Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Звездичка »

Идеята за такава мрежена прегръдка е добра :daaa: Ако се наложи до година ще я приложа. Пропуснах да кажа, че розата всъщност изобщо не ми е боледувала. От всичките остинки само Winchester cathedral и Фалстаф се държат като кифли :D
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Deleted User 1445

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Deleted User 1445 »

ann написа:
gospodinov написа:Остана ми място за една катереща роза до няколко други на Остин и се колебая между:

St. Swithun-
.....
и Wollerton old hall-

Питането е, коя е по впечатляваща като цялостно представяне - честота на цъфтежа, форма на храста, форма на цвета и т.н.
На wollerton цвета е по дребен 6-8 см топчест, на st. swithun е голям, 12-14 см, чашковиден, което определено по ме грабва.

а после съвсем се отваря и се виждат тичинките. Има един етап, в който много прилича на Jude the Obscure , и по нюанс, и по форма на цвета.
За цъфтежа - моите цъфтяха цяло лято, още имат пъпки и цветове, но цъфти основно по височините...нека Нини да каже, тя го има отдавна, а мисля че и Bell имаше един великолепен солитер?
Сега виждам :daaa: , Господинов, Wollerton old hall е доста голяма и обемна роза, ще и бъде трудно да се подведе по арка. По скоро хоризонтиране като ann би се получило. Изпуснат ли се младите, гъвкави клони, няма оправия. Щом на височина над два метра стои без подпори. Формата на цвета и аромата за мен са съвършени, има хора, които не я харесват, мирише им на лекарство :lol: Прави поне три вълни на цъфтеж и издържа на жега без проблем, моята няма засенчване, на целодневен пек е.
Розата 2015
Изображение
2016 - след безумно рязане, с цел озаптяване
Изображение
Розата днес в основата - около 25 сантиметра в диаметър е основата :daaa:
Изображение

Ако искаш Остин катерач, погледни The Albrighton Rambler - и тази имам, но от местене не може да покаже на какво е способна - Бел и Престо имат хубави нейни снимки :tzvetentze:
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Nini написа:
ann написа:
gospodinov написа:
Сега виждам :daaa: , Господинов, Wollerton old hall е доста голяма и обемна роза, ще и бъде трудно да се подведе по арка. По скоро хоризонтиране като ann би се получило. Изпуснат ли се младите, гъвкави клони, няма оправия. Щом на височина над два метра стои без подпори. Формата на цвета и аромата за мен са съвършени, има хора, които не я харесват, мирише им на лекарство :lol: Прави поне три вълни на цъфтеж и издържа на жега без проблем, моята няма засенчване, на целодневен пек е.

Ако искаш Остин катерач, погледни The Albrighton Rambler - и тази имам, но от местене не може да покаже на какво е способна - Бел и Престо имат хубави нейни снимки :tzvetentze:
Nini, благодаря за информацията и честит имен ден, ако ника е съкращение на името. :tzvetentze:
Везните натежаха в полза на St. Swithun, защото по ми допада формата и големината на цвета и не на последно място благодарение на такива снимки:
Изображение
Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Nini :tzeluvka:
голям хубавец е станал твоят Wollerton, я гледай какъв е кротък :lol: , нисък и покрит с цвят навсякъде :daaa: Добре си се справила с озаптяването :daaa:
Подкрепям те напълно за красотата и съвършенството на цвета.
Моите тази есен ги хоризонтирах възможно най-добре , но дали го направих правилно и ще издържат ли въженцата на мощните им клонаци, предстои да видим.
Имаше няколко проблемни клона - понеже излизат много на брой от основата, за някои нямаше ограда на разположение и тях просто ги огънах (почти на кръг) и ги привързах към основата на розата.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Отдавна искам да ви покажа една проблемна ситуация при мен, ако може някой да помогне с идея какво не е наред.
Имам 4 бр. Lichfield Angel, разделени са в групи по 2 от двете страни на стълбите.
Купувани са едновременно , засети са при еднакви почвени условия и са обгрижвани еднакво.
Ето какво е положението 2 години по-късно:

Изображение - едната страна

Изображение - другата страна
Аватар
laty
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Фев 18, '14, 14:46
Обратна връзка:

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от laty »

Много красиви рози! Обожавам ги :)

Изображение
Заповядайте в красивия свят на цветята ---> http://beautifulworldofflowers.blogspot.bg/
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

libra написа:Според мен ,не трябва да стои като букет във висока ваза ,а да е по-ниско прихваната и да си се поразпилява малко.Не знам как ще е с проветрението.Най-добре е с някой готин обелиск.Като не споменаваме за цените им ,разбира се.
Да ,вазата може да се направи по-ниска и широка,достатъчно за да има проветряване в короната и да и се остави и резерва,та през следващите години да се разширява допълнително според разширяването на храста.Според мене обелискът е добра идея за солитер обаче на по-висока роза,три-четери обелиска ще натежат като визия,а и като цена. :D А и тука говорим за по-ниски рози като Кристофър Марлоу и Жената на Поета,евентуално засадени в група с други подобни на височина ,но със по-спретнати и изправени корони .Мрежата ще е почти невидима сред листата и цялата заобикаляща зеленина.Абе докато не се пробва няма да разберем става ли или не става. :dovolen:
Като споменах обелиск да сложа снимка на един такъв,който правихме за една градина.Не е особено елегантен,но е много тежък и стабилен ,височина 220 см,закотвен е -и торнадо не може да го събори :mrgreen: .Понеже по него ще расте клематис монтана ,а знаете те каква маса правят.Докато порасне клематисът може да се използва за катерушка. :lol:
Крайната цена към клиента излезе на около 220 лева.Ако се направи малко по нисък,с по-тънък винкел ,малко по-закръглени форми и няколко семпли ,но елегантни елемента от ковано желязо като материали ще излезе около 100 -тина лева,само да има сръчен мъж да го направи . :nod:

Изображение


Изображение
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

ann написа:Отдавна искам да ви покажа една проблемна ситуация при мен, ако може някой да помогне с идея какво не е наред.
Имам 4 бр. Lichfield Angel, разделени са в групи по 2 от двете страни на стълбите.
Купувани са едновременно , засети са при еднакви почвени условия и са обгрижвани еднакво.
Ето какво е положението 2 години по-късно:

Изображение - едната страна

Изображение - другата страна
Ан,щом почвата е с еднакъв механичен и химичен състав,да не би да има някакви почвени патогени ,които да пречат на нормалния растеж на розите.Защо не изпратиш проба от почвата в лаборатория за изследване.Мисля,че трябваше да е от дълбочина на 30 см,но все пак,нека по-компетентните в тази област да кажат. :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от libra »

По този повод ,аз се сещам само за две неща-наличие в почвата ,по скоро,на строителни материали и течение от нишата.Строители,ако не са надзиравани непрекъснато,могат да смотаят големи мизерии.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Да, би могло да е това. Под една друга роза открих бетон, разлял се настрани при направата на оградата. Тук също имаше строителна намеса точно преди засаждането на розите.
Ще проверя и варианта с патогените,
благодаря за идеите!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”