Ечемици и други зърнени култури

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
denitsavm

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от denitsavm »

Някъде на твоите години и аз имах много ечемици. Обикновено търкането със злато ми помагаше, веднъж ходих на лекар да ми го пукат - не боли, но е гадно, още повече, че слагат и превръзка за два-три дни .... Около 25-26 годишна възраст взеха да се появяват по-рядко и изчезнаха съвсем.

Купувах си и капки за очи, по препоръка на лекаря, дето ми го спука единия - капки за конюктивит, щипе докато си ги капеш и имаш още от ечемика и като се "излекува" спира да щипе и ги спираш :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от calico »

botan написа:А къде е нАуката зад тези неща? Защото то е хубаво да знаем какво правим, ама е още по-хубаво да знаем и защо го правим. ;-)
Това с меда като че ли най-ми дойде присърце, даже по едно време гледах онази черна пастичка, ихтамол мисля беше и се изкушавах да направя същата процедура с него, но се въздържах.
Натиска не му позволява да набъбне и избие, и то се прибира и разсейва. Същото със стресницата- херпеса. Аз го натривам силно със сол-потапям показалеца в сол и трия мястото. Действа безотказно. Но трябва да е в момента в който избива. Окото не можеш да триеш така, затова с почукване.

Ти луд ли си да слагаш ихтиол на окото :svekurva:
Щом вече е избило, опитай с мед. И пий поне месец бирена мая.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

Не съм слагал, само ми мина през главата и сега понеже процедурите с меда са подобни та се присетих. :lol:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от ivanina »

botan написа:Не съм слагал, само ми мина през главата и сега понеже процедурите с меда са подобни та се присетих. :lol:
Ихтиол се ползва при циреи ,за пробиване и изтегляне на гнойта , при ечемикът нещата мисля че не са баш такива, по скоро както казва Калико прилича на херпеса...абе питай патило- такива като нас , чукай го да се връща назад и не се бой от нищо! :mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

calico написа: И пий поне месец бирена мая.
Добре че каза пий, щото по презумпция бях решил, че трябва да я мажа и щеше да стане една... :lol:
На мен ечемика ми е вътрешен в момента.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от calico »

Купи си от аптеката бирена мая на таблетки. Ще ти кажат схема на пиене. Пречиства от разни коки кръвта, или нещо подобно прави, но е ефикасна за херпеси циреи и подобни.
за окото- късно е да го чукаш. Трябва в момента в който усетиш че тръгва да се появява.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

Бързам да докладвам рано-рано. Това с меда има благоприятен ефект. Не го свали съвсем, но поне го концентрира и като си обърнах клепача част от гадостта излезе. Довечера пак ще се мумифицирам в бинт. :ieeee:
Не болеше и не беше неприятно.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”