Ротавирус-имунизирайте децата си

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от vili60 »

Искам да споделя с вас страшното заболяване Ротавирус.В момента внук ми е в инфекциозна болница с диагноза Ротавирус.Повярвайте ми страшно е. Три дни температурата варира между 38 и 39,5 градуса.Жестоко разстройство и жестоки болки в корема.Миличкото няма сили да се обърне в леглото.Стопи се пред очите ни и не можем да му помогнем. :cry: Пиша Ви и плача,а душата ми се е свила ,сякаш буца е заседнала в гърлото ми.Днес му е четвърти ден.Вече температурата започна да спада до 37градуса,но пак я дига до 39 градуса.Такъв бил вируса.Само на системи го включват,но антибиотици не помагат.Пиша за да Ви предупредя,че е нещо жестоко и ако имате възможност не се колебайте,а ВАКСИНИРАЙТЕ ДЕЦАТА СИ!
GIOIA(Джоя)

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Вили,дано по бързо да оздравее и да се възстанови детенце! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Чувството на безпомощност е отчайващо и как ти се иска да отнемеш болката от детето,теб да те боли!
Докторите си знаят работата,ще се оправи! :gush: :tzeluvka:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от ravik »

По-миналата година и аз бях с единия мъник в болница. Лошото беше, че ни тръшна почти всички (само на другия мъник незннайно как му се размина) и на мен самата ми беше зле, бях с над 38 и не можех да разбера има ли детето температура, няма ли. Хубавото е, че минава бързо. :stiskam:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4914
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от къщичка »

Съжалявам, че трябва да прочета за болно детенце! Дано бързо се оправя мъничето!

ОБАЧЕ!

За агитките за ваксинирането ще се противопоставя! Хора, запознайте се със страничните ефекти на ваксините. Някои ваксини изграждат имунитет между 20 и 50 %. Ротавирусните се лекуват, но това, с което може да се "сдобиете" след ваксина - остава за цял живот! Да не пиша гадни неща.
100 % гаранция няма!

Специално ротавирусните даже свестните лекари не ги препоръчват. А тези, които ги препоръчват, го правят, защото вземат процент от дистрибутора. Преди 2 години ваксината беше 2 приема, всеки по 150 лв. Бизнес!
Да не мислите, че някой го е грижа за вашето здраве? Всичко е пари в този свят. Особено новата ротавирусна ваксина е толкова опасна, има регистрирани даже смъртни случаи.

Има и регистрирани ваксинирани, прекарали ротавирус.



Защо има епидемии от шарки? Нали уж са ваксинирани децата? Ъ?

Ето ви клипче с изказването на Бил Гейтс как умишлено се намалява населението на Земята с ваксинирането:
[video][/video]

Ето и още четмо:

http://zahariada.blog.bg/novini/2010/08 ... ata.591855" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Ние също бяхме по Коледа с такъв вирус-големия ми син го донесе от градината, естествено не знаехме. На Коледа играха трите деца-моите и братовчед им. И трите бяха болни след два дена-първо сина ми - цял ден му давах прахчета и по лъжичка от разни разтвори на две-три минути. На следващия ден малката - температура, разтройство, повръщане. С нея за съжаление се наложи да влезнем за 24 часа в болница за системи иначе щеше да се обезводни. Братовчед им също не подмина. От възрастните никой не се разболя, аз бях в най-голям контакт с децата-гушкам ги ама ето че нищо ми нямаше. Вируса явно си го имаше навсякъде защото още като ни видяха в болницата и питат -от вируса с повръщането ли сте? Неприятно е ама минава. Лошото е децата като не приемат разтворите защото може да се обезводнят. Иначе с големия в продължение на цял ден давах по лъжичка, после захранване само със солети и обикновени бисквити и така. Дано се оправите бързо и да изградите някакъв имунитет.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Между другото нещо което не знаех - а вече съм минала през доста вируси. В болницата и изписаха нефидипин и понеже са хапчета и тя е малка - ги деляхме на четири - като се взихамаха по една четвъртинка три пъти на ден или нещо такова. В комбинация с него ни изписаха и хапчета за чревната флора-има и прахчета от тези дето ги пият децата когато са на антибиотици за да си оправят коремчето. С тоя нефидипин милото от супер разстройство така се запече че после две седмици акаше като агънце. Другото което сложихме е една свещичка-но понеже и за нея беше малка-половината от свещичката-вомакур. Системата и беше само с разтвор без деган защото не е за нейната възраст и той. Може да се дават и прахчета през устата-ентерол, хидрасек, смекта. Зависи от възрастта, защото има различни дозировки и на прахчетата. Доктора ми каза че най-важна е диетата- нищо СЛАДКО,ама нищо-дори и сироп за температура, че те са силно подсладени. На синът ми иначе - отворих една банка физ.разтвор и налях в една чаша, в друга чаша сложих разтворен хидрасек а в трета минерална вода-по една супена лъжица се редуват през 4-5 минути и така колкото можете. Това е най-добрия начин за захранване и против обезводняване и естествено после само суха храна-след като може да я задържи детето-солети, бисквити.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от vili60 »

