Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Модератор: scleri

Публикувай отговор
bell

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от bell »

Еленко, и ти ми липсваш! Ще ти се обадя тези дни да видим как си с почивките за следващите седмици :liubov:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

:D Географиньо давай снимки с чаршафа ... :stongue:
за снимките от моя страна нямаш проблем ... нали аз затова ги снимам да може повече хора да видят приказния малък свят :ieeemyzh:

Бел днес надзърнах да видя в твоята тема - пак си слагала красоти - онез сините са вълшебни ... ОБАЧЕ! ... какво беше това с Джедаите и Силата .... Бел ще ме довършиш - тая реплика я ползвам толкоз често .... почвам да ги броя - до тук 4 стрели право в сърцето ... :sheart: ... като бях 12-13 годишна толкова бях полудяла по тоз филм, че си оплетох пуловер и избродирах надпис на него May the Force be with me ...хах ... за онова време това беше доста чалнато и всеки ме спираше на улицата да пита какво пише на блузата ми ... а аз като отговарях какво - отстъпваха крачка назад смутено и решаваха повече да не се занимават с мен ... :mrgreen: :mrgreen: ...
Незнам дали знаеш, но Лукас е взаимствал идеята за Силата от книгите на Кастанеда /нали и той пише за Силата/...
А идеята за главата на Йода е дошла от .... познай от чие лице ? - хех, от лицето на Айнщайн ... позагледай се в лицето му и ще намериш прилика са Йода...

Изображение

BTW на утрешният ден -14 март Айнщайн е бил роден - знам що, щото ММ е роден на същата дата .... и като че ли всички родени на таз дата са тотални чикита ...

сега ще ти намеря разни мъници да те зарадвам ... а глухарчето фона му е нападали листа /червеникавото по снимката/ и тревата назад ... умишлено преосветих снимката за да стане по ефирна и така и фона май се замаза повече
и сега мъниците:

едно висящо жълто паяче на тъмен фон

Изображение

ей ти едно Дзак :hihihi: от Мравчо

Изображение

а познайте цветарки кой си прави купон на това цветче? :hihihi: :lol:

Изображение

айде стига за сега... после пак ....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от calico »

Изи, има един документален филм за това как е правена поредицата "Междузвездни войни", ама му забравих името. Два часа, доста интересни неща споменаваха там за начина и технологията на филма
Най най най великата сага за мен. Гледах го 80-те години като излезе у нас, четвъртата серия беше първа, ми то беше невероятно преживяване, ония години.
а Кастанеда издадоха по-късно, май 86-та беше "Пътуване към Икслан", но масово след 90-те, пак изостанахме от света :lol:
но "Матрицата" е по-копираща, тя е дибидюс кастанедска, там откровено са преписвали. :lol:

гледам темата за макро, гледам я. Опитвам се да приемам това за снимки. Очите на тичинките, миглите на мравките, огледалото на капката ...наистина е друг свят. като квантовия :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Малката Ида

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Малката Ида »

Гео :tzeluvka: и за мен няма проблем...въпреки че приносът ми засега е нищожен :oops:
Днес, цял ден вали :svekurva:отидоха ми бокетата на кино :snif:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

сега ... голямо лирическо отклонение

Калико филма е Empire of Dreams - Star Wars Documentary /Империя от мечти/... Обичам Лукас и когато гледах документалния филм ми стана още по-близък ... минал е през толкова трудности за да се случи филма .... без бюджет, с непосилен труд ... затова и тези първите направени от него 3 филма са толкова изпълнени с душа ... обикнах филма не заради ефектите а заради мъдростта в него, заради душата му ... а новите 3 епизода та вече и 4 и не знам още колко ще станат - са пълни бози за мен ... в днешно време се залага повече на компютърните ефекти и много по малко на мъдростта и душата ... Много бях впечатлена на онова време как Йода учеше Люк на търпение .... това търпение е толкова важно в живота - учим в училище куп излишни неща а най-важните не се учат ... ще дойде време когато хората ще разберат че цялата тази информация която тъпчем в главите си е напълно излишна - има няколко простички неща, които е нужно да се знаят ... другото е ... пълнеж ...

