Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
wenche

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от wenche »

Кой каквото си няма :lol:
На Натали обаче трябва да й отворя специален файл, където да си събирам опита, който споделя .
Само да знае Сашката какъв застъпник си има :tzvetentze:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от renimoss »

elena kirilova написа:в една друга роза говорите,че Сашка от Кент ви е любима
имам я и аз,но никак не цъфти
и тя също, като някой други мои рози ,се изживява като еднократна роза
имате ли представа какъв може да е проблема
При мен не е спряла да цъфти цяло лято. Но през ден е поливана обилно (около 5 л вода в чашата около корен). Първа година е на това място, както и останалите ми остинки. На пълен пек от сутрин до вечер, вятър ги брули откъдето рече да задуха. Почвата е глинеста, задържа добре влагата, садени са с по една кофа оборски тор в дупките. Не вярвах, че е възможно, но повечето от тях наистина цъфтят без прекъсване. Ambridge rose, Princess Alexandra, Desdemona, Boscobell, Moulinex, Crocus rose, Crown Princess Margaretha, Jubilee Celebration, Charles Darwin, Abraham Darby, Snow Goose - тези не просто не спряха да цъфтят, те почти нямаха изразени вълни, непрекъснато са отрупани с цвят. Много цъфтят при мен, но не чак толкова като предишнит и William Shakespere, Lichfield Angel, Lady of Shalot, Princess Anne, Geoff Hamilton, Falstaff и още няколко, дето вече ни им помня имената. А са едногодишни, садени тази пролет, още не са направили хубава коренова система. Гледам и не вярвам на очите си от всичко, което съм чела тук, а и от поведението им предишните 2 години, когато тези същите растения бяха на друго място - засенчено, студено, сухо и бедно.
Изводът за мен е, че за хубави остинки (пък и всички рози) трябва хубаво дълбоко поливане, тор, слънце и проветрение.
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Тя тая Сашка явно си е проблемна, и при мен едва крета 2-ра година, беше заболяла, после се пооправи но все си е недоразвита.
GIOIA(Джоя)

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Господинов,търпение :lol: Моята е от Вик,есен 2013 и още е с два клона и не прилича на роза.
лалесъм

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от лалесъм »

Ми да разкажа и за моята Сашка :liubov2:
Първа година - умряла работа и много ЧП :snif: Обаче купената по същото време Сашка при Луис й става любима роза за годината. Решавам да дам шанс на моята и я местя на проветриво място.
Втора година - Сашка започва да прилича на човек, т.е. на роза ;)
Трета година - Сашка вече е оценена по достойнство и дава всичко от себе си, но..... ММ й реже главата с тримера на нивото на терена :svekurva: Тя Сашка не е виновна - не е толкова ниска ама тревите големи, а и още не е разцъфнала, че да кове поглед. Така и си отидоха пъпките, които беше надиплила :snif:
Прости ни Сашка и пак напира да цъфти на 2 пръста от земята. Този път аз, прегряла от садене на ириси на 40 градусова жега, залитам и стъпвам отгоре й :ufff:
Сашка обаче не се отказва - пак напират пъпки на половин педя от земята ама за кога вече....
Те това е наша Сашка, Princess Alexandra of Kent, как да не обичаш толкова самоотвержена роза :liubov2:
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Е ее, лалесъм, при теб Сашката си е карък -сървайвър :lol:
Може да я запишете за кастинг в някой формат за оцеляване. :angelche:
bell

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bell »

лалесъм написа: Трета година - Сашка вече е оценена по достойнство и дава всичко от себе си, но.....
Ще очакваме продължение за четвъртата година :lol:
elfy

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от elfy »

Ех, лаленце, принцеса да не си във вашето семейство... :lol:
лалесъм

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от лалесъм »

elfy написа:Ех, лаленце, принцеса да не си във вашето семейство... :lol:
:lol: :daaa: Затова в нашето семейство, Елфи, се отглеждат предимно принцове ;)
Вчера наша Сашка беше цъфнала, но не ми се въргаляше в земята да я снимам :mrgreen:
Покрай историите с тази роза вече 2 години се чудя дали въобще има смисъл да си купувам Boskobel :hmmm: Щото вече ниска надиплена розова остинка си имам.... Само ако е по-устойчива на ЧП бих я взела, а такава ли е?
И сега една компрометираща снимка :oops: Мислих да се излагам в моята тема, но тук повече хора могат да се поучат :lol:

как НЕ се садят остин рози до ограда
Изображение
Все пак в своя защита ще кажа, че пред оградата минават тръби, а пък аз всекидневно в София гледам как се разбива и руши за ремонти, та оттам тази ми грандиозна с глупостта си мисъл да наблъскам розите на сантиметри от оградата :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Лаленце, ми много си е хубаво. Освен това може да ги попривързваш клоните към оградата.
ми на една педя от мрежата си е нормално да се правят дупки, хората така правят :angelche:

Сашка е много по-хубава от Боско.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”