Козе мляко

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Козе мляко

Мнение от vodo-leika »

Открих чудесното козе кисело мляко наскоро! Всяка сутрин и вечер ям и стомахът ми се чувства отлично! :dovolen:
Има ли други любители?
И повече информация: http://www.zdravosloven.com/portal/stat ... o-108.html
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15788
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 673 пъти
Получил благодарност: 1363 пъти

Re: Козе мляко

Мнение от Гео, граф »

Водолейче, това е чудесна тема :daaa: !

Има хора, които не могат да ядат козе, овче или биволско мляко, защото им мирише или са алергични. Аз собствено примирам за изброените (ох, облизах се :D ). Преди години, когато свекър ми беше жив, двамата със свекърва ми си заминаха да живеят на село след като се пенсионираха. След време си взеха две козички и освен мляко, правеха и сирене - най-фантастичното сирене, което съм яла :nod: !!! Млякото е много бяло, като се подкваси става значително по-рядко от кравето, но е невероятно вкусно. Обаче кози в селото вече няма. То хора няма :snif: ... Едно семейство завъди 15-16 крави, направиха си малка ферма и от тях си купуваме мляко в големи количества - 20 или 30 литра. Сварявам го добре, като постоянно обирам каймака и после от него бия масло. Пълня бутилки от безалкохолни и ги замразявам във фризера. Ето тази вечер извадих две шишета, размразявам ги в момента и след малко ще го заквася. За един месец на тримата ни стигат около 20-25 литра. Ако случаааайно ми се наложи да купя от магазина кисело мляко, мъжете ми се потрисат отвратени :spuke:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Козе мляко

Мнение от nora »

Гео, граф , блазе им на твойте мъже.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Козе мляко

Мнение от sadeyes »

Навремето на село, баба ми имаше козички,. Колкото и да се опитвах, не успях да свикна на млякото и сиренето. :eeeh: Но виж с биволското нямам никакъв пробем. :D
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Козе мляко

Мнение от dora »

Напоследък, по необходимост, чета доста за здравословното хранене.
Обожавам млечни продукти, но вече ползата им е спорна.
Козето мляко и всички негови производни продукти обаче, създава най- ниско киселинна среда.
Купувам си от една възрастна жена направо козе сирене - разкошно е .
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
healthkofein
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 31, '16, 16:05

Re: Козе мляко

Мнение от healthkofein »

Казват че е полезно да се консумира докато е сурово, помага на организма да развие имунитет.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”