Народна медицина

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Народна медицина

Мнение от nikolica »

Ако искате тук да събираме рецепти, научени от опита на баби, лели и пробвани от нас от народната медицина. Ето една от мен:
Научих я от моя колежка, чийто деца по едно и също време боледуваха от пневмония. След прилагането й са спрели.
Продукти: 1суп.л.тамян, 1/2 л. вода, 1 лимон, 300гр.мед.
Приготвяне: Тамянът и водата се варят докато водата остане наполовина( съдът трябва да е емайлиран, но знай, че после е почти невъзможно да го почистиш). Оставят се да изстинат и се добавят изцеденият лимон и медът. Пие се по 1суп. лъжица 20 дни сутрин и вечер, почива се 20 дни и пак се пие. За деца е по 1 ч.л.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Народна медицина

Мнение от Moria »

Нещо за повръщане? Подходящо за деца.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 1561 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Мария Николова »

Moria написа:Нещо за повръщане? Подходящо за деца.
С.л. наситен разтвор сол в оцет. И моята майка да заклещи детето с колене, да хване джелатски главичката му и ловко да изсипе направо в гърлото тази гадост. :twisted:
Но ми спираше повръщането. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Народна медицина

Мнение от Satori »

Moria написа:Нещо за повръщане? Подходящо за деца.
Севън ъп. Спрайт не зная дали става - от доктори зная за 7ъп. Без майтап - нещо съдържа, дето намалява позивите. Вода с лимон също. Чай с малко млян джинджифил. Сол с оцет не бих. Освенче е гадно, може да задълбочи дехидратацията.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Народна медицина

Мнение от 5ia »

По-скоро газираното. Защото срещу комбинацията ниско кръвно и повръщане е добре да се пие кока-кола. По няколко малки глъдки през 15 минути в продължение на 2-3 часа. След което по същия начин се дава солен айран.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Народна медицина

Мнение от Satori »

5ia написа:По-скоро газираното. Защото срещу комбинацията ниско кръвно и повръщане е добре да се пие кока-кола. По няколко малки глъдки през 15 минути в продължение на 2-3 часа. След което по същия начин се дава солен айран.

Не, не е газираното само. Едно вещество беше. Забравих го. /Натриев цитрат май :idea: /.
Също става и топла бира - т.е. да не е студена, но не за деца.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Народна медицина

Мнение от Moria »

Благодаря ви. :liubov:
За кока -колата знам, и той даже знае :lol: засили ме сутринта рано да му купувам.
Натриев цитрат имам, но хомеопатката ми беше казала, че вода и лимон върши същата работа. Давам му. Чай също.
Имам и едни хомеопатични капки Вомитус хил (или нещо такова). Обаче се оказа, че е минало повече от 6 месеца от отвярянето на шишето, ще купувам други.
:hmmmmmm: Личната лекарка му е шибнала снощи някаква инжекция, напоследък ходим при нея само за извинителна бележка, иначе за лечение -при хомеопат. Ама мъжо не е реагирал на инджекцията.То и аз сигурно нямаше да реагирам, защото съм си паника. Детето наистина изглеждаше много зле вчера, тая сутрин е малко по-добре.
:stiskam: ще се оправи.
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Народна медицина

Мнение от 5ia »

Мория, дано се оправи бързо дедето.

И тъй като писах до сега, и накрая го изтрих, направо ще питам. Някой знае ли какво е "бабици"?
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Народна медицина

Мнение от Moria »

Пете, дай контекста.
Иначе има много значения: някаква билка, болест и пр.
В наше село викаха бабици на чарковете на някое от животните, ама на убий ма, сега не се сещам. :hmmm: Ще трябва да питам майка си.
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Народна медицина

Мнение от 5ia »

Аз знам баба ми на кое викаше така. И искам да ви го обясня, ама........ Нали знаеш - дай ми да говоря, и няма дъх даже да си поема. Обаче в писмен вид ми е трудно :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”