Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от молина »

Ан, чудесна е Wollerton Old Hal? На колко години е?
А идеята ти за конструкция от мрежа също много ми харесва, а както е и зелена, ще се слива цветово с листата на храста и дори и при по-малка роза, където мрежата ще се вижда, би стояла добре. Освен всичко друго е и един доста евтин и ефикасен вариант на по-скъпите конструкции. На каква височина си отрязала мрежата и какъв е диаметърът на кръга, за да заеме тази форма храстът?
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от молина »

Леле какви красоти крие още твоята градина! Този Jude the Obscure е :potekoha: :potekoha: :potekoha: , но и Royal Jubilee не му отстъпва.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

молина написа:Ан, чудесна е Wollerton Old Hal? На колко години е?
А идеята ти за конструкция от мрежа също много ми харесва, а както е и зелена, ще се слива цветово с листата на храста и дори и при по-малка роза, където мрежата ще се вижда, би стояла добре. Освен всичко друго е и един доста евтин и ефикасен вариант на по-скъпите конструкции. На каква височина си отрязала мрежата и какъв е диаметърът на кръга, за да заеме тази форма храстът?
Молина,

WOH започва третото си лято, млад е още :)
Мрежата я направих съвсем аматьорски и не знам дали ще издържи напъна на клоните.
Парчето е високо около 40-50 см, не повече. Отрязах напречните пръчици в долната част, за да се получат от вертикалните импровизирани крачета, които да забия в пръстта, но пак казвам , всичко е доста слабо направено и не е забита на дълбоко, не знам дали има и 10 см.
Диаметърът също не е голям. През март отрязах клоните доста ниско, оставих ок. 30 см , за да мога да ги оградя лесно (твърди са и почти не се огъват, за да се пъхнат в кръга, затова ги скъсих много). Сега, като го гледам как буйно се развива, мисля, че се нуждае от по-голям кръг, за да не се задушава и нагъчква, но ще се наложи да почака до следващата пролет :nod:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

hitolq написа:Ех стига де,тъкмо се напълних с остинки.ВеднагА да се включва някой,който да каже,че на третата година розата заприличва на роза.....иначе лошо :dovolen:
Всъщност не всички остинки се нуждаят от подпиране. От моите Jude Obscure, Royal Jubilee, Wollerton Old Hall, Bendjamin Britten, Jubilee Celebration и Ambridge Rose стоят изправени сами , от първата си година.
Може-би само Jubilee Celebration миналата година (първа година) имаше твърде тежки цветове, които навеждаха клоните, но сега е изправена. Имам и Alnwick Rose в голяма саксия, тя също е съвсем изправена.
След дъжд не си спомням някакво драматично въргаляне в калта да е имало, може-би най-долните клони...
При мен само Шекспир лежеше по земята, но имаше и изправени шишове, освен това той няма още 3 години, предстои му усъвършенстване ;)
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от hitolq »

Ann,радвам се много на твойте рози.jude i rojal на колко година са?Ох,много са красиви!
Пак се върнах да ги гледам.А Роял един корен ли е?
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

hitolq написа:Ann,радвам се много на твойте рози.jude i rojal на колко година са?Ох,много са красиви!
Пак се върнах да ги гледам.А Роял един корен ли е?
Да, Royal Jubilee е един корен, започва трето лято. На живо е по-красива, не мога да уловя точния цвят, на каква ли светлина не снимах, не става и не става. Особено в началото е много красив розов цвят, после придобива перлен нюанс и тогава съвсем изглежда размазана по снимките.
Jude - четвърто лято.
Deleted User 1445

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Deleted User 1445 »

ann, показваш страхотни остинки :liubov2: Поздравления затова как си успяла да укротиш WOH, това е истинско предизвикателство :daaa: :tzvetentze:
mama_li

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mama_li »

Nini написа:ann, показваш страхотни остинки :liubov2: Поздравления затова как си успяла да укротиш WOH, това е истинско предизвикателство :daaa: :tzvetentze:
Има ли емотикон "припадащо от емоции човече"?
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от prijatel62 »

ann написа: ...Да, Royal Jubilee е един корен, започва трето лято. На живо е по-красива, не мога да уловя точния цвят, на каква ли светлина не снимах...
Royal Jubilee....Действа ми умопомрачително...
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от greeneyed »

Grace
Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”