Народна медицина

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Народна медицина

Мнение от nikolica »

Това е рецепта, която майка ми я правеше в детството ми като растях, за засилване на костите:
4бр. яйца,1кг. лимони
Яйцата се измиват много добре. Лимоните се изстискват. Поставят се яйцата в лимоновият сок, от време на време се разклащат. Стоят докато остане само ципата. Изваждат се яйцата, прецежда се и се пие по 1 суп. лъжица на гладно.
Илимили :stiskam: дано се размине всичко безпроблемно.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Народна медицина

Мнение от Satori »

ilimili написа:Моля за помощ:Имам фрактура на лакът и отказва да се калцира :snif: Набъркала съм си смлени изпекани черупки с мед,но на око.Може би някъде бъркам?От наколко дни ям по лъжица.Някъде бях чела и за тахан...Моля,ако някой е патил,нека помогне.
Тахан - да, много добър източник на калций. По възможност суров, не от печен тахан. Мумийо за калциране го дават. Риба. Достатъчно мазнини - масло, мазни риби. Зелени листни зеленчуци - пресен лук, спанак и пр., желателно в прясно състояние. Овесените ядки са също хубав източник на калций. Много пресни плодове и зеленчуци. За правилното усвояване е нужно вит. Д - мазнините, дето ги споменах, и фосфор /рибата/. Пресните зеленчуци и плодове пък са за достатъчно органично вещество, което също е много важно. Ако пиеш повече кафе, го сведи до минимум. Усвояването на калция може да не е свързано с приема на калций - т.е. това са две различни неща. Може да се приема много, пък да не е оптимално усвояването. Не зная дали не трябва някаква по-специална консултация - отчитане на възраст, хормони и пр. Знам ли. /Лично аз имам резерви за черупките от яйца, ама нищо повече не зная, не съм проверявала - може пък и да е удачно/. Щото пък ако е твърде голям приемът на калций, тогава е кофти за бъбреци, стави. Абе не знам. Бих се посъветвала със специалисти. Правят се и специални кръвни изследвания, които са показателни за калция. Не са нещо особено, в смисъл не са някаква екзотика - правят се за бебета при съмнения за рахит. Успех!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Народна медицина

Мнение от Titi »

Зимата е на прага ни, а вирусите вече масово ни налегнаха. Попаднах днес на тази рецепта и ми се стори полезна, та реших да я споделя с вас.

95-годишният пчелар бай Георги: Опитайте моята рецепта и ако ви хване болест, ми се обадете!
http://www.doctorbg.net/%D0%BC%D0%BE%D1 ... %B3%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Народна медицина

Мнение от calico »

Titi написа:Зимата е на прага ни, а вирусите вече масово ни налегнаха. Попаднах днес на тази рецепта и ми се стори полезна, та реших да я споделя с вас.

95-годишният пчелар бай Георги: Опитайте моята рецепта и ако ви хване болест, ми се обадете!
http://www.doctorbg.net/%D0%BC%D0%BE%D1 ... %B3%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Тити, благодаря миличка. Рецептата е чудна, и аз ще я направя на домашните.

обаче по отношение на вирусите всеки организъм си е толкова башка, че нищо не е сигурно.
Ето аз например, последно боледувах от грип когато бях на 25, т.е. почти 40 години не знам какво е не само грип, но и друга вирусна инфекция. На 2-3 години веднъж понякога за ден два да ми се появи хрема, но дотам.А не правя нищо, и няма как да дам рецепта "не правете нищо", просто явно организма си има имунитет за някои неща. за други няма, тай е е тя. :angelche:

тази рецепта обаче си е с доста антибактериални неща, антиоксиданти и пр., тъй че трябва да помогне и ще помогне
ще я направя за децата, ама отде се взема този прашец?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Народна медицина

Мнение от sendi1966 »

Калико,пчелен прашец съм виждала да продават в Кауфланд.Предполагам,че има и в аптеките и в здравословните магазини.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Народна медицина

Мнение от Titi »

calico написа:
Titi написа: тази рецепта обаче си е с доста антибактериални неща, антиоксиданти и пр., тъй че трябва да помогне и ще помогне
ще я направя за децата, ама отде се взема този прашец?
Ами в София и прашеца и сусамовия тахан ги продават в био магазините. А в по-малките места може да си купиш прашец директно от някой пчелар.
Онлайн също се продава, ето първия линк, който ми излезе при запитване от гугъл http://bilki.bg/pchelen-pracshets-tsvet ... oCOP_w_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3728
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Народна медицина

Мнение от макс »

от мен една изпитана рецепта за кашлица ,ефекта е доста бърз

равни количества МЕД,ЗЕХТИН И РАКИЯ се смесват например по 2супени лъжици и се приема през два три часа по 1 кафена лъжичка
от както я знам вече сиропи и хапчета не съм ползвала ,само с това се лекувам
nena82
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Апр 5, '15, 14:40

Re: Народна медицина

Мнение от nena82 »

При чревни инфекции и паразити - тиквени семки, карамфил и зелената обвивка на млади орехчета. Помага при глисти и други проблеми, особено при деца, които слагат всякакви боклуци в уста или хора, които ядат неизмити плодове и зеленчуци.
Същите съставки плюс още няколко видях в една антипаразитна добавка на билкова основа http://parazitstop.bg/products/antipara ... kapki.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Все пак, на който не му се дават толкова пари може да пробва с природните средства, които са достъпни и се намират лесно.
Аватар
healthkofein
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 31, '16, 16:05

Re: Народна медицина

Мнение от healthkofein »

Чаят от глухарче лекува две трети от заболяванията, които се проявяват с напредване на възрастта.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Еличка »

Мислех да отварям нова "Бабини илачи", а тук каква хубава тема сме имали, но е потънала в прах. Я да я поизтупаме, м!
За начало ще сложа една рецепта, която ми изпрати Магдалена и се оказа наистина ефективна - за синина и кръвонасядане:

"Свари добре малко ориз ,отцеди го ,охлади го леко и го наложи като"лапа" върху засегнатото място.Да стои така ,колкото имаш търпение.Повтори го няколко пъти. Оризът много бързо извлича синината!"

Магдаленче :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”