Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Модератор: scleri

Публикувай отговор
wenche

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от wenche »

Isa Bel написа:ехееееееееееей .... уау ... като се влезе в таз тема само можем да въздишаме от красоти ....

ама коей туй зашифровано място ма Венче? - ми аз съм нова и не го знам - де ще е тоз шоп?
Хич биля не си нова, bella Isa, ама не си ме навестявала, само на 30-тина км от София. Виж тук
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=2580
Този път ще разтръбя, че срещата не е само софийска.
Bellisima, гледай прогнозата, гледайте си и календарите и казвайте кога. И мерси за отговора, ще чакам продължението, а междувременно отивам да си ръчкам фотоапарата. Бокета, хм :hmmm:
bell

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от bell »

wenche написа: Bellisima, гледай прогнозата, гледайте си и календарите и казвайте кога.
Венче, още тези дни ще се развъним по телефоните! :gush:

А, сега за бокето :dovolen:
Исабел, без фалшиви комплименти, но твоите снимките са прекрасни, като фонове. Майсторска работа, голям усет и око имаш :liubov2:
Има един човек Карло Феро, който много ми харесва как снима растения. Ето, ти един пример на негова снимка на боке с проблясъци и игра със светлината и слънцето. Снимките му са изключителни цветово, хармонични и плавни, аз много харесвам фотографиите му.
Изображение
Изображение
Изображение
Тук бокето е най-красиво при минзухарите
Изображение
и една моя от миналата седмица при слънчево време. Пак не успях да пречупя светлината в лявата част остана прекалено тъмно :mrgreen:
Изображение

Венче, най общо трябва да фокусираш растението в максимална близост, после да потърсиш през обектива фона. Колкото е по-отдалечен, толкова по интересни неща се получават при това разминаване на обект с пространство и пречупвания. С всеки обектив се получава, но при някои е трудно. Има и ръчни настройки на исо-то, но трябва да има светлина и е най-добре при слънчеви дни. Не знам с какво снимаш, но ако си на автоматични режими премини на макро или портрет, цветенце :hmmm: и пробвай, като начало с тях.

Играта с фоновете ми е много интересна и имам интересни серии на снимки, като наблюдения. Сега ще пусна още.
bell

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от bell »

Розата съм я снимала под ъгъл на бял, светъл фон от камъчетата на пътеката до нея.
Поне на мен ми липсва дълбочина. Фонът е студен и светъл и се бие с топлите нюанси на розата. Както и да настройвам розата седи, като препечена.
Изображение
Съшата роза с тъмен фон изпъква много по-добре и вече има усещане за обем и дълбочина.
Изображение
Изображение
Едва в последните успях да достигна до фона и отблясъците, които ми харесаха. Цветовете на розата имат също светлина и сенки. Обемно, лятно, цветно и слъчнево.
Изображение
Изображение

Когато фонът е близко, няма как да не се виждат форми. тогава избираш ъгъл и цветово как ще ти хареса. Тук белият рожец в ролята на светлина ми помогна :dovolen:
Изображение
И когато фонът е далече в ролята на трева се получава това
Изображение

Спирам, че са улях :sblush:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10034
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от greeneyed »

Една пъпка на магнолия

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

ах, не се издържа вече ... ей сега на секундата се логнах заради Бел .... :sheart:

Бел, вълшебнице - искам да ми разказваш приказки ... и аз като малко дете да седя на свити коленца и да те слушам в захлас .... ама може ли да излиза толкоз много чар от тебе !!! ??? /ше подпалиш ти некоя глава :stongue: /
то не бяха котаците /да ги нагушкаш от мен и Лъвското сърце и Хъни белия мустак/ ... то не бе браминския син /който ми е много любим/.... сега пък феерия от рози и приказни снимки .... ох спри се малко, че съм въздушна зодия, ше се отлепя от Земята и ... отидох в Космоса ... :tzeluvka: :liubov:

Толкова увлекателно и точно разказваш за всичко че съм убедена ще подлудиш форума да снима макро ...
Венчето да се готви за големи тумби у нейния "шоп" :mrgreen: :mrgreen:
а някак не можете ли да отвлечете другата Маестра и тя да дойде тук - че тя има и техника има и усет и знания - убедена съм ще сътвори купища красоти ....

