Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Публикувай отговор
Lois

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от Lois »

bell написа: При мен от тез с упорито диво в гените, които изобщо студ не ги плаши са Харлоу кар и Гертруд Джейкил.
прозвуча ми като Доктор Джекил и мистър Хайд :lol:
dal

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от dal »

мойта шведка - докато беше на стената , после долу се съсипа нещо...
тя е различна роза , не обича рязане местене и стърчи право нагоре с купичките
Изображение
Изображение
Изображение с л.д брайт , но това са рози на две години ...малки са за тук
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от calico »

Оооох, Дал, тази твоя Шведска кралица :potekoha: :potekoha: :potekoha: Просто неземна. Аз преди години я сънувах, от твоите снимки. Съвършена розетка, абсолютно съвършенство. После си я взех от Петрович. Тя пък дойде с присадка и клончета като кибритени клечки.Две години се чуди дали ще я бъде. После я преместих, и вече втора година е на новото място, едва тръгна да се развива. Но не расте на ширина като твоята, моята прилича на сноп. Ама пак си я харесвам

Бел, не мога да я оставя толкова, тя и без това превзема отляво Маргаритите, а отдясно Гирляндите на Амур. Представяш ли си, Гирляндите отстъпват, не могат да й надвият. тази пролет мисля доста да я орежа, основни клони отдолу. Дано не я съсипя. Има 3-4 клона от основата, които вече са много стари, дебели като китката ми, струва ми се че е време за подновяване. :hmmm:

Раче, наистина е велика роза. :daaa: Не я купуват много, щото няма гюла на другите остинки, няма аромат и изобщо не прилича на остинка. Обаче как само цъфтиииии :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2594
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 155 пъти
Получил благодарност: 160 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от artist »

Нямате представа, колко е приятно да ви чете човек :liubov: ....
и да разглежда постиженията Ви за последните години в картинки :sbow: :sbow: :sbow:

Благодарим Ви :liubov: :sheart: за опита и знанието... и че го споделяте с нас :tzvetentze: :gush:
Deleted User 1445

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от Deleted User 1445 »

calico написа: После си я взех от Петрович. Тя пък дойде с присадка и клончета като кибритени клечки.Две години се чуди дали ще я бъде. После я преместих, и вече втора година е на новото място, едва тръгна да се развива. Но не расте на ширина като твоята, моята прилича на сноп.
Точно на сноп прилича и моята, и тя от Петрович, цветчета малки, няма паници, няма чинии :lol: Пак от Петрович Короната Маргаритска е 4 година, не по-висока от метър, а аз я чакам да скрие една тръба.Шъ чакам :nod:

Ох, направо ми светна деня предпролетно с тези снимки, показвайте още :ieeee:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от calico »

Нини, от Петрович трябва да се пазарят само старинни. Щото то евтини остинки, евтини, ам все пак трябва и на остинка да прилича

тук вдясно е Джубиле Целебрейшън. Виждат й се още неотворени пъпки над Римозата, на около 1,50 м височина. Храста е с хубава конусна форма и цъфти по цялата дължина. На снимката едва почва да отваря има още десетки пъпки, виждат се. Обаче Римозата ще я удуши направо пък не мога да я местя оттам - ни едната, ни другата. Ще режа драстично римозени клони.
Джубилето е на пълен пек, от изгрев до залез без никакво засенчване. Не й се отразява добре в жегите. Но то в жегите и тия със засенчване не са добре.

Изображение

а ти Нини, не викай ние да показваме, ами дай от твоите красоти :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Изображение Помпонеста alan titchmarsh

Изображение отпред Crystopher marlow

Изображение Eglatine-кремава в средата

Изображение
dal

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от dal »

Изображение
бенджамин Брайтън

дарбито спънато да не побегне...Изображение
Изображение

и при мен джуб. целебрейшън е натисната от римоза..
Изображение

alan titchmarsh
Изображение
Изображение
удушена от римоза отзад и Шекспир
Изображение

пат остинИзображение тук е на три години

хийтклиф на една година Изображение

Джорджия- тя е на лошо място , давам я заради цветовете само , иначе структурата и е като на голден целебр и кр принцесата
Изображение

Шекспир- всичко което виждате в тъмна циклама е той...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

the generous gardener rose Изображение истински фонтановиден триметров катерач , сравнително нетрайни цветове...
Изображение



фалстаф , стърчи цъфти по върхове с един или няколко цвята...моите два единият е при валичка , а другия е до Шекспир да ме питаш защо
стърчи наблъскан Изображение
Изображение
Изображение
тук ако се вгледаш се различават Шекспир и фалстав начало цъфтежа им
Изображение
Изображение
Изображение


пътечката юни спира да работи...Изображение
Изображение
значи тоя крокус го обожавам.....два имам и са ми малко

малверн хилс мисля...Изображение три четири метра...

тука чарлз , след него херитаж едвам се показва...
Изображение

тука са двата прекрасни куци бухала- кривогъзия традесканд дето как не направи структура това и Жаклин дето не пропуска черно петно
Изображение
пак я жълтата е излезе ми от главата Изображение

тес и градинаряИзображение

ох ...хубавиците ми те :liubov2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от dar »

calico написа:Оооох, Дал, тази твоя Шведска кралица :potekoha: :potekoha: :potekoha: Просто неземна. Аз преди години я сънувах, от твоите снимки. Съвършена розетка, абсолютно съвършенство. После си я взех от Петрович. Тя пък дойде с присадка и клончета като кибритени клечки.Две години се чуди дали ще я бъде. После я преместих, и вече втора година е на новото място, едва тръгна да се развива. Но не расте на ширина като твоята, моята прилича на сноп. Ама пак си я харесвам

Бел, не мога да я оставя толкова, тя и без това превзема отляво Маргаритите, а отдясно Гирляндите на Амур. Представяш ли си, Гирляндите отстъпват, не могат да й надвият. тази пролет мисля доста да я орежа, основни клони отдолу. Дано не я съсипя. Има 3-4 клона от основата, които вече са много стари, дебели като китката ми, струва ми се че е време за подновяване. :hmmm:

Раче, наистина е велика роза. :daaa: Не я купуват много, щото няма гюла на другите остинки, няма аромат и изобщо не прилича на остинка. Обаче как само цъфтиииии :potekoha:
Калико, аз съм те послушала и до оградата съм наредила Graham Thomas ,Hyde Hall и Crown Princess Margareth. Нямам търпение да се стопи снега и да видя какво се случва. Чакам и се вълнувам като при среща с ново гадже :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”