Народна медицина

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Народна медицина

Мнение от Titi »

calico написа:
Titi написа: тази рецепта обаче си е с доста антибактериални неща, антиоксиданти и пр., тъй че трябва да помогне и ще помогне
ще я направя за децата, ама отде се взема този прашец?
Ами в София и прашеца и сусамовия тахан ги продават в био магазините. А в по-малките места може да си купиш прашец директно от някой пчелар.
Онлайн също се продава, ето първия линк, който ми излезе при запитване от гугъл http://bilki.bg/pchelen-pracshets-tsvet ... oCOP_w_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3728
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Народна медицина

Мнение от макс »

от мен една изпитана рецепта за кашлица ,ефекта е доста бърз

равни количества МЕД,ЗЕХТИН И РАКИЯ се смесват например по 2супени лъжици и се приема през два три часа по 1 кафена лъжичка
от както я знам вече сиропи и хапчета не съм ползвала ,само с това се лекувам
nena82
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Апр 5, '15, 14:40

Re: Народна медицина

Мнение от nena82 »

При чревни инфекции и паразити - тиквени семки, карамфил и зелената обвивка на млади орехчета. Помага при глисти и други проблеми, особено при деца, които слагат всякакви боклуци в уста или хора, които ядат неизмити плодове и зеленчуци.
Същите съставки плюс още няколко видях в една антипаразитна добавка на билкова основа http://parazitstop.bg/products/antipara ... kapki.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Все пак, на който не му се дават толкова пари може да пробва с природните средства, които са достъпни и се намират лесно.
Аватар
healthkofein
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 31, '16, 16:05

Re: Народна медицина

Мнение от healthkofein »

Чаят от глухарче лекува две трети от заболяванията, които се проявяват с напредване на възрастта.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Еличка »

Мислех да отварям нова "Бабини илачи", а тук каква хубава тема сме имали, но е потънала в прах. Я да я поизтупаме, м!
За начало ще сложа една рецепта, която ми изпрати Магдалена и се оказа наистина ефективна - за синина и кръвонасядане:

"Свари добре малко ориз ,отцеди го ,охлади го леко и го наложи като"лапа" върху засегнатото място.Да стои така ,колкото имаш търпение.Повтори го няколко пъти. Оризът много бързо извлича синината!"

Магдаленче :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Еличка »

Ще продължа с още две изпитани рецепти за ангина:
1. Компрес от безсолна извара, към която за възрастен може да се добави на върха на ножа черен пипер. Действа безотказно!
2. По-неприятен вариант и допълнение към горното при тежки случаи - на тампон за уши се накапва клеева тинктура. Налепите по гърлото се намазват добре. Практикувала съм го върху себе си. Докато не ми потекат сълзи от болка, не спирам да мажа. На децата го правя щадящо. Разреждам 10-20 капки клеева тинктура в около 50-100 мл вода и жабурят.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Народна медицина

Мнение от boggy »

Здравейте, на децата давам пчелен прашец, който е под формата на таблетки и се хруска.Приемат го много добре :) Знам,че прашеца, за да се усвои трябва да мине млечно кисела ферментация. Т.е ако изберете от пазара трябва да се консумира в кисело мляко.Таблетките са с минала млечно кисела ферментация и по- лесно ми е да им ги давам :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Еличка »

Някой да предложи нещо за засилване на имунитет? С малкото дете караме грип. Той започна трета седмица днес, аз втора. Положението е трагично, вече сме на силен антибиотик, двойна доза, а и двамата почти никога не сме пили АБ. Днес ни изписаха и имуностимулатор, но ми се иска и нещо бабино да пробваме.
А също да попитам за мнение за чай от подбел при кашлица. Аз я намалих, започнах да отхрачвам, но малкият е като магаре. Изпи пет различни сиропа + инхалации :cry:
П. П. За протокола: малкият е 15 годишен 1,90 висок, 90 кг, тъй че рецепти за възрастен търся :angelche:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Народна медицина

Мнение от Еличка »

boggy написа: Фев 24, '20, 16:13 на децата давам пчелен прашец, който е под формата на таблетки и се хруска.
Боги, напиши моля за какво го даваш, тъй като аз три поста един след друг сложих и не става ясно :shock:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Народна медицина

Мнение от boggy »

Този прашец е вълшебен .Децата са ми на 6 и 7г. Давам им зимата прашец вече втора зима те не са боледували.Голямата има поленова алергия и мисля, че съчетано с Омега 3, което давам тази година й запопва, но доста по- леко. Просто съм изумена от ефекта му.Не давам други витамини.Само пробиотици.

