Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deleted User 5091 »

Моля ви дайте ми съвет за ефикасно средство против къртица, всеки ден нова жертва- точно в корена :cry: :cry:
Днес видях най-новото поражение- пожълтял дебел шиш на Хендел :cry: :cry:
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

mija написа:Моля ви дайте ми съвет за ефикасно средство против къртица, всеки ден нова жертва- точно в корена :cry: :cry:
Днес видях най-новото поражение- пожълтял дебел шиш на Хендел :cry: :cry:
При мен само това помогна
Изображение
Пробвахме с най различни методи без ефект, бяха направили райграса на решето и не остана роза не разровена.Сега няма нито един ....не исках да ги тровя животинките ама няма други решение........ :snif:
Разравяш пръста да се открие дупката и слагаш пакетчето, после връщаш пръста. Не умират веднага, купчинките стават все по малки и накрая изчезват.
bell

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от bell »

При мен е неспасяемо положението, а какво ли не сме пробвали. Те си правят магистрали под капковото, но на розите не им се отразява.
Пожълтял шиш на Хендел? Изрежи и виж дали няма пробивач и кухо в клона. Може и от засушаване да е, често ми се случва точно при този тип катерачи рози в края на сезона някои основен шиш да засъхва. Не винаги корените могат да го изхранят, ако е по-млада роза.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от nadin »

Аз също си мисля че не къртицжата е проблем. При мен също ровят непрекъснато между розите защото там е валжно и има червеи, но нарозите нищо им няма даже е добре че разрохват пръстта която при мен с течение на времето страшно се спича. Но розите трябва да са поне на три години и добре вкоренени, иначе ги повдигат във въздуха като ровят около тях и трябва да ги притискаш редовно за да не засъхнат.
Deleted User 5091

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря ви много за бързата реакция :tzvetentze:
gospodinov, утре ще купя отровата, много ти благодаря, на мен не ми е жал за къртиците, а за новите ми розички.
Не стига, че е пълно с голи охлюви, тук-там жаби, а сега и къртица :ufff:
РОУЗ

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от РОУЗ »

Мия, аз на твое място бих извадила една роза да огледам хубаво, за да съм сигурна, на мен ми се е случвало мравуняци да ми морят растенията, а и помня, че едно ацерче ти бяха унищожили май мравки, имаше яйца в корена? :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от nadin »

mija написа:Благодаря ви много за бързата реакция :tzvetentze:
gospodinov, утре ще купя отровата, много ти благодаря, на мен не ми е жал за къртиците, а за новите ми розички.
Не стига, че е пълно с голи охлюви, тук-там жаби, а сега и къртица :ufff:
Ами къртиците ще ти помогнат с голите охлюви. не бързай да ги тровиш. Първо провери дали наистина те са причнината. Те ядат и личинките на бръмбърите в корените на растенията така че полезни са.
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

Здравейте , аз нямам конкретен проблем , по-скоро хипотетичен или хипохондричен май. Непрекъснато се тревожа , че избиват шипки и хода и ровя около розите като къртица , което не съм сигурна , че е добре за тях. Ето защо искам да попитам , шипките правят ли пъпки и ако правят как цъфти , като шипка , съвсем простоцветно или може и да е като розата , но по -дребен и малко по рехав цвят. Някъде в темата , мисля доста в началото , Дал беше показала една роза с вишневи клони , които бяхте единодушно , че е дивото , нали не винаги вишневите клони са признак за това , че е нежелан израстък , защото като , че ли при мен има такива клони , които аз приех , че са нови шишове . Благодаря и извинете за невежеството .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от renimoss »

Шипката се различава много от питомната роза (повечето) и ако избие ще ти направи впечатление като шиш с по-синкаво-зелени листа, различни бодли и първата година няма да цъфти. Цветовете на шипката са прости, с 5 листчета, бели или бледо розови в масовия случай. Друг въпрос е, че не знаеш точно каква подложка е използвана, но най-често е някаква шипка. Ако розата ти е първа година е нормално да цъфти с по-дребни цветове, които не са съвсем кичести. Ако имаш съмнения снимай и покажи. Успех :tzvetentze:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от ToBo »

Шипката е с по-дребни листа обикновено и не е хич задължително да е с червени клони. При мен имаше на 2 места и си бяха зелени.
Имах и година, когато Греъм Томас от един корен извади видимо различни клони и листа - и червени, и зелени :hmmm: Като че ли са две различни рози. Но ги оставих и всички цъфнаха, както трябва. Оттогава не се случвало :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”