Розите-съчетание по цветове

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

За всякакво подреждане е важно първо височина и вид на храста и вече цветово както ти хареса.За тези параметри най-добра справка можеш да направиш в руския сайт http://www.rosebook.ru" onclick="window.open(this.href);return false;.Има и достатъчно снимки за да добиеш представа.Рози изправен храст като Хендел не ги слагай до падащ храст като Айсберг,нищо не се получава-имам го точно този вариант.Ако хич не си се ориентирала в розеното море,дай си време и разгледай темите с последните три години и след нова година се включвай в пролетните поръчки.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

А Limoncello от къде? Има ли я в текущите поръчки?
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Teodora76 »

rosi-m написа:Някакви отзиви за тази роза
SOUVENIR DU DR. JAMAIN
дали е от дълго цъфтящите и обемисти рози
Трябват ми черени и т.червени
около 120-150 см за един масив
Приемам предложения
И аз търся храстова роза в същата гама, около 120- 150 см.
Мисля да се спра на тази ако не намеря друга http://www.rosebook.ru/roses/modern-shr ... naissance/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

Какво бихте казали за комбинация между Herzogin Christiana и Stephanie Baronin zu Guttenberg, а зад тях Angela и Belvedere :hmmm: Всъщност Angela колко се разраства на ширина, че да предвидя мястото?
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Angela си става широчка,към 120-150,при благоприятни условия,при Калико ,например.Белведере не става висока,ако това очакваш ,слагайки я отзад.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Звездичка »

Ох, става сложно вече с това наместване. Белведерето е втори сезон при мен и да, израстна във всички посоки, но в момента прави по-хубава структура (ако това е възможно за нея) и вече е около 1,30см. Стефани я имам от есента. 3год. от съфорумка + рестарт и цопване в моята година :hmmm: това не знам за колко годишна се брои. Цяло лято стои на 60 см.в края на лятото с усилие нарастна още малко. И двете са засадени на хубави за тях места и не бих искала да ги местя повече. Херцогинята е от пролетта от незабравчето и вече надмина Стефани и прави заявка за висока роза, а аз съм я набола на първа линия. Прочетох, че при Lenuza73 стигнала 1,50. :hmmm: а ми се искаше да ги комбинирам, но на една линия и вече се съмнявам за успеха на този проект, пък и храстите са различни :hmmm: За Ангела ще има място, но предвид размера, херцогинятае пак ми идва на първа линия и не става.Не трябва да поръчвам, а да мисля повече :ufff:
Благодаря, libra :tzvetentze:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Звездичке,не съм очаквала,че Белведерето ще хукне така.Не се отчайвай ,с рязане може малко да се тури ред.На пролет ще ги режеш по-силно,а не на 1/3.После ,след първия цъфтеж хукналите клони пак по-вече за да се оформи храста.Но си има рози,които като Ангела правят спретнати и обилни храсти,а други са разчепатени ,цъфтят по върховете и нямат толкова хубава визия.Аз когато избирам рози,точно това гледам по снимките-какъв е храста, а не точно колко е навъртян гюла.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от marillia »

Имам нужда от помощта ви :tzvetentze:
Поръчала съм Angela, която смятах да засея самостоятелно на поляната с трева. Сега пък се позамислих - дали пък с Bouquet parfait ще се погаждат заедно пак така в тревата?
Как мислите, дали ще се получи? :hmmm:
Ей така :stiskam: :
Изображение
Изображение
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от miltonia »

Какво ще кажете за съчетание от Abraham Darby и Rosarium Uetersen на арка? Дарби не съм виждала на живо, та се чудя. :hmmm: Че и времето за избор почти изтече. :ufff:
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от prijatel62 »

За някои от нас бяло до червено е съчетание "мартеничка". Но все пак...За сега имам Палас роял. Мисля си доколко добре би изглеждал той или Пиер де Ронсард до Дон Жуан или Амадеус?
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”