за Кастанеда - да по-късно е издаден у нас ... в същност след 89-та беше бумът ... аз бях на стачките в София, когато уж променяхме света /кво променихме - нищо не променихме - но това е друг въпрос/... та тогава се издадоха купища книги все в таз посока, които бяха забранени преди у нас /на Славейков в София продавах книги по това време - знам какво беше/... все едно отпушиха бутилката и духът излезе - хе... а Матрицата за мен е просто по-съвременен вариант на идеята ...

да макрото е удивителен свят ... моят мироглед се промени след като снимах дълго време и не от снимането а от контакта ми с малките същества /наместиха ми разместени парченца от пъзела/ ...
споменаваш квантовия свят ... веднъж пуснах линк тук за един филм за квантовата физика ... беше изказано мнение, че е направен от некадърни хора ... от който и да е направен филма той показва малко по-опростено и доколкото може достъпно основни закони в квантовата физика - филма навежда на доста размисли

[video][/video]

/тотално се отклоних от темата ... извинявам се/
и за да разведря поста ще пусна една лудичка леко подпийнала калинка ... :liubov2: :liubov2:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от calico »

Изи, за кой филм за квантовата физика си пущала линк, да не би да е "Заешката дупка"?
всъщност то има толкова много, че само това да гледа човек, времето пак няма да му стигне.
Удивителен е този вероятностен квантов свят, дето нищо не е както е тук.

В средата на миналия век един математик- Хю Еверет, извежда едни математически изводи, верността на които никой все още не е успял да обори. Не помня Макс Планк или Нилс Бор лично са се заели с оборването, и са признали че не могат. Обаче изводите на Еверет са така невероятни и невъобразими, че просто труда му е заметен под килима, да не се вижда, забравен. Да, ама то все едно слон под килима, как се замита. Та сега пак се връщат към него, и теорията му за многото измерения и паралелни светове. Доста видеоклипове има по неговите изводи.
Най-общо казва, че всеки пък когато правим избор, ние отваряме нова паралелна вселена, дори и когато се чудим дали да хапнем нещо или не- вече има две вселени, в едната сме яли, в другата не сме. Нали си представяш само от един човек за един ден колко паралелни вселени се пръкват? Всъщност, това е необозримо за представяне....
В такива моменти на човек му спира вътрешния диалог, и ако има малко мозък в главата си, осъзнава колко е незначим в цялото съвършено Творение, и колко е нищожен напъна му да отразява всичко през себе си. Това би трябвало да действа смиряващо, защото сътворения свят е такова непостижимо чудо, че всеки опит да го опишем с някакви си думи е просто жалък, и все пак опитваме да направим опис на малка част от него, да го етикираме, да си подредим пещеричката на уюта, че навън е страшно, и най-вече неразбираемо.

п.п. в ония години, до средата на 90-те, съм прекарала голяма част от живота си на книжния пазар Славейков, жадна за литературата, която до тогава не бяха издавали, езотериката.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Гео, граф »

Isa Bel написа::D Географиньо давай снимки с чаршафа ... :stongue:
Начи само в името на излагацията (по-добре беше да не цапам тук, а в кукундрилската, ама айде малко спам 8-) )...

Смачкан чаршаф

Изображение

Изгладен чаршаф

Изображение

Черга за фон

Изображение

Обещавам повече да не слагам моите телефонски грозотии тук (мноу мъй срам :oops: :oops: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Малката Ида »

Как излагация бе Гео :o таквоз боке ...ехей, прахта ти можем само да дишаме 8-)
То са гънки,чупки,фокус,отразена светлина...
Ей ,ша си падна по теб! :ssmiah: :ssmiah: :ssmiah:
Малката Ида

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Малката Ида »

Резултата от днешната тренировка :angelche:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”