Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от maiakt »

Тути,от къде го вземаш? Погледнах набързо през търсачката,видях сайта,но не видях къде се продава..
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5598
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1671 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Аз го вземам от изложение Флора в НДК. А иначе се обаждаш по телефона и го праща по Еконт. Около 10 лв. е цената и стига за всичко, към 100 литра разтвор се получава.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от maiakt »

Благодаря :tzvetentze: ,Тути.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Tanet »

Тук два дни духа яко и имам доста пречупени клони на катерачи, Елфът ми имаше един читав клон и то наполовина вече, Робустата от Зелено резник стана толкова висока и таман щеше да нацъфти и бам-два клона пречупени, а е привързана обаче той вятърът завърта и мята клоните както си иска. Ама пък напук на него окосих вчера .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Di_Va »

Тутти написа:Розите пръсках изцяло през ноември...
И мога най-сериозно да похваля препарата Флорин-99, който използвам. Освен това е безвреден и не трови друго освен гадините и болестите. Това са ми наблюденията и ще продължа да следя за ефекта. Ако се окаже, че е толкова добър, само ще се надявам да не му променят я качеството, я нещо друго. Засега съм доволна, че една българска докторка е изобретила и патентовала нещо ефикасно, евтино и екологично, а и работа върши. И не ми прави алергия, работи се без ръкавици и маска ....
Тути, благодаря ти за споделеното, ти ползваш препарата за цветя, предполагам?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5598
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1671 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Да, но жената каза, че с всеки от препаратите може да се пръскат розите. Сега малко съжалявам,че си правих експерименти, защото имам нагризани непръскани рози, а пръсканите са като от каталог- без забележка. Ще наблюдавам, да видим ефекта колко е устойчив. Ще докладвам редовно.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Di_Va »

Благодаря ти, Тути! На първо време ще пробвам маслото от нийм, че съм го купила вече, а може да продължа с някой от тези препарати. Хубаво е да имаме повече информация.. За есенното пръскане след резитба задължително ще пробвам.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от miltonia »

Тутти, много ценна информация, благодаря и аз! Правилно ли разбрах, че от Флорин-99 има различни разновидности- за зеленчуци, за лозя, и др. и всички стават и за рози?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5598
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1671 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Има за цветя, той е най-добре, но нищо не пречело ако в момента нямам да пръскам и с препарат за зеленчуци, или за овошки. Наночастиците са във всички препарати.
Deleted User 2919

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deleted User 2919 »

Тутти написа:Да, но жената каза, че с всеки от препаратите може да се пръскат розите. Сега малко съжалявам,че си правих експерименти, защото имам нагризани непръскани рози, а пръсканите са като от каталог- без забележка. Ще наблюдавам, да видим ефекта колко е устойчив. Ще докладвам редовно.
Бордолезов разтвор става за всичко, даже за малините..Маслото от Нийм ползвам против вредители, но за тези растения, които са ядливи.За розите не го хабя, моля да ми простят най-запалените фенките на рози :dovolen: Но все пак розата не се яде, но ако е маслодайна розата, разбира се, това е друга работа..там и Нийм трябва да се прилага, все пак е за козметика и сладкото..Между другото, всичките розички майслодайни Казанлък са загинали през зимата.Били са отрупани със сняг..Пролетта всичките са ЕК. Оставих ги с надежда , че нещо се възроди..понеже не ми пречат.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”