Ечемици и други зърнени култури

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 458 пъти
Обратна връзка:

Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

Първо бързам да се оправдая и се надявам, че повечето от вас ще ме разберат. Наистина не искам да отида на лекар, тъй като там се накичвам с 100 вида болестотворни миньони и обикновено излизам много по-болен от колкото съм влязал. :hmmmmmm:
Големият ми проблем е, че постоянно ми излизат ечемици и подобни възпаления преференциално на едното око. Чаках, да мине, чаках, ама то не минава, за това търся форумната мъдрост. Няма значение дали изпитан продукт или някакви бабини деветини, само не ми казвайте да го оставя да си почива, защото това просто няма как да се случи. Много си натоварвам очите, работя в много прах и това са фактори, които няма как да избегна. Четох някъде, че когато се появели такива чести възпаления на едното око това било симптом за друга по-завързана болест, но сега не мога да намеря отново източника.
Искам да съм отново красив! :smakeup: :lol:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от Noel »

:lol: :lol: :lol:
Ботане ,и нова тема отвори :lol:
А и заглавието :mrgreen:
Ечемика се появява вследствие на отслабена имунна защита.
Вземи като начало имуностимулант.В този сезон добре действа жен шен с пчелно млечице,около пет лева са десет ампули.
Витамини добри си вземи също.
Ако някъде късно са рязани лозите,може да се събере сок -действа изключително благоприятно на окото.
Капе се по няколко капки.
Изкуствени сълзи-има ги в аптеките :daaa:
И накрая -човешка кърма.С това са се лекували навремето.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
dani_ela
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Мар 23, '11, 17:22

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от dani_ela »

Синът ми преди време много често през 2-3 месеца имаше ечемик или цирей(циреите винаги бяха по лицето-в ухото, в носа, на брадичката) Оказа се, че има стафилококова инфекция. Правихме ваксини по схема и всичко изчезна.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от elmaz »

Иди на очен да ти види очите и изследвай кръвната захар.

Иначе се слага топло, за да узрее и излезе.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от calico »

За пречистване - бирена мая.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 458 пъти
Обратна връзка:

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

Noel написа: :lol: :lol: :lol:
Ботане ,и нова тема отвори :lol:
А и заглавието :mrgreen:
Ечемика се появява вследствие на отслабена имунна защита.
Вземи като начало имуностимулант.В този сезон добре действа жен шен с пчелно млечице,около пет лева са десет ампули.
Витамини добри си вземи също.
Ако някъде късно са рязани лозите,може да се събере сок -действа изключително благоприятно на окото.
Капе се по няколко капки.
Изкуствени сълзи-има ги в аптеките :daaa:
И накрая -човешка кърма.С това са се лекували навремето.
Ами къде другаде да го плесна това... :hmmm: Пък и е често срещан проблем и съм сигурен, че могат да се съберат томове домашни илачи. Вдъхнови ме днеска един чичо, който го слушах докато ме подстригваха как си свалял кръвното като яде лалета. Така ме напуши на смях, ама как да мръднеш под остриетата. :lol: :lol: :lol:
Съгласен съм за имунната защита, моята е много кьопава милата. Аз за това не ща да ходя на очен, щото трябва да си взема направление от личната. Като мина през толкоз доктори със сигурност ще ме тръшне някоя гад, а не мога да си позволя този лукс. Витамини не обичам да пия, те правят организма ленив и после ще си чака и иска дозата, но смятам че ям достатъчно зелении, плодове, коренчета и компоти. Капах известно време някакви капки, но не ми подействаха особено впечатляващо.
А направо ме разби с тази кърма, сега къде да ти търся кърмачка, че да ми цръцне в окото. Представяш ли си как ще ме изгледа като й задам въпроса. :shock: :lol:
Една колежка ми каза да го натъркам с нещо златно, а една баба в трамвая впечатлена от бурените, които разнасям ми вика да го почукам 3 пъти, ама това да не е прозорец, че да чукам... :hmmm:

@ dani_ela, при мен няма дуги проблеми, но ще го имам предвид.
@elmaz дааааа нещо с кръвната захар бешее. :hmmm:

Темата се казва така, защото освен хордеолумът има н-други подобни възпаленийца и имам чувството, че вече по-голяма част от тях съм прекарал. Гррр. :eeeh:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2296 пъти

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от Мария Николова »

Пчелен мед. Затвори си окото и сложи пчелен мед. Превръзка и сутринта, като свалиш превръзката, не отваряй окото преди да си измил старателно меда. Ще видиш ечемика си на свалената превръзка. :D Но не пренебрегвай прегледа при очен доктор!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от calico »

Почукването три пъти помага
Значи правиш комелце от палеца и показалеца и рязко отваряш колелцета, като при това удряш ечемика с показалеца. Боли. Внимавай

Златото също помага, но ттрябва да натриваш с пръстена мястото още когато го усетиш да избива. Това помага и при херпес на устните.ъ
Ако нямаш в момента злато в теб, просто го триеш силно с натиск с пръст, доколкото търпиш. Но това е в моментите когато излиза, то се усеща

Мери, това с меда за шръв път го чувам. Няма ми да влезе в окото, въпреки че е затворено?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 458 пъти
Обратна връзка:

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от botan »

Не си го представям това с почукването, аз капки едвам си слагам, пък камо ли още по-инванзивни методи.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2296 пъти

Re: Ечемици и други зърнени култури

Мнение от Мария Николова »

Мери, това с меда за пръв път го чувам. Няма ли да влезе в окото, въпреки че е затворено?
Медът е или течен, или гъст. По практично е да е гъст. Роднинско дете, внуче на лекар, имаше цирей до долния клепач. Медът "изсмука" цирея с жилото му. Но детето пъхаше пръстче под превръзката и си изяждеше меда на няколко пъти. :lol: И едва като се засити остави на мира илача. :lol: Как пък никой не се е сетил да дадат на детенцето да яде мед колкото иска и после да му правят превръзката! 8-)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”