Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Гео, граф »

МГХ написа:Не искаш ли резник? Прекрасна роза е. Здрава, силна и нежна.
Миленко, как можа :o :svekurva: ??? Как можа да ме хвърлиш в размисъл къде, по дяволите, бих могла да сложа един Еден, като ня-мам място :ufff: :ufff: :ufff: ... Ако имах местенце, дали не бих я заимала, как мислиш 8-) !...

Ох, и все пак... дали пък не бих могла... ама мини Еден :hmmm: ... Къде да търся сега мини Еден, мъ :ssweat: :sdull: ???... Вечни цветарски терзания :sworried: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от zeleno »

Мини Еден не е хич мини , Гео
просто цветовете са му по-дребни
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Гео, граф »

zeleno написа:Мини Еден не е хич мини , Гео
просто цветовете са му по-дребни
Уби ми деЦката мечта, Зеленко :tyzhnoangelche: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от цер »

е пак се разводни темата :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Dewina »

Поздравявам gospodinov :tzvetentze: за вълнуващата и полезна тема, поздравявам го и за това, че с всяка своя публикация или/и инициатива гради, твори, води цветарите...
...........................................................................................................................................................................

Моята любима роза, която ме вълнува и е двойник на душата ми... или точно обратното - Розата, която е много различна от мен и точно това ме дърпа, влече към нея е Hommage a Barbara / Heinz Winkler (Delbard 2004).

За протокола: роза-феномен, големина цвят 8-10 cm, изключително издържлив на жеги и дъжд /степен "не ми дреме"/, цветът не окапва, а се превръща в хербарий на стъблото (ако това специалистите наричат самопочистване на розата - така е). Цъфти от началото на сезона до студа без антракт, обилен, мнoooго обилен цъфтеж, храстчето не съм оформяла - то само се вае и е симетрично и кипро, баграта - тъмно-червено кадифе, кралско-червено, което леко потъмнява в края на цъфтежа. Aромат не долавям, въпреки, че някъде я описват, с лек аромат, не боледува...

Мое си описание - гордa и аристократичнa роза, с присъствие, с харизма. Когато си ида у дома първо прегръщам мама, после отивам при Розата преди да съм влязла в къщатa...до едно варосано стълбче съм я садила и си мислех, че тя ще иска да излезе напред, да го скрие...не, заема само отреденото й място, не се натрапва, сдържана, елегантна ...сякаш е родена на това място и не смята да го напуска....

За пръв път я видях в разсадник за цветя до Берлин - това е първата ми червена розa. Гледах я 2 месеца на терасата тук преди да я пратя за България. Това кралско червено кадифе, с тъмно-зелените листа в керамична саксия е :potekoha: .

Розата e популярна в Германия с второто си име Heinz Winkler - световно-известен немски готвач, един от признатите светила в кулинарното изкуство...Hainz Winkler има ресторант u в Aschau (Bayern).

...Eдна от мечта ми е да седна на маса в ресторанта на готвач, кръстник на Роза. Моята Роза... Роза-преживяване. :sheart:

Изображение

Изображение

Изображение

Heinz Winkler u pезиденцията-ресторант
Изображение

Моята мечта - зимен вариант
Изображение

Моята мечта - пролетен вариант
Изображение
Последно промяна от Dewina на Сеп 20, '17, 20:50, променено общо 1 път.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8479
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Shami »

Не искам да разводнявам темата ,обаче не мога да се въздаржа :potekoha: Страхотна е Hommage a Barbara,добре че ми се прихвана резникът :stiskam: ,сега остава да я чакам да израсте :hihihi:
Не предполагах,че готвач я е кръстил . :hmmm: Много добра презентация :daaa:
Аватар
Ванкчо
Дълго кафе
Мнения: 107
Регистриран на: Яну 16, '15, 20:44
Местоположение: Пловдив

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Ванкчо »

И аз да се включа с моята любима роза в градината ми - Crazy for You.За мен тя е любовта от пръв поглед.Здрава, цъфтежна и жизнерадостна.Тя е розата, която ме кара да се усмихвам ей така, докато пия кафе около нея.Тя е най - шумната, стотици пчелички жужат по цветовете.....Ами... обичам го това трънче :slove: .
Извинявам се за качеството на снимките, но са от телефона.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Тутти »

Ванкчо, и да разводнявам и да не разводнявам, не мога да се въздържа. Поразителни снимки. И аз я имам, но е мъниче. Ей такаква като стане, ще я показвам.
gospodinov

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от gospodinov »

Ванкчо, много е хубава Крейзито.
Ще си позволя да кача и една моя снимка.
Изображение

Между другото сега ми хрумна, че ако за любимата роза на някой вече е писано, той също може да пише за нея, нищо че ще се повтаря или потретва.
Всеки може да добави нови щрих към портрета на розата и да я представи в различна светлина.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Тутти »

Много си харесвам розите. Изпитвам чувства към някои, наистина са с присъствие. Като например Дарби. Към нея изпитвам преклонение, макар да не е толкова цъфтяща. Аромата й е неповторим.
Тъй като темата обаче е за един единствен сорт, ще покажа розата, която от началото до края на сезона е еднакво отрупана с цвят. Това е роза без проблеми, без болести, машина на собствен ход. Няма при мен друга такава. Долавя се и слаб аромат. Ефекта е неизменен.
Джулия Чайлд, насадена е миналата година. Снимките са от различни месеци през лятото.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”