Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

Розите пускат дълбоки корени и си мисля, че терауета няма да върши работа :hmmm: Той е удачен за растения с плитка коренова система.
Не веднъж сме коментирали, че Остин розите са жадни рози. Spirit of Freedom категорично има ниски оценки за сянка, подобна е и Geoff Hamilton.
Тези гюлове нито слънце ще видят, нито вода и ако направят една добра първа вълна трябва да си доволна.
Защо не сложиш някоя муск роза, която обича подобни условия и ще се справи чудесно :daaa: Още на втора, трета година ще имаш приличен храст и хубав цъфтеж.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1213
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от lilaby »

Е, ще виждат слънце до обяд, единствено за водата се чудя. На няколко метра от тях има Розоман Жанон,засадена от контейнер и изглежда добре, макар и да е там от 1 година, което не знам дали е достатъчно за преценка. Мога да ги сложа и съвсем на слънце един метър встрани от избраното място, но мислех, че на сянка следобед ще им е по-приятно.
SteNik
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Апр 10, '17, 20:14

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от SteNik »

Имам няколко английски рози, след 5 години установих че искат много грижи и то ежедневни. Искат хубави торове и препарати.
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

SteNik написа:Имам няколко английски рози, след 5 години установих че искат много грижи и то ежедневни. Искат хубави торове и препарати.
аз па устанвових още на третата че трябват специални усилия да ги умориш
и че изобщо не са капризни и с нас и без нас все си цъфтят
за ежедневни не знам , ама и резитби дето са два пъти в годината съм пропускала
и не съм поливала при месеци липса на дъжд

така че много поздрави на грижовните розари от безгрижовните
SteNik
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Апр 10, '17, 20:14

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от SteNik »

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Изображение

Голдън Целебрейшън или Греъм Томас?

тук доста хора имаме по много рози, ама едва ли някой полага чак ежедневни грижи за тях, все пак имаме и други цветя, пък и хамаци за полягване :angelche:

розите имат това велико свойство да цъфтят въпреки нашите грижи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от popov »

Три нови от чичко ви Остин:
https://teddingtongardener.com/2017/02/ ... -l-austin/" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

Еха, вече ги представиха :tzvetentze:
Хубави рози, но май за пореден път нищо уникално или кой знае колко различно :hmmm: Нещо в последните години някак розите им звучат доста еднакво с други сортове, но с малки разлики.

DAME JUDI DENCH – English Musk Hybrid
Изглежда интересна пише, че е устойчива на дъжд. Щом е от муск групата, значи ще цъфти обилно и енергично. Цветът е с по-плоска розетка и ако е такъв наситен оранж си е различна роза от другите му в тази гама.
VANESSA BELL – English Musk Hybrid
Също от муск групата при това ставала за хедж, което ще рече, че си има диви и бодливи гени. Цветът е интересен с това преливане към бяло, което има при Пилгрима, но той е с друга розетка.
JAMES L. AUSTIN – English Old Rose Hybrid
Много ми напомня на Sophy’s rose, малки подходящи за малки градини или саксии, но не ме впечтлява с нищо. Има доста видове в тази група с идентично звучене.
И трите рози са малки храсти, а последната съвсем. Чудя се, защо спряха да представят големи рози :hmmm: Все се надявах да изкарат и още някой повторно цъфтящ рамблер, но явно си е трудна работа.
Красиви са, каквото и да си бърборя и все ще са ми най-любимите рози :tzvetoman:
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от popov »

Дааа.... От миналогодишните три май ми беше харесала една. Катерач някъв, пак в прасковен цвят. Ама още ги няма. Само едната я имат в Оакплантс, ама не тая, дето ми хареса ;)
А, ей тая
Изображение Bathsheba

http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... bathsheba/" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

Коя си харесал, Попов, че не мога да се сетя :hmmm: Сега ще ги потърся да видя какви бяха.
Аз пък си търся The Lady of the Lake от 2014, пак повтарящ рамблер, ама и него не го предлагат.

Писали сме заедно, сега видях. Защо си мислех, че Bathsheba е храстова :hmmm: явно съм се объркала.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”