Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от zeleno »

аз пък намирам разлика в нюанса
новата роза минава и през кайсия ;)
Изображение
ако имах оградено място с горе-долу подходящ климат , щях да си ги накупя всичките / без червеникаво розовата му гама , може би ...
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

Планувам да купя The Albrighton rambler. Но ми е важно да знам колко бързо нараства
Много моля,ако може да споделите впечатления от личен опит :-)
Помня,че bell е писала за тая роза и на снимките и се радвах,но естестено,не помня в коя тема беше
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Тутти »

Ако в търсачката въведеш името на розата, която те интересува, ще видиш поне две мнения на bell за нея и снимки дори. Независимо в коя тема, излиза всичко.
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

Благодаря Тутти :-)
Прегледах всичко,уж,но за растеж като че ли не се споменава...
Ще ровя из нета отново ,дано пък открия инфо по въпроса :-)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Неси, знаеш ли- аз купих от едно и също място две рози Флорентина. Засадих едната при съседите, а моята на 10 метра от другата. На съседите вече е над два метра огромен храст, а моята трета година си седи две педи, не мръдва, не умира и не расте. Едва сега я гледам, че е пуснала нови връхчета и може би ще тръгне. А Флорентината при всички и навсякъде нараства бързо и е мощна роза.
та това колко бързо ще нарасне една роза точно на това място точно при теб, никой не може да каже.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

Calico,абсолютно си права,и при мен е така с The Generous gardener-едната расте толкова енергично,че по средата на сезона се налага да скъсявам и разреждам,а другата...слаба работа
Но все пак,като рамблер the albrighton rambler не следва ли да нараства по-бързо от катерачите?! Хич ме няма с тия рамблери :-) ,а пък ми е спешно ,че от вчера ми се върти нещо в главата ,ММ ще ми угоди ,ама въпросът е колко време ще и трябва на розата да се справи със задачата :-) - да покрие метална конструкция с размер около 2,5×2м
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

на третата година ще я е покрила.
първата вероятно ще извади 2-3 дълги клона, втората ще се оформя и на ширина и на третата ще е .....майко мила :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

Уфффф,много ми се струва да я чакам 2-3год
Аз смятам от Оакплантс да я поръчам,освен да им звънна с молба да ми пратят възможно най-голямото налично растение :D
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

calico написа:на третата година ще я е покрила.
Калико е права :daaa: Розата не е типичен старинен рамблер, а е по-скоро енергичен катерач с меки клони. Старинните рамблери пускат меки клони по 3 метра за едно лято, но това не значи, че правят структура и обилност на храста. Те не са достатъчни, за да се види цялата красота и обем на една роза. За която и да е си трябват няколко години, за да заприлича на нещо :dovolen:
nesysamy написа:Уфффф,много ми се струва да я чакам 2-3год
Защо бързаш толкова? Гледаш рози и знаеш, че няма как за едно лято да получиш желаните обеми :liubov: Аз такава роза не си спомням да съм имала, дето за едно лято да ми покрие 2 на 2 метра. Още повече първата година при мен е много спорна има рози, които си седят затапени и не мърдат, други дават лек прираст на малката корона, а трети изкарват бързо нови шишове. Как ще тръгне една роза май само тя си знае :angelche:
При мен тази година се наложи сериозно да я орежа и сега е храст и тя измръзна зимата. При теб ще се справя ти си в долината на розите :liubov2: а, не в моята северна тундра.
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

Bell, много ти благодаря за включването :tzeluvka:
Ами,взимям я и каквото-такова. Моя опит до момента:рози ,купени на гол корен се развиват бавно и действително им трябват 2-3год да проявят характер и поведение.Рози в контейнер-големи растения (това всички го знаем :-) ), скоро след прехвърляне в градина хукват и настигат по-старите.Та затова се надявах и въпросната хубавица да се развихри още тоя сезон :-)
Пп- Розовата долина с нейните тазгодишни зимни изцепки ми унищожи Wollerton,Sombreul и 2-3 на Кордес :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”