Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от hitolq »

Страхотна е розата!
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

calico написа:Това ли е реалния цвят, Незабравче? Щото при мен Съмър Сонг беше с доста по друг тен
Да,цвета е сниман веднага след отваряне на пъпките.В нета виждам снимки по-пастелни -може би преди да отцъфти.Самър Сонга кайсиево-розовеещо ли прави,че още не е цъфнал тази година.пък от миналата си спомням само оранжевите тонове по него. :hmmm:Едри гюлове,но при мене климваха малко,а тази е щръкнала стабилно :D и също е много ароматна.и Каролин я дават да розовее малко,хубаво като се отвори.Обаче в оранжерията е светло,но светлината е непряка,на 40% е филтрирана.,дали това да влияе на цвета,да го държи по-оранжев и наситен :hmmm:
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Мек, златен цвят - така описват разликата между Summer song и неговия спорт Carolyn Knight.
Изображение
https://teddingtongardener.com/2013/02/ ... lsea-2013/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Господинов, точно такъв беше реалния цвят на Съмър сонг при мен, едно към едно. Прекрасен аромат, много красив цвят. Но казвам "беше", щото я разкарах. Причина- ужасен храст, слаб цъфтеж.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 357 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от zeleno »

calico написа:Господинов, точно такъв беше реалния цвят на Съмър сонг при мен, едно към едно. Прекрасен аромат, много красив цвят. Но казвам "беше", щото я разкарах. Причина- ужасен храст, слаб цъфтеж.
ееееее , как я обиждаш само
моята потъна в "мечата дупка " , мина доброзорно на собствен корен , ами прекрасна е и се скъсва да цъфти , а я режа почти като ЧХ
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Фани, скъпа,нали знаем че всяка роза е различна на различни места. ;)
Моята явно не е била за това място. И аз я режех ниско, на 40 см от земята. Ами тя докато не стигне 1,70 не прави цветни пъпки. При това клоните прав нагоре, като ЧХ, все едно сноп от клони с цвят на върха. а аз такива храсти не понасям. Поне един път да се беше развила настрани- ама не, само нагоре и китки по върха на пръчките.
тя и Шведската кралица е с такъв храст, ама поне цъфти по цялата дължина
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

Да и при мене забелязах цветове само на върха на клоните н и увисваха ,както казах вече.Но на Каролин засега не и е мек тон цвета ,точно като портокал е ,не като липов мед, жълтото по периферията е старо злато,не само златисто.Ще я наблюдавам как ще се промени към прецъфтяване.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Моята цъфтеше така, но за малко. При първите жеги цветовете ставаха миниатюрни и някак изродени, като накъсани и нахапани , с розов оттенък. Съгласна съм с Calico и за формата на храста. Аз имах даже две, сети на различно място, но и двете имаха проблеми. Задържах я две години при мен и сега е при майка ми на широко. Не знам още там как ще се представи. Може-би избързах и трябваше да им дам още един сезон, но станалото-станало.

Изображение - първи цвят , първа година

Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Оля »

Изображение Обещах сводки за лентата с Дарбитата :dovolen: и ето: Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На живо е по - красиво, но като фотограф , толкова си мога.
От двете страни на лентата, в краката на две от Дарбитата, има по пет полиантички summerwind (по мои изчисления :hmmm: )
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mileni »

Моля Бел за малко помощ.Оранжевката ми роза е от нея,със сигурност е остинка-Пат? или друга :tzvetentze:
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”