
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

Фани, като зарозявах съседите им засадих една такава - огнено червена, с голям цвят, ама й забравих името, трябва да отида да го прочета
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

calico написа:Фани, като зарозявах съседите им засадих една такава - огнено червена, с голям цвят, ама й забравих името, трябва да отида да го прочета
абе , рових , рових
може и Еротика да е
но пусто не я разгледах отблизо
обаче , мервайки я , ми взе акъла с цвета си
ярко , искрящо , червено , но не тъмно
абе - огин :daaa:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Breda »

Миналата година ви попитах за една роза
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... start=3735" onclick="window.open(this.href);return false;

Подрязах я на метър,оставих 3 по-дебели клона,и ето я сега.Миналото лято не цъфтя,само пускаше клонаци и листа.Тази пролет и резнах връхчетата само,нали все казвате роза 2 години не се реже.Надхвърля 3 и половина метра вече,расте като луда,много пъпки,огромни,по една на дълъг клон.Вързах я за улука ,събрана на сноп,щото ми закрива панорамата,расте и на ширина много :D Не боледува,големи тъмнозелени листа.Наскоро Калико показа Пулман ориент експрес - баш такъв е цвета циркаджийски,неонов,с жълта сърцевина,още не е разтворена докрай :hmmm: Четох за нея ,ама не я дават такава голяма.Разочарована съм,ще я местя,ама поне да знам коя е и колко още смята да расте,има силен аромат

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”