Ротавирус-имунизирайте децата си

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

За варицела не правят имунизации, има ваксина но не се прави в България, има и тестове дали си карал. Аз си правих по време на бременността защото синът ми като ходи на градина там има, обаче не предвидих че ще зарази бебето, въпреки че доктора ме уверяваше че има имунитет от мен. А теста ми наистина показа че имам много антитела - нещо от рода от 160 някъде се счита че си карал а аз имах 1600. За белезите наистина е неприятна - малкото въпреки че не разбираше нищо и не се е докоснало му остана дупка на крачето и на баткото има ама той си ги чеса, и колкото и да му обяснявахме, него си го сърби - добре че на лицето нямаше много пъпки. Скарлатината за съжаление колкото и да е като грип, не изгражда имунитет, дават задължително антибиотик и за това. А антибиотика е защото тя може да даде много усложнения които не са леки. Така че от нея никаква полза, аз го гледах, но доколкото четох хваща предимно деца и не се заразих. Лошото на нея е че понякога протича без симптоми за шарка-т.е. пъпки и тогава може и да не разберат лекарите. Грип и лекарства за грип и недай боже се усложни. Те пъпчиците бяха толкова ситни-все едно с игличка надупчен и изчезнаха много бързо-за един ден. После в поликлиниката се оказа че и други деца от градината му имат, те ги записват в една тетрадка и после се обаждат в ХЕИ и така изкарахме и тая шарка.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от Calendula_off »

Едрата шарка е вариола, като последният случай с вариола е през 1977 год., а през 1980 год. СЗО обявява, че вариолата изцяло е ерадикирана.
Ваксината за рубеола и морбили е включена в имунизационният календар тривалентната жива атенюирана ваксина Приорикс(включваща морбили, рубеола и паротит) поставят се съответно на 12 месеца и 13 години. За варицела в България ваксина няма, но иначе я има.
Дали е опасна или не, е игра на зарчета. Варицелата на дърти години може да ти докара херпес зостер та да се чудиш , къде да се денеш от болки и цялата "красота" с усложнения от зостер.
Морбили също не бих подценила така лековерно, освен че е с 95-100% контагиозност, сама по себе си инфекцията не е толкова страшна, но последващите усложнения са доста сериозни, особено една вторична бактериална инфекция с пневмония и вече сринат имунитет от изкараната вирусна инфекция направо прави децата в насипно състояние....
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”