Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Публикувай отговор
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

dal написа: Повдигам тази тема , защото хората избират остин рози и в момента
редят се схеми и може би тази и другата остин тема ще ви дадат някакъв ориентир


... ле лее :potekoha: Дал, ти си извадила тежката артилерия и сред зимата се размечтах. Либре, коя беше онази розовата на последната снимка с големите помпони? Искам още снимки :ieeee:

Калико, твоите са облаци :angelche: Ако, докарам при моите зими и половината от размера на Хайди хола пак ще съм доволна. Това чудо при теб май гони два метра :potekoha:Имам чувството, че на вилата, в тез северни котловини си е направо тундрата сега, снегове и студове през нощите до -18.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

E,kak коя е с помпони-Pomponella !
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от ra4eto »

bell написа:
dal написа: Повдигам тази тема , защото хората избират остин рози и в момента
редят се схеми и може би тази и другата остин тема ще ви дадат някакъв ориентир


... ле лее :potekoha: Дал, ти си извадила тежката артилерия и сред зимата се размечтах. Либре, коя беше онази розовата на последната снимка с големите помпони? Искам още снимки :ieeee:

Калико, твоите са облаци :angelche: Ако, докарам при моите зими и половината от размера на Хайди хола пак ще съм доволна. Това чудо при теб май гони два метра :potekoha:Имам чувството, че на вилата, в тез северни котловини си е направо тундрата сега, снегове и студове през нощите до -18.
Щом при мен,в леденото царство,Хайди Хол е поне 170-200 см. Няма начин да не се извиси и при теб.Това е една от най- цъфтящите и здрави рози при мен( преписана от Ани,разбира се :) )
Последно промяна от ra4eto на Яну 24, '17, 21:26, променено общо 1 път.
dal

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от dal »

Ти Белисима тука ще стоиш ! Четох за посещението на вилата ти
Розите ще ги оправим ,
Гледам на Калико облаците , просто зимите при мен през две години зануляваха катерачите до ръба на пряспата ...
и не студа беше проблем , а ледолом , оная гнусна ледена обковка , която по две седмици разкатаваше всичко в двора
Така се принудих да отрежа на метър цялата редица туи покрай асфалта
Така го няма и огромното дърво до входа
След толкова погром така помразих снега , че и кокичетата ще евакуирам.... :liubov:
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

Изобщо не я познах, Либре. Какви са тези огромни помпони, като гюлове помислих я за Остин роза :hmmm: при мен са с половината размер на цвета.

Добавям и един Crocus в крем гамата на цветовете. Май в тази гама, Крокус ми води класацията.
Изображение

Изображение


Раче, щом при теб не мръзне и е стигнала тези размери, значи и при мен ще я бъде. Дай малко снимки на твоите хубавици не си ли снимала?
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

dal написа:
След толкова погром така помразих снега , че и кокичетата ще евакуирам.... :liubov:
ей, голяма Калимера ги чака кокичетата при тази евакуация :lol:
В таз северна тундра квото оцелее над снега ще е добре. Година след година ги наблюдавам кое издържа студове и кое не. Дал, да си призная тази година пробвах и агривело за някои рамблери. Някъде снеговете ги свлекоха, защото не съм ги прикрепила добре, но като погледнах вътре са зелени и свежи.
Изображение

само не ме почвай с печките и калориферите :angelche:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от ra4eto »

Намерих някаква снимка в тел.,не е много добра,но се вижда размера
Изображение
От тел.излиза обърната :ufff:
Това е снимка от ранна пролет,висока е поне 130см.

Изображение
розата :lol: с кола
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от calico »

Белисима, Хайд Хола при мен гони трите метра. Напролет започва да цъфти на около два, и до края на сезона въпреки някое междинно рязане, си е три метра, при това съразмерно, като кълбо, а не отделни клони.

Дал, не ми се е налагало досега да рестартирам рози. ама май тази пролет ще е първата, щото и при мен има обледени клони

Раче, сваляй напролет от него 1/3, докато направи дебела конструкция в основата, после вече както искаш го режеш.
Това е роза за граница, за жив плет и тя си пуща много пресичащи се клони извътре, не ги режи. То и бе това от едно положение насетне не може, и да искаш, става си плетеница

а, видях ,тя твоята вече е направила конструкцията, можеш само отгоре да я оформяш като кълбо ако искаш, точно като жив плет я режа, дори по-скоро като чимширена топка, само отвън, извътре не пипам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от ra4eto »

Ани,режа я точно както се реже жив плет,с моторна резачка,на кълбо! Това е велика роза,не боледува и цъфти до сняг!!!!!!!!
Имам слабост към Остин розите,и с нощната влажност при мен,се държат на ниво.Искат си своето,за дадат всичко от себе си.Не забравяйте и Шведската Кралица!Стара,всеизвестна,не много модерна,но наистина прекрасна!

Изображение
Стигнах до извода,че не всяка роза от един производител се адаптира и расте добре,на дадено място.За това, изчаквам няколко години и оставям само тези които се развиват добре в двора ми.Останалите в съседи,приятели или на вън(улицата е зарозена)
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

Раче, розата с кола :lol: изглежда супер за лютите зими при теб. Щом стартира от тази височина значи я бива. Красавица е и Шведската кралица.
Калико, цели три метра? Защо не я оставиш и само връхните да обираш или няма място и затиска останалите рози?
При мен от тез с упорито диво в гените, които изобщо студ не ги плаши са Харлоу кар и Гертруд Джейкил. При тях няма и грам измръзване на клончета.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”