Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Предходното ми мнение е много дълго, за което се извинявам, никога не съм успявала да бъда лаконична!!!!

Слагам тук и списък с рози, които съм набелязала от холандската поръчка, за вашите коментари и преценка дали са подходящи за оформянето на групите, които мъдрим.

SCEPTER D'ISLE
JUDE THE OBSCURE
PRINCESS ALEXANDRA OF KENT
SISTER ELIZABETH
BOSCOBEL
MUNSTEAD WOOD
WOLLERTON OLD HALL
JUBILEE CELEBRATION
HARLOW CARR
A SHROPSHIRE LAD
CHIPPENDALE

EYES FOR YOU
FOR YOUR EYES ONLY
SMILING EYES
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

ох просто сме ненормални , разбери че като видя такъв мащаб и откачам....

много хубаво ще стане , то вече е , изглежда фантастично !

ето ти твоя списък

SCEPTER D'ISLE -
JUDE THE OBSCURE тия двете ще са големи - джуди няма да може без опори и мисли колчета три събрани горе поне
може и арматурни пръчки с вързани върхове....
PRINCESS ALEXANDRA OF KENT- е трътка метър кълбо , айде до 120 см не се подпира
SISTER ELIZABETH
BOSCOBEL
MUNSTEAD WOOD няма да мине 120
WOLLERTON OLD HALL
JUBILEE CELEBRATION няма и метър
Изображение
HARLOW CARR
A SHROPSHIRE LAD голяма е типичен остински катерач- при мен понеже е бучната на пътеката и я стрижа като конус но не можеш да си представиш какви клони мята нагоре
Изображение
CHIPPENDALE - не е голямо това

EYES FOR YOU няма да мине 120-130 см
Изображение
FOR YOUR EYES ONLY
SMILING EYES

жено нещо тоя списък е с хубави рози ама е избора на мерака - как ще ги съчетаеш ... :tzvetoman:
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Scepter'd Isle го дават в Хелпмито до 185 см.Много го харесвам,а при нас дали може да се извиси до тези сантиметри :hmmm: Някой,който я има да се включи.
Имам една Brother Cadfael с прекрсни божурени,ароматни и големи цветове.Стои изправена,без опора,цъфти ми много и непрекъснато до късна есен.При мен не прегаря,клоните са й червени,а листата твърди и тъмно зелени,почти няма бодли и не боледува.
При мен е мечтаната роза!При други не е така.
Довечера или утре ще ти пусна снимки от компа.
Geoff Hamilton също се извисява към 150см,много ми е хубавка и цъфтежна,но е двугодишна само.и тя е на слънце.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

SCEPTER D'ISLE - при мен без зор си поддържа 150 см, това при положение че напролет я режа наполовина. Ако се реже по-високо няма проблем да стане и 1,80, вади клони до два метра наесен. Добре е розата да има място и настрани, а не както е при мен притисната като в преса. Една от най най цъфтежните ми рози


HARLOW CARR - бавно ми нараства, съразмерен храст, най-бодливата роза която имам, много цъфтежна. Отделния цвят не е нещо особено, но ефекта е в масовката като цъфне, много ароматна, рано зацъфтява

JUBILEE CELEBRATION - най-любимата ми след Дарби, много съразмерен храст. И тя бавно ми нараства и бавно прави структура, не я режи поне 2-3 години изобщо. После няма да има проблем да е 150 см добър храст. Не остава без цвят, никога, много бързо дава нови и нови пъпки. Прегаря на силното слънце, по-скоро увисва, щото има тънки венчелистчета, но на сутринта пак е свежарка. Невероятен поразителен аромат, прекрасен цвят, много хубаво подреден, преливащ тон - супер е.

CHIPPENDALE - при мен е повече широка, отколкото висока, на 3 години е, още не съм видяла хубав храст. Но пък цъфти та се къса, особено на първи цъфтеж, две педи топка дава над 60 цвята. Ще те радва, красива е.

Чудни рози си избрала, хич не му мисли, мястото не ти е проблем, а то друг за розите не съществува. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз съм сигурна,че ще направи перфектната подредба,защото има място и като ги подреди през пано,две на оградата ще се разкрие цялата красота на розите,и храст и цвят.Ще се открояват на бялата ограда и зелената трева и ще е перфектно! :potekoha:
Ех,мечта :angelche:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Dal, Gioia, Calico, благодаря ви! :gush: :gush: :gush:
Имах много тежка вечер и затова чак сега пиша, просто отмина напрежението и малко се поуспокоих.

Информацията и съветите ви са безценни за мен! Ще помисля още малко дали да не махна някоя розичка от списъка и скачам смело, пък то е ясно, че местене ще има, я наесен, я напролет другата година, я след някоя и друга година:)))))

Dal, 3те розички от серията Очи мислех да са ми една самостоятелна група. Тях много ги харесвам и не искам да ги смесвам с остинките. Те ще са в друга леха, където нищо няма да ги засенчва по красота.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Noel »

Уф....как и беше името на тази роза,дето Дал ни сръчка миналата година за нея :ufff:
Храстовидна и цъфтяща до сняг...три пъти ми я казва Дал и все я забравям...
Даааааллл,дай пак :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Да,и аз искам да я видя,беше напълно непознато име за мен.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Noel »

libra написа:Да,и аз искам да я видя,беше напълно непознато име за мен.
Ако Дал не се включи,ще ходя да копая етикета в снега :dovolen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Tи я имаш,подай някаква сламка,от къде е купувана?И на Дал можем да се обадим, все пак.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”