Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2527
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 976 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gevkati »

daxc написа:Според мен периодично поливане на цветята с комбинирана тор е по-подходящ вариант от оборската тор.
Всяка пролет вкарвам в градината прегоряла оборска тор. За съжаление после немога да изчиста двора от трева. От миналогодишното торене втори сезон немога да изчистя детелината.
Тази година ще пробвам с птича тор.
птичата е много силна, внимавай "да не избодеш очи, вместо да изпишеш вежди"
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Някой има ли Десдемона.От известно време я гледам в Оукплантс и се чудя дали да я поръчам.Ако имате впечатления ще се радвам да споделите.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от libra »

Тази нова звезда я нямаме ,по простата причина, че сме прелели от по-предишни сортове.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от renimoss »

cherry_23 написа:Някой има ли Десдемона.От известно време я гледам в Оукплантс и се чудя дали да я поръчам.Ако имате впечатления ще се радвам да споделите.
Аз я имам от пролетта. Изключително цъфтежна, не е оставала с по-малко от 4-5 цвята, а е не повече от 40 см топка. На пълно слънце, не прегаря. Много добро начало направи.
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Рени, как би описала цвета на Десдемона, не е ли малко рехав, като отвори?
Изображение
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

И на мен цветът ми се струва по-рехав по снимките. Нямам я, но ми е интересно да ги наблюдавам новите. След Crocus rose, която е в крем бяло гамата и Tranquillity, която си е чисто бяла не знам какво по-хубаво ще извадят на пазара. И двете рози са без забележка, само нямат силен аромат.
Интересно ми е също колко ще е траен цвета и колко бързо ще рони Десдемона.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Тутти »

През лятото минавайки през Миролюбиво, неочаквано си прибрах една Дездемона. Впечатли ме силния аромат. Цвета е много траен, и то в жегата стоя десетина дни. Вярно, малко е рехав, но ми хареса. Предстои да се развива и тогава може да се каже повече.
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

На снимките,когато не е напълно разтворен цвета изглежда много нежен.Щом е и траен и има силен аромат .....Ще я взема.А и я дават компактни размери.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от renimoss »

Desdemona като разтвори напълно наистина се виждат тичинките, във фазите преди пълно разтваряне цветът е много нежен. Не съм снимала за съжаление (никоя от розите ми :snif: ). Все пак при мен е първа година и то от пролетта и не може да се очаква да развие съвсем типични цветове. Догодина ще покаже повече от потенциала си. Впечатли ме колко много цветове вади, както и тяхната издръжливост на слънце. Не отсипва бързо, Crocus недалеч от нея отсипва много по-бързо. Има много нежен аромат. Ще ми е интересно догодина колко ще нарастне, защото за първа година се държи като относително малка роза, в моемнта е колкото Moulinex и Olivia, а съм я сложила на задна линия.
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

Остави си я на задна линия :tzvetoman:
Забелязала съм в годините, че когато вадят роза винаги дават първоначални размери, а при нея са над 120 см., което означава, че при нас категорично с лекота ще ги мине след време.
Desdemona е от муск групата, а от тях малко рози са ниски, като Мулинекс, но за тях и размерите, които си дават са около 60 см. Голямата част от тази група са големи храсти, енергични и всичко, което може да притежава ноазетовата роза. Вероятно от нея взимат и този непрекъснат цъфтеж, защото едва ли това е черта на другите старинни, с които ги кръстосват, а те са еднократни.
Много цветове вадят и другите - Crocus, Tranquillity, Wollerton old Hall, Jayne Austin, The Shepherdess. Тези са в белезникавите гами :angelche: без да изреждам оранж, розови, червени.
renimoss, залагам че след две, три години ще харесваш повече Crocus от Desdemona :angelche: :hihihi: ще следя с интерес какво се случва при твоите красавици :liubov:

Ех, все очаквам с нещо ново да ме поразят, ама няма :angelche: Шегувам се, харесвам им розите, но като видя надиплената, голяма розетка на Tranquillity и ми стига. Crocus може да сипе на моменти, но пък и той е машина и прави прекрасен храст, а и цвета му е страхотен в нюанси и пак надиплен. Това е една от малкото рози, които нямат склонност да пускат дълги и неуправляеми шишове в средата на лятото.
Гледам им и трите рози за 2017 два също са от муск групата VANESSA BELL и Dame Judi Dench. Жълтата ставала за хедж и с непрекъснат цъфтеж, а такава роза не са преставяли в тези нюанси, но няма никакви снимки освен рекламните, та и тях ще ги следя :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”