🐝 Пчелен прашец 🐝

ЛЮБИМ 🐝ЛЮБИМ🐝ЛЮБИМ

🧡Пчелният прашец осигурява широк спектър от основни за здравето хранителни вещества: всички витамини В комплекс и витамин С. Те са разтворими във вода и затова трябва да се приемат ежедневно.
🧡Пчелният прашец съдържа също витамините D, E, К и бета каротин (витамин А). Той е богат източник на множество минерали (като калцият и фосфорът са почти в перфектното отношение 1:1), ензими и коензими, мастни киселини от растителен произход, въглехидрати, протеини и 22 аминокиселини, включително всичките 8 незаменими аминокиселини, които организмът не може да произвежда сам.
🧡Пчелният прашец съдържа повече хранителни вещества на калория, отколкото която и да било друга хранителна добавка, затова не е чудно, че се възприема като една от най-богатите храни изобщо.
ℹ️ Всъщност човешкият организъм би могъл да живее само от пчелен прашец с добавка единствено на влакна и вода.
🔶 Богатият коктейл от хранителни вещества в прашеца спомага за подобряване на телесната химия, като по този начин неутрализира ефекта на консервантите и добавените в храната вещества.
🔶 Той е богат натурален източник на цинк и витамин В6, с което е особено подходящ при депресия и при напрежение преди менструация.
🔶 Може да притъпи чувствителността на организма, поради което е добро допълнение за алергична поносимост.
🔶 Потиска дейността на бактериите и повишава ефективното отделяне на отпадъчни вещества и отрови от организма.
🔶 Пчелният прашец също така съдържа лецитин, който се среща във всички клетки в натурална форма. Така помага за храносмилането и обмяната на мазнините. Укрепва имунната и нервната системи.

Пчелният прашец/полен/ е алкална храна, която е считана от специалистите по хранене за една от най-съвършените храни, открити в природата. Полезните свойства на пчелния прашец включват:
🐝- Високо ниво на антиоксиданти, които позволяват да се увеличи дълголетието чрез неутрализиране на свободните радикали. Антиоксидантите освен това помагат за по-ефективна работа на билките.
🐝– Мощен афродизиак и с подобряващи фертилността свойства. Поленът може да намали проблемите с простатата, тъй като подмладява половите органи, което се дължи на съдържащите се в него семенни субстанции. Хора, които страдат от ниско кръвно налягане, може да са подложени и на дефицит на половите хормони. При такъв тип хора, поленът увеличава кръвното налягане, особено когато се взема заедно с натурални минерали, като може да увеличи хормоналните нива и половата мощ.
🐝– Поленът увеличава силата, издръжливостта и енергията. Той осигурява бързо възстановяване при физическо натоварване, връща сърдечния ритъм до нормално ниво, както и подобрява издържливостта при повтарящо се физическо натоварване. Пчелният прашец увеличава мускулната маса и релефност. Британският Спортен Съвет е отчел увеличаване на силата с 40 – 50% при тези, които редовно вземат полен. Още по-изумително е, че Британското Кралско Общество съобщава за голямо увеличение на възрастните, които вземат полен.
🐝– Поленът намалява отделянето на хистамин като по този начин неутрализира много от алергиите.
🐝– Изключителното присъствие на В-витамини в полена изгражда нашата анти-стрес защита, увеличава дълголетието, помага да изчистим акнето и действа с обратен ефект на образуването на бръчки и стареенето.
🐝– Помага за облекчаване на симптомите на диабет втори тип чрез възстановяване на минералните и метаболитни дефицити.
🐝– Над 40 научни изследвания документират терапевтичната ефективност и безопасност на пчелния прашец. Клиничните тестове показват, че приеманият през устата полен се абсорбира бързо и лесно, тъй като преминава директно от стомаха в кръвоносната система.
🐝– Забележително е, че поленът има принос и за облекчаване на следните състояния: анемия, запек, колит, синузит, астма и бронхит.
🐝– Поленът е източник на 18 витамина, включително всичките витамини от В-групата/без В12/, както и С,Д и Е, витамин Р/рутин /отличен катализатор на ензими/, каротини като ксантофил и бета-каротин, лецитин/холин, всички незаменими аминокиселини, 14 мастни киселини – включително незаменими, 11 въглехидрата, като се започне от от полизахариди до прости захари, нуклеинови киселини като РНК, ДНК, стероидни хормонални субстанции, растежен хормон, подобен на гонадотропина, произвеждан от хипофизата, 15% лецитин и още и още…
🐝- Според специалисти от Франция, Италия и бившите съветски републики/там е развита и апитерапията/, поленът е един от най-богатите източници на биологично достъпен протеин в природата. Поленът е около 25% белтъчини. Грам за грам, поленът съдържа от 5 до 7 пъти повече белтъчини, отколкото яйцата, месото и сиренето. Тъй като белтъчините в полена вече са преминали през храносмилателна обработка, те лесно се усвояват.
🐝– Поленът е най-богатият източник на витамини, открит в Природата само в една храна. Дори и да нямаше нито една от останалите жизненоважни съставки, съдържащият се в него рутин е достатъчна причина да се взема по една чаена лъжичка дневно, пък дори и да няма друга причина, освен подсилване на капилярите.
🐝– Поленът е доста богат и на минерали и микроелементи. Той може да съдържа до 60 елемента, включително барий, бор, калций, мед, злато, йод, желязо, магнезий, манган, фосфор, калий, селен, силиций, сяра, натрий и цинк. В полена са открити и съединения, които съдържат Ormus минерали, за които сега се знае, че заемат ново, трето новооткрито измерение на Менделеевата периодична таблица. Тези елементи притежават изключителни удължаващи живота, целебни, подмладяващи и укрепващи неврологичното и психическото състояние свойства.
🐝– Поленът съдържа до 11 различни важни ензими, включително диетаза, фосфатаза и трансфераза, както и големи количества каталаза, амилаза и пектаза/ензим разграждащ пектина/, като всеки от тях участва в храносмилането. Това ще рече, че както алоето приемано след храна, така и поленът приеман след храна би облекчил панкреаса при диабет втори тип. Само 130 милиграма полен може да подпомогне храносмилането на около килограм и 400 грама храна, благодарение на ензимните свойства на полена. Експерименти показват, че тези, които приемат полен, намаляват дневния прием на храна с 15-20%.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”