Момичета,благодаря Ви,че споделихте с мен как е преминало при Вас заболяването.Наистина беше много страшно.Детенце лежа от пневмония в детска болница Здраве ,на единия ден го изписаха ,а на другия ден започна още сутринта да повръща,вдигна температура 39,2 градуса и започна жестоко разстройство.Веднага го взеха в инфекциозна болница и го включиха на системи.Температурата обаче не му спадна под 38 градуса три дни,въпреки ,че му даваха хексалгин.Милото не можеше сам да се обърне в леглото ,защото все казваше ,че е уморен.На четвъртия ден беше малко по-добре,майка му го сложи да седне,а по-късно започна сам да се повдига.Тогава свали температурата между 37,5 и 38градуса.Днес му е петия ден и вече става и ходи и даже няма температура.Спря и разстройството.В късния следобед ги изписаха и ходихме да си го вземем.Още е уморен,но сравнително бързо се възстановява.
А относно ваксините,аз просто исках да Ви предупредя,колко страшно беше и да вземете мерки да му спестите тези мъки.Друго не съм целяла.Аз съм от по-старото поколение и никога не съм се съмнявала във ваксините.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от ravik »

Аз специално за ротавирусната четох доста като се родиха малките, защото тя се поставя до 6тия месец, но в крайна сметка се отказах, защото доколкото четох, покрива много малко щамове, а и в началото и без това има твърде много ваксини.
Иначе дискусията за и против ваксините е безкрайна. И двете страни са убедени в правотата си и това е. :)Така че е безсмислено.
Иначе ваксините не създават 100% имунитет - възможно е да се изкара пак, но по-леко. За шарките, не беше ли само за рубеола задължителната?
И последно, независимо кой какво решава, не е лошо да има предвид, че има дечица, които поради ред причини (сериозни заболявания, алергии и т.н.) не могат да бъдат имунизирани и те например разчитат на груповата имунизация, т.е. че другите деца ще бъдат имунизирани и съответно няма да има епидемия. Така че по някой път е хубаво и за такива неща да се замисляме.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4914
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от къщичка »

Вили, много хубава новина! Дано се възстановява бързо!

И голямата ми дъщеря като беше малка сме били в инфекциозното, беше наистина страшно!
Абе няма нищо по-важно на този свят от здравето!
Човек като е здрав не го оценява, ама като преживее такива стресови моменти и иска само да е здрав и той, и близките му.
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

къщичка написа:Защо има епидемии от шарки? Нали уж са ваксинирани децата? Ъ?
Дискусията за или против ваксините е наистина безкрайна, но все пак ще напиша и моето мение... без да желая конфронтация или нещо подобно...

За ротавирусните ваксини, папиломавирусните ваксини и др. и аз имам доста големи съмнения... въпреки че по принцип съм про-ваксинално (ако мога така да се изразя) настроен, тези ваксини специално не бих ги направил, може би...

Но за дребната шарка (морбили, рубеола) съм склонен последните мини епидемии да ги отдавам точно на това че вече има доста голям процент хора които отказват да ваксинират децата си с MMR ваксина, защото повечето от заболели не са ваксинирани - просто неваксинираните гърмят първи и разпространяват вируса а покрай тях се разболяват и някои от ваксинираните.

Иначе на всеки средно интелигентен човек би трябвало да е ясно че ваксината не предпазва на 100% от заболяване, но дори 50% превенция ( а при MMR ваксината е по-висока, плюс че при тези които все пак заболяват въпреки ваксината заболяването би следвало да протича по-леко ) е доста по-добре от никаква като се има предвид колко жестоко заболяване е морбилито например и колко са по-чести и сериозни усложненията при него в сравнение с евентуалните рискове от ваксината (каквито отново на всеки средно интелигентен човек би трябвало да му е ясно че има)

Не знам, къщичка, на колко години си, и дали помниш как едно време всички имаха характерен белег от ваксина на рамото си - ваксина срещу едра шарка (вариола). Сега вече тази ваксина не се поставя и съответно този белег вече го няма, защото това заболяване е официално обявено за премахнато... и е премахнато именно балгодарение на масовата ваксинация по цял свят... хората просто имат много къса памет и днешните поколения нямат никакъв спомен за болестите и епидемите от преди 100 или дори само от преди 50-60 години...

Също тези няколко думи на Бил Гейтс са извадени от контекст... той има предвид съвсем друго нещо и мисля че нееднократно е обяснявал какво точно...

П.С. понеже ми стана интересно, потърсих още по въпроса и ето - при Rotarix и подобните ваксини се признава повишен риск от сериозни нежелани реакции - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1289834" onclick="window.open(this.href);return false; ... но честно казано не разбрах в случая как се съпоставя риска срещу евентуалните ползи.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”