ох Бел, защо така си мисля че те обичам ... пък не съм пила нищо днес ... уж :hmmm: :sthinking: :stongue: :ssmiah:
/като гледам тези снимки на Феро наистина е приказен художник с фотоапарата/
~~~~~~~~~

Венче .... ма тва ти ли си ?!! ... аз защо така изобщо не те свързах с таз среща в София - а срещата я разглеждах с голям интерес - ох и печената тиква - ох ох ... Венче, а не може ли малко да си изместиш имота по към центъра на БГ? :hmmm: .... да си ми по на чалъм ... обаче ми идва на ум тез шопове може да се правят с жива връзка .... бучни един предавател в двора и ще излъчваш като се съберете /ние от "далечните страни" ще ви гледаме и ще ви се радваме/... ама се надявам да ми дойдеш лятоска на крака до тук ... и Бел и Бел - да не забравиш да вземеш и нея... :lol:

та като сте заговорили за фонове и бокета - чакайте да видя дали имам нещо интересно

по принцип съм малко Зен ориентирана и за живота и за снимането ... колкото по-простичко и изчистено е едно нещо толкова по на сърце ми лежи ... например като ей тоз трън на фона на нещо си отзад което изглежда като слънце ... но всъщност е шипка много в далечината ... така може да се изграждат фоновете - местиш се около обекта докато не нацелиш такова място от където да го виждаш така че назад всичко да е далече и да образува мистериозен декор ....

Изображение

тук също се е получило нещо мистично като фон

Изображение

тук фона са други рози по-назад

Изображение

скоро ще започнем да различаваме снимките си един от друг защото техниката на всеки е различна и иначина на снимане също - и точно в това е красотата на разнобразието .... ех нямам търпение да напълним темата с прелести .... :liubov:

и ето аз доде съм се разливала по Бел от влюбеност ... Грийни е сложила нова красота ... :tzeluvka: :gush:
bell

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от bell »

Олях се, не Улях и продължавам...
А, Исабел ти си, която увличаш в царството на приказките, а този свят на Алиса ми е любим :liubov2:
Карам по ред на имената :lol:
Маестра е Майстор с главно М във фотото и със сигурност без да я отвличам ще нахлуе тук. Знам го по усет :liubov2: Тя е въоръжена до детайли и само време й трябва да ни разказва от нейната приказка. Ако, много се забави все пак ще я сръчкам. Сега е още зимно и се вихри в гурмето :liubov:

По интересно ще е Калико да я доведем тук. Като един виден любител на пейзажността, направо ще е пробив в системата :lol: Тя е по баталните битки на водопади от цветя, рози, дантелени сенки, величествени дървета и всичко въздействащо с размерите си. Какво тук значи някаква си "тичинка"? :lol:

За Венче и групата от Долината на розите и тракийските царе все още се носят легенди. Има паметни спомени от години назад, където те бяха в центъра на събитията по забравени вещи, прибиране с кола траещо часове все едно до Пекин са пътували....ама, спирам. При следващата ви среща питай Димана и Саша да ти разкажат :lol: Така че, ние сме при вас, когато и както се заформи.

Зен тръна ме разби с точката шипка :potekoha: Записах си снимката :angelche:
При мен нарцис играе ролята на точката и не е зен растението :lol:
Първо разместен и после наместен фон. Сетих се, че и аз преди време експериментирах с точките и голямо ровене падна да намеря снимките из архивите.
Изображение
Изображение

Като написа за дзен и се сетих за една друга точка. Нали имам и малко езерце с риби кои. Та, най-ценената била бяла риба с червена точка на челото, като символ на японското знаме, която представили на някакъв конкурс за риби. Луди зен хора :angel2:
А, това за простичкото и изчистеното е и мое, обаче гледам рози. Е, няма Зен с рози, а сега де?
Тогава нека бъде Джак :hihihi:
Isa Bel написа:
ох Бел, защо така си мисля че те обичам ... пък не съм пила нищо днес ... уж :hmmm: :sthinking: :stongue: :ssmiah:
И аз така, заразно е :gush: :lol:
Цвят от албицията ми, ами трябва ми и лупа, за да докарам антенките по върховете още по :snurd:
Изображение
wenche

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от wenche »

Ох, момичета, не сварвам да скролвам, камо ли да пиша.
Размазана съм от удоволствие. Започвам да гледам снимките с други очи, а има да се учи толкова много. Досега знаех, че снимката ми харесва, сега трябва да науча ЗАЩО.
Обичам ви, обичам ви. :liubov: :liubov: :liubov:
Ще метна обявата за уъркшоп в Срещи по форумните градини :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Нямам търпение :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Последно промяна от wenche на Мар 12, '17, 22:00, променено общо 1 път.
Малката Ида

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Малката Ида »

:o :shock: :potekoha:
Значи утре ще упражнявам бокета :nod: Толкова сте заразни :ieeee:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

ей Бел това с нарциса е станало много добре - какво златно-жълто слънце се е появило отзад :shappy: :shappy:

хехе - а това за рибите кои не го знаех - обаче ти да не мислиш че аз като имам зен стремеж няма кой да ми го разтурва .... ти имаш рози а аз имам "илядо" котака :liubov2: ... оня ден съседката ми даде много спанак - бейби спанак направо с коренчетата ... изрично ме предупреди да го ям аз, не ми го дава да го сея .... ама аз как така да го изям - с коренчетата - то не е човешко бе .... ми посях го .... един хубав правилен ред спанак ... отивам на другия ден и още от вратата котаните ме посрещат:
"Ние видяхме че си посяла спанака, ама беше доста нагъсто - та го разредихме ... ще ти хареса"
:shock: :o :shock: - отиде ми цялото фън шуи :mrgreen: :mrgreen:

или пък тъкмо си фокусирам буба на някое цвете - ама изчистено ама красиво ... дойде някой мустак и перне една лапа отгоре " Я глей ква буба, чакай да я махна да не ти пречи - а снимай сега цветето" ... :liubov2: :liubov2:
в таквиз моменти почвам да премигвам изумено като в анимационен филм .... тъй че важно е стремежа да си го имаме пък каквото - такова ... :dovolen:

албицията е станала "връхта" -много нежни антенки и с тез жълти точици - прилича ми на едни лампи дето ги продават с оптичните влакна

Изображение

на мен понякога така заснети без допълнителните приставки ми харесват много повече - някак по-естествени стоят снимките ... тази година ще се опитам да снимам по-разнообразно и от далече и от близо .... имам купища снимки събрани но те са на изключително малки обекти защото в тази макро общност в която се учех, не се допускаха снимки на обект по-голям от 1-2 см и обекта трябваше да изпълва цялата снимка ... така че тази година наравно с вас ще експериментирам нови неща ...

а твоята албиция ми напомни че и аз имам такива опити да снимам "косъмчетата" на цветята

Изображение

много обичам глухарчетата да снимам - символ на нещо толкова ефирно и деликатно - на свободата на духа ..

Изображение

:liubov: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”