Ротавирус-имунизирайте децата си

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Да може би бъркам Вариола и Морбилии-вярно това са изчезнали болести, макар че едната шарка наскоро в Сливен беше пламнала. А за детския паралич - липсва в напредналите държави и в България едва от няколко години, но в Света съществува и може би спирането на ваксинацията е рано-но все пак мсиля че е въпрос на лична преценка за и против ваксините защото всеки си е прав. Много рядко дават и странични ефекти и не дай си боже се случи ... Може би човек колкото повече чете и се интерисува, толкова повече трепери и го е страх какво може да се случи.
А относно правенето на ваксината - ако не сложиш някоя от задължителните ваксини не ти взимат детето на държавна детска градина, дет.надбавки и т.н. А тук в София това си е голям проблем - частна градина или жена струват повече от една заплата, а за родилния дом даже не те питат, освен може би ако изрично не заявиш и се подпишеш че не си съгласен.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

Да, за родилните се изисква/подписва специално и слагат един голям етикет на бебето, за да не стане грешка - поне така едни познати го описаха че са си го разпознавали по етикета - във въпросния родилен дом бебетата се намират отделно от майките, и така по-лесно са си го намирали понеже е било единственото с отказ от ваксинации...

Морбилито съвсем не е изчезнала болест, за съжаление... епидемии от Варицела (не знам у нас дали и кога се прави ваксина срещу Варицела) има от време на време... даже аз се бях заразил преди десетина години :) и първоначално решиха че е грип :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от calico »

Цани, едра шарка се казва на вариолата. В България я няма от около 20-те години на миналия век. Поради което имунизациите са спрени - 50 г. след последния случай ги спират. Моята голяма дъщеря- 73 набор, беше последното поколение в БГ което е имунизирано против вариола. От вариола се умира.

Морбили все още има. Моите деца и двете бяха ваксинирани, и двете изкараха морбили. И аз съм карала, от нея не се умира, за разлика от вариолата. Една от най-тежките шарки, след вариолата е най-тежка.

Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от calico »

calico написа:Цани, едра шарка се казва на вариолата. В България я няма от около 20-те години на миналия век. Поради което имунизациите са спрени - 50 г. след последния случай ги спират. Моята голяма дъщеря- 73 набор, беше последното поколение в БГ което е имунизирано против вариола. От вариола се умира.

Морбили все още има. Моите деца и двете бяха ваксинирани, и двете изкараха морбили. И аз съм карала, от нея не се умира, за разлика от вариолата. Една от най-тежките шарки, след вариолата е най-тежка.

Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
Варицела, рубеола, розеола - много са. и не са опасни за деца, не са живото опасни иначе не е приятно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

calico написа:Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
Остават но не задължително за постоянно... аз си бях рачоплил една-две пъпки, защото не знаех в началото какво е и останаха някакви белези след това наистина, но сега след години вече няма никаква видима следа.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

За варицела не правят имунизации, има ваксина но не се прави в България, има и тестове дали си карал. Аз си правих по време на бременността защото синът ми като ходи на градина там има, обаче не предвидих че ще зарази бебето, въпреки че доктора ме уверяваше че има имунитет от мен. А теста ми наистина показа че имам много антитела - нещо от рода от 160 някъде се счита че си карал а аз имах 1600. За белезите наистина е неприятна - малкото въпреки че не разбираше нищо и не се е докоснало му остана дупка на крачето и на баткото има ама той си ги чеса, и колкото и да му обяснявахме, него си го сърби - добре че на лицето нямаше много пъпки. Скарлатината за съжаление колкото и да е като грип, не изгражда имунитет, дават задължително антибиотик и за това. А антибиотика е защото тя може да даде много усложнения които не са леки. Така че от нея никаква полза, аз го гледах, но доколкото четох хваща предимно деца и не се заразих. Лошото на нея е че понякога протича без симптоми за шарка-т.е. пъпки и тогава може и да не разберат лекарите. Грип и лекарства за грип и недай боже се усложни. Те пъпчиците бяха толкова ситни-все едно с игличка надупчен и изчезнаха много бързо-за един ден. После в поликлиниката се оказа че и други деца от градината му имат, те ги записват в една тетрадка и после се обаждат в ХЕИ и така изкарахме и тая шарка.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от Calendula_off »

Едрата шарка е вариола, като последният случай с вариола е през 1977 год., а през 1980 год. СЗО обявява, че вариолата изцяло е ерадикирана.
Ваксината за рубеола и морбили е включена в имунизационният календар тривалентната жива атенюирана ваксина Приорикс(включваща морбили, рубеола и паротит) поставят се съответно на 12 месеца и 13 години. За варицела в България ваксина няма, но иначе я има.
Дали е опасна или не, е игра на зарчета. Варицелата на дърти години може да ти докара херпес зостер та да се чудиш , къде да се денеш от болки и цялата "красота" с усложнения от зостер.
Морбили също не бих подценила така лековерно, освен че е с 95-100% контагиозност, сама по себе си инфекцията не е толкова страшна, но последващите усложнения са доста сериозни, особено една вторична бактериална инфекция с пневмония и вече сринат имунитет от изкараната вирусна инфекция направо прави децата в насипно състояние....
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”