Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от лалесъм »

:shock: ами щом казвате, че са добре......
все пак първата, Лейди от Шалот, се развива най-хармонично и е на педя разстояние, докато другите са направо В оградата :mrgreen:
снимката е показателна и за ориентацията на розите - в случаят са се ориентирали право на запад, тъй като югът, откъм съседното място, е обрасъл и сенчест
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Въпрос към имащите Abraham Darby - 2 броя ще се справят ли с арка с размери 2х2.50х2 ?
Calico , да имаш Дарбита за даване ;) ?
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Момичета кажете как се държат остинките на глинеста почва.С торене пролет и късна есен дали ще им е добре и колко угнил оборски тор слагате като количество на един корен.Имам една прилична купчинка кравешка и конска смес, но нямам идея по колко да сложа?
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от renimoss »

Моите остинки са в глинеста почва. Сложих по половин кофа тор (и малко повече, мисля, че е кравешки) в дупките при засаждането и почти толкова компост, размесих добре с околната почва. Развиват се много добре. Важно е торът да е много добре прегорял.
gospodinov

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

Натали-Я написа:Получих нов Каталог на Остин за 2017-2018г. На корицата нова роза селекция 2017"Dame Judi Dench". Много е хубава, но и много прилича на Crown Princess Margarеta.
Изображение
Ами за мен Остинките имат един проблем и това е, че са трудно различими и липсва ясна, характерна отличимост на сортовете с един и същи цвят.
Teasing Georgia
Изображение
Graham Thomas
Изображение
Charlote
Изображение
Golden Celebration
Изображение
Човек, като си вземе 10-15 сорта и се обезсмисля да се купува повече........
Приоритет, поне лично за мен трябва да са тези с по симетрични и компактни храсти, че иначе е драма.
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Торта ми я докараха прясна преди два месеца и ще я оставя цяла зима навън да угние хубаво. Напролет смятам да торя с нея. Дотогава трябва да е угнила. Ще я смеся и с малко пепел. Мисля около корените да насипя и прекопая като внимавам. Дано да им хвана цаката, че като гледам вашите красоти ....... искам и аз. Тепърва започвам да се уча как да се грижа за рози и градината ми е още млада. Чета усилено но е друго, когато някой с опит, преминал вече по тези пътеки ти даде съвет.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

renimoss написа:Моите остинки са в глинеста почва. Сложих по половин кофа тор (и малко повече, мисля, че е кравешки) в дупките при засаждането и почти толкова компост, размесих добре с околната почва. Развиват се много добре. Важно е торът да е много добре прегорял.
При мен е глина и постъпвам точно по този начин , като reni, само че не слагам компост (от незнание, не за друго). Така че в дупката има само кравешки тор, размесен с моята пръст.
Развиват се чудесно.

П.П. Тази година купих 2 чувалчета уж прегорял тор, от едни момчета, които и предни години са ми давали, обаче виждам разлика с предишните.Този е светло-кафяв , а не почти черен. Не мирише на прясно, но все пак видът му е друг. Сложих малко в корените на два Шекспира, дали не сбърках :hmmm:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Благодаря ви за споделения опит. Започнах да си мисля
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Благодаря ви за споделения опит. Започнах да си мисля
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от cherry_23 »

Благодаря ви за споделения опит. :tzvetentze: Надявам се че няма да е проблем ако торя напролет ,сега само им слагам при засаждане торф защото оборския тор е още не добре угнил и ме е страх да не изгорят корените. Пролетта е по добре да слагам и смеся тора с почвата около корените или да ги черпя шербет?
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”